Mé jméno je Nikdo (1973)

Leone, který ve svých předchozích westernech stvořil mýtus divokého drsného západu, ho v tomto komediowesternu dokonale boří. On to vlastně ani není western, jako spíše slepovaná mozaika příběhů. Ortodoxní vyznavači, fanoušci a fanatici jsou zklamáni a někteří dokonce pobouření jelikož čekali další klasickou " Leonovku ". Film je to rozporuplný, chemie mezi Fondou a Hillem moc nefunguje, Morriconeho ústřední melodie je nezapomenutelná a hravá jako Terence Hill sám, jenže pak jsou tu i úryvky a základy melodií, které už člověk kdysi dříve slyšel a i mistr sám sebe někdy dokonale vykrádá, bohužel. Přesto to má Leone pevně v ruce a tvoří rozhodně zajímavou variaci, kterou zdobí výborná kamera. P.S. Proč všude žere Hill fazole? :)

Tenkrát v Americe (1984)

Leone se s filmem rozloučil vskutku královsky. Není to sice jeho opus magnum, ale i přesto tato fantastická freska patří k vrcholu světové kinematografie. Osobně jsem fascinován jak mistr dokáže plynule přecházet mezi životními ůdobími jednotlivých postav. Výborný De Niro i Woods jsou sladkou polevou skvělého dortu. Morricone vládne!

Patriot (2000)

Zbytečně zatracovaný velice nadprůměrný film. Ten kdo si chce rýpnout poukazuje na historický paskvil, osobně pochybuju, že diváctvo v USA poznalo, že je Emmerich tahá za nohu. Každopádně výborný výkon Isaacse a dalších včetně Mela. Jeho řeznické intro v lesíku nemá absolutní chybu. Osobně jsem nadmíru spokojen i díky Williamsově hudbě. Emmerich se hlavně trefil do dobové atmosféry, jeho nejlepší film určitě.

Drive (2011)

Tak dobrý žánrový film tu nebyl od L.A. Confidental, Heatu nebo Obvyklých podezřelých. Z každého z těchto tří filmů si bere něco. Paráda od pro mě né moc známého režiséra - nechápu jak mohl ten samý člověk natočit Barbara a tohle. Neočekával jsem absolutně nic převratného o to víc jsem překvapen. I soundtrack je hrozně nadstandartní a neobvyklý tak jako v Heatu. Goslingův styl mi místy hodně připomíná Hopkinse, nemůžu si pomoct. 95 %. Rozhodně si Goslinga pustím rád znovu, velmi brzy.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Klaním se mistře.

Underworld: Probuzení (2012)

Brainwash na 75 minut. Kdybych si měl teď vzpomenout na začátek filmu tak jsem bez šance. Nuda bez nápadu s jedním velkým přerostlým prasopsem. Celý film se nese v sérii předešlých dílů. Pro mě konstantní TRUS s volným koncem pro 5. Doufám, že tady už dorazí mimozemšťani a sejmou lycanty i upíry dohromady a nevynechají hybridy. P.S. Už ani Kate mě nerajcuje v tom latexu, jo hold časy se mění a mrtvý pták hnízdo neopustí.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Hodně nadprůměrný seriál zaměřený hlavně na fanoušky Hvězdných Válek: Má sice řadu nedostatků od slabé grafiky, po nevyváženost určitých dílů nebo chybějící dějová linka, která by se táhla všemi díly. Jde " jenom " o epizodní příběh, který se většinou táhne 3-4 díly maximálně, ale. Nápady jsou hlavním motorem, který seriál táhne. Obrovská kreativita scénaristů se nedá zapřít. Dovídáme se hodně " zákulisních " věcí o Jedich, to mě například hodně těší a jako light fandu obohacuje. Rozhodně by na škodu nebyla delší délka jednotlivých dílů na cca 40 minut viz. House M.D. 1. série: 75% 2. série: 85 %

Odcházení (2011) odpad!

Protekční humus, to že je film a k tomu těch nominací na Lvy? A já myslel že nejlepší vtipy dělá Joker a ne česká film. akademie. Svět se mění v koňskou řiť. K Havlovi mám svoje, k nadávkám se snižovat nebudu. Tohle mělo zůstat jako podprůměrná divadelní slátina pěkně založená v šuplíku. Být pod tím podepsaný Pepek Vyskoč tak po tom neštěkne ani pes. Jdu si vykloktat savem.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Z hloubi svých střev Ti Johne děkuji že jsi se vrátil a dokázal, že nepatříš do starého železa. Nová generace diváků opět poznala jméno Rambo. Sly předvedl návrat z říše snů, mnohými odepisovaný a zatracovaný dinosaurus přežil dobu ledovou a opět nastartoval akční žánr. Tak vynikající ryzí bojovou sekvenci jsem nezažil od Predátora a to je co říct. A nejenom hereckým výkonem, ale i vynikající režií překvapil na celé čáře. I ta hudba má v pozadí starého dobrého Goldsmitha. Proklamovaného páteho dílu se nebojím.