• Fantasy

Warrior (2011)

Asi zase hviezdy padli mimo pohára ale ku tomuto "oslavovanému" snímku som nemal sadať. "Kurva to si pozri, Drive je šuvix" "To musíš vidieť brácho film roka!" "To ťa zrazí na kolená." Nie nezrazilo dámy a páni. Dráma z prostredia drsného športu kde Kurt Angel hraje Rusa, ma naozaj nezrazila ani na malíčky prstov na drevenej nohe. Dokážem ešte pobrať scenáristov pokus vyliať na diváka vedro citlivého sentimentu, kde najprv zahraje na strunu menom mŕtva mama v kaluži krvi, okorení to alkoholom, jednou krutou scénou v kasíne a dúfa - že divák zabudol, čo videl pre 30 minútami. To ešte znesiem, ale ten US propaganda sentiment záver filmu, čo už by zrazilo mlieko aj vo vemene švajčiarskej kravky niekde na hore osudu, wtf?. Po stránke kamery, efektu zápasov - OK, ten rest je ale dosť humorný a nezaujímavý.

Žena v černém (2012)

Atmosféra staro-anglického prostredia v tomto duchárskom snímku bola proste natoľko očarujúcou zložkou, že to prekrylo slabší scenár. Navyše hlavný herec tento krát nemusel naháňať loptu metlou a konečne mohol ukázať že sa vie aj báť v dospelom snímku. Márne pátram v pamäti, kedy som videl takto nastavenú kameru ako oko v pomere umenia kostímov a budov vo filme. Páčilo sa a to hodne.

16 a těhotná (2009) (pořad)

Na jednu stranu je princíp tohto programu totálne scestný a dlho trvalo, než som sa odhodlal to dopozerať aspoň v jednom príbehu. Nakoniec som v tom ale našiel slušný potenciál, čo do krutej reality života pre tie decka pomotané, čo si frcli mimo. Aj takto mladá žena alebo muž, teda je schopný dospieť len aby mohol živiť svojho potomka.

Nelítostný souboj (1995)

Ja sa vopred ospravedlňujem, ale toto je prvý film s takým hereckým obsadením ktorý vo mne nezanechal absolútne nič. Sorry, ale keď už hrajme vysokú, tak aspoň ukážem nejakú taktiku.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Prvý remake, ktorý do písmena nielen že kopíroval predlohu, ale navyše pridal pár "doslova pár" originálnych nápadov a tie fungovali na sto percent. Rooney Mara bola ako vystrihnutá s predlohy (tej knižnej) a aj keď to v reále musí byť krásna žena, v tomto filme to bol humáč. Každopádne dej, brutalita, herci a hlavne atmosféra hrali správnu stranu a tak my to prišlo lepšie ne severský originál a to už je čo povedať. Hlavne ten konec bol reálny a za to železným Robertom do karakasu. Bál som sa ale nakoniec remake vyrovnal kvalitu originálu, to ale neznamená že verím vo vierohodné spracovanie diela menom OldBoy do západnej vlny.

Koupili jsme ZOO (2011)

Musel som si dojsť pre mop, aby som utrel ten med čo vytekal počas sledovania z TV. Klasická Americká produkcia, ktorá hraje na city ako na lutnu ľudskej duše. Medzi mnou, režisérom, scenáristom a veľkým klavírom - chápem pre koho je film určený a asi by som ho nemal ani hodnotiť ale pár krát som sa usmial, pustil slzu, pustil slinu a hlavne som valil oči na ňu. Scarlett je proste to najkrajšie na každom filme v ktorom hraje a toto nebola logicky nijaká výnimka. Takže za ňu dve hviezdy (dokázala by spraviť epický film aj z 5 sekundovej reklamy na ukrajinský hnoj) a za ten kýbel medu jedna.

Poslední skaut (1991)

Absolútny festival dokonalej akčnej atmosféry, kde sa spájajú dva elementy a to: humor a brutalita v surovej forme. Ťažko povedať, ako by som na snímok reagoval, ak by som ho nevidel ako decko a potom 10000000000000x až do dospelosti a do boha, vlastne do dnes?! Neviem. Ale ak sa povie Posledný Skaut, spomienky na úvodnú pesničku, kultové scény, hlášky, Horace za klavírom .. úsmev štartuje na lajne

Jak žijí Jonesovi (2010) (seriál)

Zaujímavé prostredie zmapované cez oko reality show uprostred prírody. Vždy keď som sa ponoril do života tejto rodinky, chcel som tam byť zároveň s nimi, už len pre to prostredie a atmosféru, ktorú tento program prezentuje. Či je to aj obraz reality, to je vec iná, každopádne Jonesovi žijú presne v tom duchu idei, byť šťastný tam kde to nieje jednoduché ale ak človek chce, ide všetko.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Teda nečakal som, že originálne spracovaná výprava a samozrejme celá postava hlavného hrdinu, s hereckým šarmom človeka, ktorému predpovedali osud niekde v krekovej diere Los Angeles, bude kompletne zatienená efektovou triádou spomalených záberov, trhajúc stromy ako papier (áno áno, irónia) a bielych cigáňov. Deju absolútne chýbala nejaká hlbšia myšlienka, ktorá by ma donútila sledovať film s maximálnou pozornosťou a takto, som sa len pár krát dobre zasmial, uznal talent Roberta a pokýval nad prácou virtuálnych dizajnérov. Škoda, jednotka nebola prekonaná.

Black Books (2000) (seriál)

Graham Linehan ma zase skopal do hranatého šklebu, ktorý by my závidel aj Joker. Paradoxne som si dal Black Books až po IT a o to viac, som docenil jeho bizarnosť, ktorá stojí a padá na Moranovy ale funguje to neskutočne dobre a keby sa dalo, tak si teraz vymažem pamäť aby som si to mohol pozrieť 100000x a vidieť to v premiére. Proste dokonalý Anglický pohľad na humor z toho originálneho uhla smiechu, ktorý docení len milovník žánru. Moran by mal dostať všetky možné seriálové ceny za túto úlohu, aj keď jeho plachosť v reálno živote je krásnym protikladom ku tomu, čo dokázal zahrať s Bernardom. Tlieskam.