Výletníci (2011) (pořad) odpad!

Fakt mega hnus. Ohrané a okoukané místa, absolutní nevkus co se týče vtipu. Jestli tohle má něco společného se seriózním dokumentem tak jsem asi dement. Nechápu proč se nevěnují méně známým místům a ty ceny, jen co budu kandidovat do senátu tak tam zajedu s radostí a možná si i nějaký ten hrad koupím.

Obhájce (2011)

Velice zdařilé krimi. McConaughey se vytáhl nad očekávání i scénář má něco do sebe :). Opravdu milé překvapení letošní spíše nudné sezony.

Batman a fantom (1993)

Velice zdařilý počin Warnerů. Graficky to sice není bůhvíjak dobré, nepoměr ale vyvažuje výborná hudba a Hamilův Joker - můj oblíbený. Určitě i Nolan by tady našel nějakou tu inspiraci, uvidíme.

Stopa Růžového pantera (1982)

Sellers je po smrti přesto dva roky poté vychází epilog k růžovému panterovi. Snaha ještě vytřískat prachy z úspěšné značky - určitě. A přesto jak obrovská by byla škoda nepoužít vyřazené scény s géniem.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

BOPE 2. Po akční jedničce se objevuje druhý díl tentokrát v jiném stylu. Policie u nás by se divila. Opravdu smekám tento thriller patří mezi nejlepší ve svém žánru a jenom dokazuje, že i v jížní Americe lze natočit výborný film, který se dotýká aktuálních témat v brazilském politickém odvětví a nejenom tam. Osobné jsem zvědav jak se bude v budoucnosti vyvíjet jak režisér tak Moura. Pro radikální jedince naprosto orgastický zážitek.

Poslední Mohykán (1992)

Už jenom pro tu perfektní kameru a naprosto výborný soundtrack je nutno tento snímek vnímat jako velice kvalitní. Po Vinetuovi nejlepší film o indiánech vůbec. Parádní výkon Day-Lewise a Studiho. Poslední sekvence nebo přepadení v lese je skvělě natočeno. Jeden z nejlepších romantických filmů co znám.

Těžká váha (2005)

Howard tlačí na pilu s emocemi až přespříliš. Kdyby se jednalo o jakýkoliv jiný film hrozně by mi to vadilo, ale tady ne. A proč? Vždyť tenhle film je o J. J. Braddockovi, o legendě která vstala z popela jako Phonex . A právě příběh Braddocka je rozhodující, proto dávám 5. Už kdysi dávno jsem viděl záznam zápasu Louise s Braddockem, který považuji za jeden z nejlepších historických střetnutí na poli boxu vůbec. Opravdová poklona s Rockym 4 a Zuřícím býkem nejlepší trojice boxerských filmů. Jedině co mě trošku zklamalo je Newman, který trošku kopíruje soundtrack z Road to Perdition.

Útěk ze Sibiře (2010)

Už samo o sobě jméno režiséra zaručuje že to nebude nuda. Jsem spokojen v rámci možností, Harris a Farrell film hodně táhnou a i ostatní méně známí herci se neztrácejí. I přes to všechno jsem trošku zklamán, jelikož při trošku lepším scénáři to mohla být doslova časovaná bomba, protože knižní předloha opravdu stojí za to. Překvapil rovněž pro mě naprosto neznámý Burkhard Dallwitz, který složil opravdu dobrý soundtrack.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jackson dokončil historický opus opravdu mistrovsky a lze jen smeknout nad tím jakým způsobem se mu to podařilo, vysoké tempo jenž nasadil v předchozích dílech udržel. Opravdu hluboká poklona i před Shorem. Bitva o Bílé město a Pelenorské pláně mě naprosto fascinovala a říkal jsem si v duchu, jak se mu to podařilo skloubit všechno dohromady? Vizuální efekty předstihly svou dobu a posunuly film úplně někam jinam. Jediné co lze vytknout je ubulená Arwen, přesto nikdy nezapomenu na celodenní maraton s Tolkienem v kině s Extended versions, pro mě jeden z nejlepších zážitků v životě. Konec filmu opravdu musíte probrečet a musím se přiznat že při výstupu na horu Osudu jsem zapoměl dýchat, a odchylky v dějové lince, já jako milovník jsem měl prvně výhrady ale i ty mě opustily po zhlédnutí těchto mistrovských děl. Co říci závěrem, uvidíme se opět Petere u Hobita moc se těším a z hloubi srdce ještě jednou děkuji!

Nepřítel před branami (2001)

Jako Houdini, i já bych uvítal autentické znění a film bych si klidně střihnul v rusko - německém znění. Neviděl bych v tom až zas takový problém, popř. udělat druhou dabovanou verzi v eng. I přes to všechno, nezapomenutelné scény později použité v Call of Duty, výborný Ed Harris a asi jeho nejlepší výkon vůbec k tomu parádní Bob Hoskins. Horner taky Ameriku neobjevil.