Čistá duše (2001)

Hrají tady mojí oblíbenci, hudba je výborná i scénář je dobrý, ale zas tak super to nebylo a je tady jedna věc, kterou nedokážu odpustit. Jak mohl tenhle film vyhrál nad LOTRem při Oscarech? Nechápu a beru to jako křivdu.

Most u Remagenu (1969)

Klasika válečného žánru s výborným Vaughnem. Nezapomenutelný začátek i konec filmu: " Když střílíme naše důstojníky u cesty tak něco není v pořádku. Naše nebo jejich letadla? Nepřátelská. Ale kdo je nepřítel?!"

Šestý smysl (1999)

Výborná Howardova hudba, bezkonkurenční Osment a k němu Willis jak ho neznám. Grandiózní finále, když si Willis pouštěl pásku tak mi běhal mráz po zádech.

Počátek (2010)

Nejslabší Nolan vůbec, nápad sice zajímavý, ale ne už tak originální s něčím podobným přišli Wachovští jestli mě paměť neklame. Samozřejmě je nutné zařadit známé tváře, které teď vydělávají, včetně tady naprosto hrozné Cotillard. A ani Zimmer se nijak zvlášť nevyznamenal. Stejně nafouklá bublina jako Avatar.

Sám doma (1990)

Americká vánoční klasika s fantastickou hudbou Johna Williamse, perfektním Joem Pescim, milým Johnem Candym a nezapomentelným Culkinem. Osobně jsem si dlouhé roky konec roku bez tohohle filmu nedokázal vůbec představit.

Než si pro nás přijde (2007)

Po výborném začátku z nemocničního prostředí film v polovině ztrácí dech a do konce už to nerozdýchá. A psát si Bucket list, když už jsem jednou nohou v hrobě je trošku pozdě.

Medvěd (1988)

Jeden z nejlepších rodinných filmů vůbec. Best of ve své kategorii.

Kult hákového kříže (1998)

Zakousni se do obrubníku a já ti ukopnu hlavu. Divoký západ 20 - 21. století. Indiány vystřídali černoši, a Santera hraje Norton potetovaný svastikou od hlavy až k patě. K dokonalosti chybí jenom kousek. přesto si myslím, že jestliže se někdo jako rasista utváří jen těžko se pak může změnit. Naše společnost je toho dokonalým důkazem.

Predátor (1987)

Nesmrtelná klasika pro milovníky akčních filmů z VHS a Arnolda. Přesně takhle nějak má vypadat dokonalá bojovka v pralese proti nepříteli z jiného světa. Silvestriho hudba, bubny a atmosféra se dá krájet autogenem. Naprostá BOMBA pro milovníky žánru, pro nezaujaté diváky dobré pobavení. Ještě, že patřím mezi ty první.