Bourneův odkaz (2012)

Jo prachy třeba vydělávat v každé době, to je hlavní důvod existence tohoto filmu, který nijak nevybočuje a jenom se zařadí do šedé řady.

Prometheus (2012)

No zas tak hrozné to nebylo. Je to vizuální žranice, které chybí bohužel větší napětí a lepší pointa. Přes všechna úskalí, určitě slušný průměr sci-fi žánru. Klidně bych si střihl dvojku.

Ronin (1998)

Stylové s perfektním obsazením. De Niro i Reno ve vynikající detektivce, která patří do staré školy, která se dnes již vůbec nevidí.

Země bez zákona (2012)

Hodně mdlý film, který kazí jak Shia tak Mia. Hardy opět exceluje, bohužel plytký příběh mu nedává příliš na vybranou. Kamera i výprava jsou fajn, soundtrack se podařil a to je konec nějakého výčtu pozitiv. Málo Oldmana a Pearce by měl v té své úchylnosti a slizkosti přidat, potom by se na to dívalo líp.

Skyfall (2012)

Když vidím Bardema vzpomínám na Richarda Keela nebo Roberta Shawa a říkám si je to klasa, ale ať už to byl Zub nebo Rus, tak tihle dva nikdy nezastínili Jamesa Bonda. Bardem, ale Craiga zastiňuje a to zcela, nejenom svým úchylným jednáním, ale i zjevem. A to je naprosto špatně. Tak si říkám, je tohle ještě James Bond nebo to je Jason Bourne říznutý Brucem Waynem? A neměl by James Bond přece jenom zůstat Jamesem Bondem. Hmm? Without pleasure.

Cesta (2009)

Nejlepší postapokalyptický snímek jaký znám a Viggo škoda slov, ten se musí vidět a zažít. Tak tíživý, depresivní film jsem už dlouho neviděl. Beznaděj, strach a zoufalství tu čekají na každém kroku.

V údolí Elah (2007)

Mám rád Tommy Lee Jonesa a Charlize Theron mě rajcuje, takže objektivně hodnotit nelze. A přesto mě pedantský veterán sgt. Hank Deerfield naprosto konsternoval svou osobností. Tenhle film není žádná bomba, ale svým pozvolným tempem a výbornými dialogy patří mezi ty lepší. A Charlize, ta už dávno není jenom hezkou tvářičkou s dlouhýma nohama a blond vlasy, stala se z ní opravdu výborná herečka.

Zelená zóna (2010)

Celkem nuda, bez švihu, zbytečný film, který omílá to co byla jasné všem už v roce 1990. Vlastně ne všem, někteří nosí růžovoučké brýle dodnes a cedí svou krev pro strýčka Sama s ochotou, která nezná hranic.

96 hodin: Odplata (2012)

Hrozný blaf, mělo to všechny předpoklady pro dobré pokračování, ale Megaton to se scénaristou zazdil do absolutních sraček. Nikdy více, sry Liame a Rade vy to nevytrhnete ani kdyby jste se rozkrájeli.