Můj soused zabiják (2000)

Johne na co ses to dal? Chápu, že Willis má čas od času nutkání si zahrát v nějaké komedii ale tohle je hnus.

Smrtonosná past 3 (1995)

Jeremy Irons je absolutně dokonalým bratrem Hanse Grubra a vůbec se nedivím že se chce pomstít. Každopádně tady se výrazně těží z obchodní známky Die Hard a s předchozími filmy to má společného pomálu, teda kromě akce a Johna. Song When Johny comes marching home z americké občanské války je geniální, k tomu se objevuje v ten správný okamžik, tady jsem tak trošku začínal věřit, že je John zpátky, ale opak byl pravdou.

Čelisti (1975)

Nadprůměr ve své době i dnes. Výborná hudba Williamse snímek posunula až na vrchol. Orca - Robert Shaw - Richard Dreyfuss a největší rybářský zážitek po Hemingwayovu Starci. Scheider byl opravdu nezajímavý jako jeho jizva po slepáku a do filmu absolutně přesně zapadl jako puzzle. Scénu, kdy Shaw vypráví o svém tetování a jak všem potom zjihnou úsměvy mám nejradši, tehdy jsem měl větší strach než ze samotného žraloka. A ještě musím dodat škoda že tuhle scénu vypustili http://www.youtube.com/watch?v=wfX1MkMazwc&feature=related, Shaw byl opravdu klasa.

Hanebný pancharti (2009)

Začátek filmu mi absolutně vyrazil dech. Říkal jsem si, bude to absolutní paráda Hans Landa ( Klaus Barbie) nenechá nikoho napochybách kdo je pánem situace. I když si myslím, že potom co vypil to mlíko a dal si fajku, tak se musel natuty posrat. Ale pak Tarantino snad usnul nebo nevím co, hluchých míst je dost, a probudil jsem se až v krčmě, kde děj opět jede na plný plyn. A potom opět nuda. Pak ještě tygří skok Waltze na Krugrovou a zase nuda nebo spíše trapná nuda. No a konec, to je hnus.

Troja (2004)

Typický konzumní velkofilm hlavně pro americkou klientelu s atraktivními představiteli, jehož hlavním motivem je z toho vytřískat co nejvíc prachů. Nějaký historický základ je odsunut absolutně do pozadí. Na druhou stranu kvalitní souboje, výborný herecký výkon Bany a k tomu kreativní Horner.

Trestný prapor (2004) (seriál)

Opravdové překvapení, že jsou rusové schopni natočit tak kvalitní seriál. Dějově to jede docela dobře, určité chybky se najdou, ale nepoměr vyrovnávají výteční herci.

Útěk do divočiny (2007)

Poselství je jasné, kdo je ale v dnešní době ochoten vystoupit z rozjetého vlaku nalinkovaného života a ignorovat civilizaci. Peanovi to jde velice dobře i jako režisérovi. Vedder jasná jednička. I já bych se někdy chtěl stát Supertrampem, ale nemám na to odvahu, bohužel nebo bohudík? Film Vás opravdu donutí se zastavit, přemýšlet a říct si Proč. Každopádně silný dojem přetrvává i s odstupem času. Kdo hledá dobrou knihu Krakauera vřele doporučuji.

Forrest Gump (1994)

Forreste, to že Tě každý miluje, neznamená že jsi jedinečný, přesto Silvestri odvedl veliký kus práce a ta se cení. Každý má rád happy endy, já je zrovna nemusím, jelikož realita je trošičku jiná.

Stalingrad (1993)

Cením si toho, že se Němci vůbec odhodlali něco takové natočit. Thomas Kretschmann jako vycházející filmová hvězda umí už tady a troufám si tvrdit, že je to jeho nejlepší role vůbec, ale ani Češi se neztrácejí. Dokonale vykreslena beznaděj, kamaráde zastřel mě, vítejte v masovém hrobě přišli jste s námi zemřít nebo arogance a neúprosná tvrdá ruka důstojníků - já nejsem Otto nacista, já jsem důstojník, ale důstojníci jsou ty největší svině. Jsou zde i hluchá místa, ale například útok na továrnu nebo zastavení T-34 nepoměr vyvažuje, kam se hrabe Omaha beach.Neskutečně realisticky zachycená krutá zima, která se stala nejhorším zabijákem jak Paulusových tak Napoleonových vojáků. A když Hěřmánkovi sundají boty z omrzlých pahýlů, tak jsem si doopravdy uvědomil jak vypadalo ledové peklo roku 1943 v městě na Volze. Celkovou úžasnou atmosféru podtrhuje brilantní hudba v podání Norbert J. Schneider, spolu s Das Boot a Cross of Iron klenoty německého filmu. Kde je naše dělostřelectvo - my jsme dělostřelectvo!

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Kvalita jde bohužel dolů díky fritzům, ale i tak se člověk místy dobře pobaví. K tomu Bonnie Tyler, která to částečně zachránila.