Železný kříž (1977)

I will show you where the iron crosses grow. Společně s Das Boot německé filmové válečné klenoty. S Jamesem Coburnem bych šel i do pekla. Tak nějak si představuju dokonalý prototyp německého důstojníka wermachtu. K tomu jako protiklad kapitán Stransky. Odvěký boj dobra se zlem. Co víc si člověk může přát?

Requiem za sen (2000)

Tak 3,5. Pro mnohé fascinující, pro mě ne. Když člověk zná tuto tématiku, tak ho Aronofsky nemůže šokovat nekrozní rukou nebo senilní matkou. Filmařsky a hlavně scénaristicky dosti podprůměrné, kamera ale na výbornou. No a k tomu Jennifer Connelly, která vypadá na dvacet, tak mi z toho vychází 3,5. Měl se spíše zaměřit na boj se závislostí a ne na závislost jako takovou, to je mnohem zajímavější téma.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Já bych si dal taky to médium.

Červená Karkulka (2011)

Jednu hvězdu za Oldmana, jinak něco ve stylu Twilight light shit.

Ponorka (1981)

Špička německého filmu a k tomu jeden z nejleších válečných filmů vůbec. Sloužit na U - boatu muselo být peklo. Iluze útoku vlčí smečky je dokonalá. Doporučuji nezkrácenou verzi.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Úžasné neveřil jsem, že ještě něco takového v dnešním mechanizovaném světě existuje.

Kmotr (1972)

Done bylo mi ctí Vás poznat.

Mlčení jehňátek (1991)

Dlouho jsem si lámal hlavu, jestli vůbec něco vypisovat k tak vyjímečnému filmu. Vysoce si cením jak se na roli připravil Hopkins. Shore dodal celému dílu neuvěřitelnou atmosféru a jsem rád, že byly zařazeny Goldbergovy Variace v podání Glenna Goulda. Útěk z Baltimorského vězení řadím mezi nejlepší filmové scény historie vůbec.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Legenda ožívá. Nedokázal jsem si představit, že tuhle trilogii někdo dokáže natočit, natož pak tak kvalitně. Společenstvo prstenu je dokonalé a to ve všech směrech. Už od neskutečně natočeného prostředí v Kraji až po boj u Amon Henu. Noru dodnes Bilbovi závidím, mít takový domek byl vždycky můj sen. Lee jako Saruman, Viggo jako Aragorn, lepší volba snad existovat nemohla. Díky Jacksonovi jsem poznal krásy Nového Zélandu, myslím, že i J.R.R. Tolkien je spokojený. Podmanivá hudba u Rauroských vodopádů, bubny v Morii atd. Shore se trefil úplně dokonale. 6 hvězd. Samozřejmě pro opravdu dokonalý zážitek nutno vidět extended version, jinak celé kouzlo ztrácí svůj půvab.