Okno do dvora (1954)

Dnes již opravdová legenda. Film, ve kterém Vás dostane nejenom perfektní obsazení Stewart, Kelly, Ritter, Burr ale také výborná režie a hlavně ten dechberoucí výhled ze Stewartova okna. Do Kelly jsem se zakoukal, zamiloval hned na začátku filmu a Stewartovi jenom tiše závidím ty její polibky. U mě nejlepší Hitchcock vůbec a co se týče Burra, tak dokonalý výraz obličeje padoucha jen tak neuvidíte a když pomyslím co v těch kufrech odnášel jde mi mráz po zádech. Jeden z pěti nejlepších filmů padesátých let.

Černá kniha (2006)

Dosti rozháraná režie, chápu že události v Holandsku na konci války se měnily jako na obrtlíku, přesto bych určíté části vyškrtl a jiné rozvinul víc. Blonďatá van Houten se mi hodně líbila. Je dobře, že se talentované herečky nerodí pouze za mořem. Bohužel u ostatních jsou herecké výkony už dost matné snad ještě Kobus.

Valkýra (2008)

Když člověk dopředu ví jak to dopadne, tak ho Singrův lepší průměr ze sedačky nezvedne. Cruise byl obsazen hlavně kvůli podobě podle mého názoru. Hodně mě potěšila van Houten, i když se jenom mihla. No a slušelo by se film zaplnit spíše německými než britskými herci, aspoň do těch klíčových rolí.

Legenda o Mulan (1998)

Pro mě osobně nejmilejší Disneyovka vůbec. Parádní Goldsmithova hudba, výborná animace, hezký příběh k tomu i hodně vtipu. Nezapomenu na víkend co jsem si to půjčil na kazetě a viděl to asi 5 za dva dny.

Lovci nacistů (2010) (seriál)

Jeden z nejlepších novodobých seriálů na kanálu Viasat History. Hledání bývalých nacistických pohlavárů, vědců, dozorců, lékařů nebo členů SS. Na jedné straně židovský přeživší koncentračních táborů Simon Wiesenthal, který je zmiňován ve většině dílů, stojí proti němcům, kteří unikli "spravedlnosti ". K určitým dílům mám však výhrady, BBC si ne vždy udržela objektivnost i když se snažila. Naprosto zkreslené informace o Jochenu Peiperovi a jeho vraždě mě docela naštvaly, tak jako parafrazování Abby Kovnera a jeho spolubojovníků do rolí novodobých hrdinů - pro mě sprostý vrah, horší než většinana válečných zločinců. Celkové použité materiály a historické informace jsou seřazeny do slušné porce jednotlivých dílů, pro laika určitě zajímavé.

Tarzan (1984)

Nejlepší Tarzan v podání Lamberta co znám, Wolf Larsen by se mohl učit jak to má asi vypadat, nestačí jenom žrát banány s bobulemi, ale taky něco mít v makovici a nehrát vylepšeného Čitu.

První rytíř (1995)

Nuda s Gerem v papírovém brnění a ani Connery to nevytrhne, jediné co by zachránilo film by byl Chapman s černým rytířem :). Jinak slušný Goldsmith a hezká Ormond, tuctový slaďák pro RomanTyčky na neděli.

Slavnosti sněženek (1983)

Vysoká škola československého filmu v plné parádě. Jiří Šust dokonale vystihl svou hudbou poetickou podstatu díla. Jménem lidové myslivosti Vám zabavujeme tohle kolo :) Přátelé ja vopravdu nevím. Já bych Vám to neradil. No a k otázce nejzásadnější. Se šípkovou.

Stezky slávy (1957)

Kubrick ve vrcholné formě, ocenil bych sice delší sekvenci v zákopech, ale i přesto jeden z nejpůsobivějších filmů o světové válce co znám. Skvělý Douglas a Macready jako největší hajzl a zbabělec. Výborná kamera a dobrá volba černobílého filmu.

Tenkrát na Západě (1968)

Číslo dvě mezi westerny, poctivá práce, výborná Cardinale, Robards, Bronson. Ale stejně to na mě působí jako "levná" kopie The Good, the bad and the ugly. Nevím, ale dějové rysy jsou si tak podobny, že tohle jednička mezi westerny prostě být nemůže.