SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

Hmm mńamka, ze které se Vám zvedne kufr a vy budete zvracet jak po guláši ze čtvrté cenové. A slečna Farna, škoda mluvit těžko najít vetší kosočtverec.

Sherlock (2010) (seriál)

Přes počáteční skepsi a nedůvěru jsem přece jenom neodolal. Prvotní setkání mě hodně zviklalo a já se po prvním vyjímečném dílu s chutí pustil dál. Měl jsem problémy jak s Cumberbatchem tak Scottem. Hodně mě trápila nevyrovnanost dílů v první sérii. A tak jsem na Sherlocka zanevřel. Ale po čase mi to nedalo a sjel jsem si díly z první série znovu v originále a přišla změna. byl jsem ohromně překvapen co vše mi uniklo a skládačka se začala dávat dohromady. První díl v druhé sérii mě naprosto nadchl a jsem přesvědčen, že tento seriál, který gradoval vynikajícím třetím dílem má svou budoucnost. Cumberbatch s Freemanem udělali díru do světa. Třetí série, no už se začíná hodně kombinovat a tvůrci se začínaj pouštět na hrozně tenký led přesto dva díly byly hodně nadstandartní.

Nespoutaný Django (2012)

Vynikající Waltz, který si půjde pro druhého Oskara, to je hlavní motor celého filmu. Samozřejmě člověk nesmí zapomenout na neméně dobrého Lea DiCapria a slušnou zápletku. Vytknul bych zbytečnou poslední 20 minutovku a horší soundtrack. Co se týče " čertovských " spoluherců, tam už to je dosti na štíru, Jamie Foxx je mizerný a toporný jak stará deska založená na pile.

Svatba upírů (1993)

Zmasakrujeme je, nemilosrdně. Vynikající Luděk Kopřiva, který všechny naprosto převyšuje.

Dobrý ročník (2006)

Popravdě nemám v lásce romantické filmy, sladkobolné srágory a podobné ubulené lovestory. U dobrého ročníku musím ale udělat vyjímku a to hned z několika důvodů. Tím prvním je Marion - jak říka Russel Jana z Arku. Tuhle ženskou člověk prostě nemůže nemilovat. Druhám je Russel - alias Costeau, tohle bych do něho rozhodně neřekl. Třetím je vynikající atmosféra ve Francii podpořená skvělou hudbou. No a tím posledním důvodem, je ta Ridleho nenásilná vynikající přirozená režie. Tohle je asi jediný můj opravdu oblíbený romantický film.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pro fanoušky Tolkiena, Jacksona a Nového Zélandu dlouho očekávaný návrat po letech. Již je to nějaký ten pátek co jsem byl naposledy u svých " přátel na navštěvě ". Jackson popustil uzdu na maximum, samozřejmě to není vždycky to pravé ale. Hádanky ve tmě, fantastický Azog, odkaz na Nekromanta, milý Radagast, vynikající Freeman to vše převažuje nad " horšími " sekvencemi s Trolly, s kamennými obry - tam jedinkrát Jackson přestřelil výrazněji nebo bojem se skřety v horách. Už od prvních chvil co film začal jsem měl přihlouplý úsměv na tváři, který se postupem času umocňoval, tak dobře jsem se u filmu už dlouho necítil. Dovolím si tvrdit, že Jackson prostřel k mnohem orgastičtějším chodům.

Gogs (1993) (seriál)

Fantastický, srandovní prehistorický nářez plný nechutností a parádních nápadů.

Hotel Rwanda (2004)

Genocida po americku, bez krve, bez nápadu, bez opravdovosti. Neskutečně naivní, skutečnost je taková, že by se Vám střeva dva týdny snažila zauzlovat, kdyby to bylo natočeno tak jak má. Je to jako by jste šli na koncert Disturbed a předskokana by jim dělal Justin Bibro, hrozná představa.

Resident Evil: Odveta (2012)

Nastavovaná sračka, resident debil už nemá co nabídnout a měl by být terminován, definitivně. Příště už se možná dočkám.

Modrý Max (1966)

Zbytečně dlouhé v čele s Peppardem jako nesympatickým podlým hrdinou. Má to své klady to určitě a Ursula byla kus, ale pro nezaujatého diváka to je místy nuda k uzoufání.