Jeremiah Johnson (1972)

Ten film mě baví pořád víc a víc. Poklad.

Asterix a Galové (1967)

Má to všechny nešvary prvního dílu, mizerná grafika, slabší stopáž atd. A přesto všechno, zde se na plátno uvedl jeden z nejlepších komiksů všech dob, a proto člověk odpustí prvotní porodní bolesti a promine zjevné nedostatky. A ve finále zjistí, že zas tak špatné to vůbec nebylo. Kam se hrabe WB.

Solomon Kane (2009)

Zajímavá fantasy kejda o Lososu zabijákovi. Na vypnutí mozku ideální oddychovka co neurazí mnohdy docela pobaví. Hlavní je ale výborná deštivo - blátivá atmosféra plná létajících useknutých hnátů atd. no prostě tady se nudit nebudete.

Jedna noc v Turíně (2010)

Gazza a spol. se vzepřeli všem kritikům včetně vlastního coache a dokázali, že fotbal hrát umí.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Zajímavý počin HBO. Buscemi je páteří celého seriálu. Scorseseho rukopis jde hodně poznat, bohužel trošku chybí ta pravá syrová atmosféra. Pro mě osobně moc vyumělkované, neuškodilo by trochu toho bláta přidat a pořádně to nakopnout. Serie 1 - 80 %. Druhá série už je o poznání lepší, velká spokojenost - 95 %.

Bumerang (1996)

Jeden z mých nejoblíbenějších porevolučních českých filmů vůbec v čele s fantastickými herci. Jirka Schmitzer se prostě musí zažít, protože co on dovede, nad tím rozum zůstává často stát.

Mrtvý muž přichází (1995)

Každá "civilizovaná" společnost v minulosti trestala zločince nejhrubšího zrna smrtí. V dnešní tzv. vyspělejší době se tak už prakticky vůbec neděje. Proč? Prý jsme zmoudřeli, já si myslím pravý opak. Každopádně výkon hlavně Seana Penna je vynikající. Robins dokázal problematické téma vhodně zpracovat a hlavně ukočírovat a i na hudbu měl opravdu čuch, jelikož Eddie Vedder z Pearl Jamu je klasa.

Hombre (1967)

Hej Hombre tu kulku Ti vrátím.

Robin Hood (2010)

Nedostaky filmu jsou bohužel patrné už od začátku. Je mi celkem putna, že je příběh nabízený z jiného druhu pohledu, ale když to srovnám s Costnerovým Robinem, musím říct, že je tenhle "akční" film dosti slabý odvar. Mizerná hudba, mizerné bojové scény, mizerný záporák a k tomu všemu Cate jako sexy lady Mariana. No mě spíš připomínala Anežku Českou ve špitále. Rozhodně se neztratil Crowe, který je lepší než Costner, ale to je tak asi vše.