Válka světů (2005)

Nejhorší Spielberg co znám. Potenciál, který je z filmu cítit na hony daleko je naprosto nevyužitý a pohřbený a to doslova a dopísmene. Vynikající výkon Robbinse je asi jedinou světlou stránkou nudného filmu. To už opravdu raději Den nezávislosti. Takhle se padá ze špičky filmového ledovce rovnou po hlavě.

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Fantastický zážitek v podání živoucí legendy světového formátu. Kousek i pro laiky. Výborná kvalita zvuku. Pink Floyd 1989 Ennio Morricone 2007 - dva fantastické večery z Benátek.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Slabší výplachovka ve 3D. Jestli člověk potřebuje na 93 minut vypnout mozek ideální věc na jedno zkouknutí. Zápletka nulová, souboje nulové, ubylo " děsivých " scén s " normálními " zombíky " přibylo neděsivých s nenormálními. Borec s klepočem na maso a sekyrkou v jednom ( Řezník ) potěšil tak jako hezké zadky hlavních představitelek ve slušivých gatích. A to je tak asi všechno, zbytek už je jenom vykrádání Matrixu, Blade 2 atd.

Motýlek (1973)

Hey you bastards, i am still here. Touhle jedinou větou Steve vystihuje celou podstatu vynikajícího filmu. Ať už Charriére kecal a nějaké historky si přivlastnil to mi je absolutně putna, jelikož Hoffman i McQueen dokázali tomuhle filmu vtisknout opravdovou tvář. Kniha je výtečná a kdybych byl hnidopich tak bych byl minimálně nasrán, ale kdybych chtěl aby se točilo všechno doslova tak by to většina lidí z té délky absolutně nedala.

Kočár do Vídně (1966)

Herecké absolutorium - Hanzlík i Janžurová podávají životní výkon. Film, který měl na Oskara. Kachyňa dokázal vytvořit opravdovou lahůdku ala Hitch. Smekám. Jediné čemu nerozumím, že je Kachyňa podepsán i pod hnusem s jménem Král Šumavy.

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (seriál)

Výborný seriál. Naprosto démonický Hans Friedrich hned v prvním dílu nastavuje laťku svou výpovědí opravdu vysoko. Jakožto bývalého člena ss Einsatzgruppen se docela podivuju nad tím jak ho BBC přemluvili k rozhovoru. Snad jen slabší hrané scény kazí celkový dojem.

Fighter (2010)

Incredible Bale a jeho křepčící 50 kg feťácký duch v biografii o Mickym Wardovi. No a zbytek to je nepodstatné, Bale se musí zažít.

Warrior (2011)

Naprosto skvělý Hardy, průměrný Nolte, slabý Edgerton absolutné hrozná Morrison a jedno obrovské zklamání. Odfláknutá hudba a to doslova - jedině snad About today, souboje dosti toporně natočené, jestli si někdo fakt myslí, že Hardy patřil se svoji muskulaturou do střední váhy společně s rusem tak je naiva. Parodie na Rockyho tréning jenom umocňuje celkovou nudu. Jediné čeho si fakt cením je myšlenka turnaje ve stylu Mortal Kombat - stejně je opět nedotažená do konce. A když Vám někdo jako Hardy dá ránu pěstí do makovice tak mu těžko ve třetím kole vykloubíte rameno. K tomu samozřejmě jste po celý turnaj bit jak žito při žních, ale ani kapku krve neztratíte - zato při bitce na parkovišti s nějakým poloplešounem máte moncla jako krávu. Hezká pohádka pro naivy, nic víc a nic míň.

Tahle země není pro starý (2007)

Osobně jsem na výsost spokojen. Brolin i Bardem naprosto dokonalý výkon a že chybí nějaký finální střet kde by Brolin nebo jeho mstitel Jones naplácali Bardemovi a skalpovali jeho máničkovský účes ala Pocahontas. To mě teda vůbec nevadí, proč by v každém filmu musel být konec tak jasný a přitom nudný.

Ajťáci (2006) (seriál)

A pak že to nejde, britský humor opět vede na plné čáře. Amíci by se měli učit. Oh! Four! I mean five! I mean FIRE!! 0118 999 881 999 119 725  3. Některé epizody jsou neopakovatelné a popravdě Mossovi závidím to jeho háro.