Černý jestřáb sestřelen (2001)

In memory of SFC Randy Shughart and MSG Gary Gordon. Scott dokázal natočit výborný film, který Vás vtáhne a nepustí. Celou dobu jsem měl opravdu pocit, že jsem se přímo ocitl v Mogadišu. Nejlepší válečný film poslední dekády. Zimmerovu hudbu mám rád, tady jenom potvrdil své vyjímečné kvality. Skvělý Bana, Sizemore, McGregor. Rangers lead the way! Hmm, kde to mám podepsat strýčku Same?

Kleopatra (1963)

Brutusacká a naprosto zbytečná stopáž. Velkolepé jako Spartakus a stejně tak megalomansky chladné nebo v některých scénách naprosto zbytečně emotivní. 3 a půl.

Spartakus (1960)

Hodně utahané, bojové scény naprosto odbyté. Nezapomenutelný Laurence Olivier naprosto zastiňuje Douglase. Nejslabší Kubrick podle mě. 3 a půl.

Slavné historky zbojnické (1985) (seriál)

Ve srovnání s dnešními českými parodiemi na seriál je toto dílo přímo unikátní. Tři a půl.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Co se týče nějakého propracovaného děje nebo hlubšího poselství to tu nenajdete. Pokud hledáte opravdovou střílečku, jste na správném místě. Výborná kamera a zvuk dostala film opravdu hodně vysoko. Přesto třeba o rok později Tenká červená linie je daleko lepší a hodnotnější.

Barbar Conan (1982)

Jeden z nejlepších fantasy filmů vůbec, opravdová legenda. Basil Poledouris stvořil mistrovské dílo, opravdovou symfonii mezi soundtracky. V kterém jiném filmu uvidíte Arnolda sejmout velblouda, hada a Jonese bez toho aniž by se ozvali ochránci zvířat :)). K tomu bezkonkurenční Subotai a Mako. Conan, what is best in life? - To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Četa (1986)

**** a to všechny za seržanta Eliase a za výbornou hudbu. Proč mám pocit, že ať už to byl Stone, Coppola, Kubrick tak každý z nich točí o naprosto jiném Vietnamu? Jedině Ciminiho Deer Hunter na mě působí opravdu dokonale a realisticky.

Olověná vesta (1987)

No asi takhle, je vidět že už Kubrickovi není čtyřicet a stárne. Výborný basecamp, nezapomenutelný Hartman, jenže jakmile se přehoupneme do Vietnamu tak Stanleymu dochází dech a to dost rapidně. Závěrečné sniperské umění Zaitseva v sukni s Ak 47 mě jenom utvrdilo v tom, že to nebude plný počet. Přesto na některé scény nelze zapomenout, Mickey Mouse and Me so Horny, too beaucoup.

Život Briana (1979)

Pro mě velké zklamání, snaha za každou cenu zparodovat vyzněla pro mě do ztracena. Jsem velký fanoušek MP, ale oproti Holy Grail těch vtipných a v jádru opravdu ryzích scén ubylo, tady se tlačí až neúměrně na pilu a přijde mi to někdy až vyhnané do extrému. I přesto jsou tu vtipné scény, kamenovaní farizeje, Pius ČUWUS, sezřání keře poustevníkovi, tady jsem se nasmál nejvíc. Přibylo filozofování a ubylo vtipu, tak to vidím já a jsem asi jediný komu se líbí Holy Grail víc než Life of Brian.

Spalovač mrtvol (1968)

Zaručeně nejlepší československý a český film vůbec o tom žádná. Rudolf Hrušínský to je kapitola sama pro sebe. Je zbytečné tady něco dál vypisovat k mistrovství díla, které bylo zakazováno a jeho tvůrci perzekuováni. Lze se smělostí postavit tento film na úroveň světové tvorby a zařadit ho do zlatého fondu kinematografie. A jestli se Vám to nelíbí, vezmu Vás tyčí pana Dvořáka po hlavě.