Americké psycho (2000)

Bale rulez, jeho taneční kreace na Huey Lewis and The News - Hip To Be Square mě rozesmála úplně mega. Ovšem co se týče filmu na mě až moc křečovitý. Strkat psa do automatu místo kreditky a pak sejmout babku a celou patrolu poldů, recepčního a udržbáře, bylo jenom vrchol celkové težkopádnosti. Všechny tři za Balea.

Avatar (2009)

Je vidět co s lidma udělá dokonalá reklamní masáž., Mysl diváka byla v drtivé většině už naprogramovaná dopředu, že se jedná o něco vyjímečného. A aby byl dojem dokonalý chybí už pouze speciální edice Coca Coly v modré barvě čepovaná na Pandoře.. Přelomový film v 3D na mě udělal dojem jako bych předtím sežral kupu lysohlávek. No a v půlce jsem skoro usnul. Hnus, nuda, přesto za tři, kvůli technickému posunu kupředu. Make your Avatar Ass.

Smrtonosná past (1988)

Zrození legendy akčního filmu, John McClane, běhá po mrakodrapu polonahý, neobutý jak chytrá Horákyně a kosí nepřátele takovým způsobem, že i smrtka může jenom tiše závidět. Now i have a machine gun, HO HO HO.. Alana Rickmana jsem nepovažoval za bůhvijak skvělého záporáka, ale po zhlédnutí Die Hard v originále musím změnit názor a smeknout. Kdyby měl na sobě uniformu SS a zvedal pravičku na pozdrav, byl by to nejlepší záporák všech dob. Prostě dokonalá klasika. A když si mám o Vánocích vybrat nějakou tu klasiku abych navodil tu pravou atmosféru, vždycky sáhnu po Johnovi.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Někdo má rád vanilkovou zmrzlinu, jiný zase jahodovou. A tak je to i u lidí co Tarantina zbožnují nebo mu nemůžou přijt na chuť. Tento typ vyprávění filmu, Tarantino jede už 20 let podle stejného mustru, mě nikdy nebral. Mám raději vanilkovou a Tarantino je prostě jahodová. Tři a třičtvrtě hlavně za Willise a to jak dostal naprosto tragického Travoltu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Novodobý Edmond Dantes - Andy Dufresne a přesto to není až zas tak úplně pravda. Osobně pro mě silný, hodně silný zážitek podpořený Newmanem. Nezapomenutelný dialog o Naději nebo o Smylu života. Get Busy Living or Get Busy Dying. Přesto bych se krotil s tím nejlepším filmem.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Hodnotím opět prodlouženou verzi, protože jestli si chcete užít tuto trilogii jinak to ani nejde. Opět brutusácký Jackson, když se objevil Gandalf, jenom jsem žasnul jak dokonalé to bylo. Incredible Glum, Enti, k tomu perfektně ztvárněný Gondor, Mordor,Jízdmarka. Osgiliath byl úžasný, opravdu celkově skvost k tomu legendární bitva. Přesto si Jackson mohl odpustit určité trikové vychytávky, jak při bitvě nebo absolutní nesmysl při jízdě Gimliho a Legolase na koni. Celkově ale slabší než dokonalá jednička, akčnost na úkor vyprávění.

Appaloosa (2008)

Jedním slovem nuda, vím že Zellweger není žádná extra herečka, ale tady byla přímo otřesná. Harris to nezvládnul režisérsky, o to víc to mrzí při tak skvělém obsazení.

Schindlerův seznam (1993)

Opravdu výborná hudba od Williamse a k tomu dokonalý Fiennes, který měl dostat za svůj výkon Oskara. Kingsley jako prototyp židovského úředníčka, je rovněž vyjímečný. Avšak k nejlepším filmům má přece jenom daleko, i přesto 5*, No a co se týče ideologie, kdy natočíš Stevenne o Abbovi Kovnerovi a dalších " hodných" židech?

Rocky (1976)

Jednu * za Billa Contiho. Druhou * a třetí * za Staloneho. Čtvrtou * za Burgessa Mereditha. Pátou * za Filadelfii.

Hannibal (2001)

Knihu mám velice rád, film už o něco méně, přesto se určité části povedly nadmíru. Atmosféra ve Florencii je perfektní, Lecter recitující Danteho je zde bezkonkurenční, Moorová dokázala podle mě nahradit Fosterovou tak na 80%. Ale jen co se dostaneme zpátky za moře tak to upadá a to hodně. Přesto 4 za Aria da Capo a Vide Cor Meum, a za to, že to nedopadlo tak jak v knize, filmový konec se mi o moc víc zamlouvá.