• Fantasy

Star Trek: Do temnoty (2013)

Aby mohol tento film doceniť niekto na päť hviezd, musí minimálne poznať základnú sadu filmov z univerza a neuškodí ani jeden či dva diely pôvodnej série. Následne sa mu dostane brilantne napísaná a moderne natočená sci-fi hostina, ktorej dominuje v prvom rade: vybrúsený scenár s dôrazom na nutné fakty a potom herecké obsadenie, kde hlavne v prípade duo one + zlá strana z Anglicka, človek má naozaj pocit že sleduje Star Trek a nie nejakú divadelnú hru o jeho napodobnenie. Hudba to už len krásne dofarbuje a efekty balia do žiarivého staniolu. (3D nič moc)

Stoker (2013)

Park dokazuje, ako komplexný a originálny režisér to je a akú nálepku si z domova pribalil do US scenára. Ten je naopak slabý, videný a okukaný jak susedov plot ale Park berie tú nudu do rúk a mení ju na pozeratelnú záležitosť bez nadsázky a nudy. Dajte mu do rúk hercov tipu Gosling a streknem si do textilu, to on potrebuje, magorov...

Jen Bůh odpouští (2013)

Artová dokonalosť má nové hranice a Refn ich definuje obalené v brutalite, neskutočnej hudbe.. musím to nechať uležat jak víno ale už teraz som nadšený! Málokedy som nasraný z hodnotenia filmu, zvlášť ak je takto špecifický ale tlači mna na zadnej stene lebky jedna vec. Načo lezete do toho kina na art film, keď čakáte nejakú rodinnú drámu o dvoch zajacoch a mrkve?! Film roku 2013 a to si natlačte do tých zabednených hlavičiek, toto je vrchol žánru. http://www.youtube.com/watch?v=qPQZg8VcaPo&feature=share

Marnie (1964)

Opäť a zase jedinečné natočenie dvoch liniek konceptu, ktoré vrcholia v správny koniec ako dar pre diváka. Herecké duo Tippi a Sean nepotrebuje vôbec komentovať, keďže ťahá suverénne atmosféru hore, aj pri tuctových scénach a v kombinácii s dokonalou hudbou, nieje prečo vo filme hľadať tie muchy, ktoré by tam samozrejme každý nájsť mohol podľa svojej chuti.

Za borovicovým hájem (2012)

Ryan je proste dokonalý po všetkých stránkach a jeho odchod v tomto filme je zároveň zmenou jeho tempa a žánru ale na prekvapenie, sa kvalita snímku nijak razantne neznižuje a scenár drží záujem až do konca.

Ptáci (1963)

Klasika ktorá síce buduje atmosféru trocha netradične a zdĺhavo ale vo výsledku, sa každý záber na tajomné vtáky a ich chovanie podaril. Hlavne posledné scény stoja zato a aj keď nejde o dokonalé dielo, zvlášt vďaka prítomnosti pár hlúpych dialógov, suma sumárom: pôsobivé dielo.

Maniak (2012)

Nejaký ten krvák na večer? Tak určite Maniac, včera som to zlupol a divil som sa, kam ten Frodo "Chlpatý Pytlík" dokázal dostrkať svoju vyrezávanú a soplom lakovanú kocápku a jak blízko je, zo Stredozeme rovno do krásneho vyvražďovacieho trileru. Samozrejme ako hráč, potom ešte musím doceniť štýl konceptu celého filmu, kde si to Frodoš dáva ako FPS hru a keď už tasí nôž za účelom skalpovania a následného otierania svojich genitálií o úlovky, tak to má dôstojný nádych kdejakej porno produkcie pre tých "náročnejších". Samozrejme Maniac má aj kopu nedostatkov, zvlášť v situáciách, kde sa razom celé mesto vyprázdni a všetci doma čučia na hokej, len jedna ľahká deva na neistých podpätkoch, uteká zlomeným krokom rovno na nôž nášho milovníka. 3 skalpy z 5-tich.

Excalibur (1981)

Dokonalé spracovanie jednej legendy, ktorá si berie so sebou práve ten správny kus mystiky kombinovanej s reálnym posolstvom dneška. Je jedno nakoľko veríte, či sa niekedy len zlomok z tohto sveta reálne stal alebo nie. Pri sledovaní opusu od Boormana, nemôže jeden rozumný človek ostať chladným a musí priznať, že tak ako aj on dnes vo svete "budúcnosti" robí chyby a mal by sa z nich poučiť, tak vo svete tejto legendy sa poučenie netrestalo milosťou ale, len smrťou. Hudba, herecké výkony, totálna extáza po stránke kostýmov (svadba + záverečný cval prebúdzajúcou sa prírodou), kamera a atmosféra - TOP - neverím že toto bude niekedy prekonané ..

Hannibal (2013) (seriál)

Takže pilotná časť ambiciózneho seriálu Hannibal ma rozhodne nemohla minúť, keďže tam hraje veľký herec súčasnosti a človek ktorý zraje ako víno... prvá časť my jednoznačne robila zimomriavky po tele a je to krásny pohľad nad celé univerzum, ak sa chceme dozvedieť kto to vlastne Dr. Hannibal Lecter je a čo robil v časoch, kedy nesedel v úlohe Hopkinsa za mrežami. Mads Mikkelsen nieje Hopkins, ale pre mňa je rozhodne oveľa lepším psychopatom. Odporúčam minimálne pilot.