Rambo II (1985)

Klasika akčního žánru - kult 80. let. Kouzlo prvního dílu je sice pryč, ale Vietnam má rozhodně taky svoje kouzlo. Jsou tu sice určité zbytečnosti - zabití vietnamského kapitána, boj s Hindem, ale na druhé straně vynikající Stallone a přehršel parádní akční řežby vše vynahrazuje. Goldsmithova hudba opět nezklamala. Hodně lidí označuje tento film jako B, jestli je to B film tak nejlepší svého druhu.

Jen pro tvé oči (1981)

Moore stárne a dochází mu dech, bohužel to jde docela vidět. Konec Blofelda na záčátku filmu je obrovským zklamáním a nedůstojným odchodem legendy mezi padouchy. Tvůrci by si klidně tento začátek mohli odpustit. Pak se ale film velice dobře rozjede a dostává své grády. Honička ve Španělsku v autech, " vyhlídková jízda " v St. Morritzi je rovněž zážitkem. Po dalších stránkách je to ale hodně netypická bondovka. Bond moc sukně neprohání, což je škoda. Q - nemá chybu a je naprosto bombastický, už od jeho perfektního obleku, finta se zabijáckým deštníkem je taky něco, až po převlek za řeckého duchovního - když jsem ho viděl tak jsem se skoro potrhal smíchy. Padouch - Julian Glover je dosti nevýrazný to je docela prolém. Na druhou stranu jsem rád, že Bond nekosí své protivníky jenom sám, ale má své sympatické řecké spolubojovníky - to oceňuju. Závěrem se zastavím u BondGirl - Carole je typická francouzska, ostré rysy se mi taky hodně zamlouvají. No a když je Moore ve smrtcím objetí spolu s BondGirl a chystá se jeho smrt, tak bych si to s ním ihned vyměnil, tohle objetí mu fakt závidím. Smrt Ivana - je rovněž zklamánín, celkově ale slušné 4. Po téhle Bondovce měl Moore končit na vrcholu.

Rambo: První krev (1982)

Vynikající hudba a John Rambo - Stalloneho nejlepší filmová role vůbec, o chlup lepší než Rocky. Film s nepřekonatelnou atmosférou aneb John R. There and Back again. Starý veterán se vrací z Vietnamu, tam prožil peklo, doma ho nikdo nevítá a je na obtíž jako nějaký zatoulaný pes a tak se s ním i zachází. Špička akčního žánru, lov na Johna, jeho skok ze skály, to vše vyráží dech. V lese se karta obrací a John předvádí dokanalý stroj na zabíjení v plné kráse. Film, který předznamenal a hlavně nastartoval novou éru - akčních hrdinů, Rambo, major Dux v Predátorovi, John McClaine a další. Opravdu vynikající film plný nostalgických vzpomínek. Jerry Goldsmith vytvořil vynikající uchu lahodící doprovod s nadčasovým zvukem. Smekám, u mě jeden z nejoblíbenějších filmů. Když tohle slyším, vždycky musím zamáčknout slzu http://www.youtube.com/watch?v=3P8Oa1MCBuE.

Žít a nechat zemřít (1973)

Roger Moore jako nový James Bond. S jeho výkony jsem osobně velice spokojen. Není to sice Connery, ale i Moore má své přednosti a kouzlo - chladnokrevný, sarkastický, mazaný elegán . Příběh působí velice kompaktně, ale několik scén navíc je opravdu vychytaných. Boj - tedy lávka z krokodýlů, jízda se starým britským " dvouposchoďákem " taky nemá chybu. Honička s čluny k tomu vynikající šerif J. W. Pepper je nezapomenutelný - tady měl někdo dostat Oskara. J. W. to je nějaký tajný agent za Anglie. A na čí je straně ??!?? Fucking Woodoo magic není k zahození a padouši se povedli taky nadstandartně. Kananga a jeho černé gorily do filmu zapadly. No a k Jane Seymourové - to je opravdu kus, jedna z nejpůvabnějších Bondgirl historie. Parádní jízda, film plný hlášek a vtipu, celek kazí trošku slabší rozjezd a infantilní konec. 4 a půl.

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Hnus jeden fialový ať chcípne. Není se čemu divit, že úroveń českých filmů jde ke dnu jako kámen, když jenom 12 nominací získalo zvěrstvo typu Odcházení. Celý večer byl jenom odrazem v zrcadle české filmové podprůměrnosti posledních let - k paní Bílé snad jenom tolik, měla by se držet svého kopyta a né se srát tam kde nemá co dělat. K cenám, v celku jsem spokojen až za ten scénář a střih. Letos bohužel jeden z nejslabších ročníků českého filmu od roky 90.

Vrah skrývá tvář (1966)

Film s fantastickou atmosférou. Pravá filmařina v plné kráse, kdyby přibylo ještě pár pošmourných deštivých dnů iluze by byla dokonalá. Venkovské prostředí je výborně natočené a k tomu všemu Major Kalaš - Koženná tvář - Rudla Hrušínský - podává vynikající fantastický výkon. Pokaždé, když se objeví na plátně z něho přímo tryská neuvěřitelné charisma. Celá trilogie je vynikající, škoda, že nebylo natočeno víc dílů. Špička mezi českými detektivkami, naturalistické, lepší než rada Vacátko.

Thunderball (1965)

Netradiční Bondovka z podmořského světa, i tak lze stručně zhrnout obsah bondovky. Young po Jamajce vsadil na další exotiku na Macau. Connery bojuje opět proti Přízraku, konkrétně proti č. 2 Adolfu Celimu - Emilio Largovi. Hlavní padouch v podání Celiho je nepříjemným soupeřem, který sice nijak nevyniká v síle, zato je to neuvěřitelný lišák s fetišem pro zabijácké žraloky. Celiho potenciál zůstal podle mě dosti nevyužit - bohužel. Bondgirl v podání francouzské krásky, byla to neskutečně výborná volba - jedna z vůbec nejhezčích bab v posteli Jamese Bonda, pro mě č. 2. Její bíločerné plavky musí rozehřát i impotenta. Bojové scény pod vodou i souboj na lodi, už ale tak výborný není. Celkově film, který ze začátku má obrovský potenciál, v polovině se zadrhnul a do finiše už víceméně dokulhal, ale přesto tahle bondovka patří mezi osvědčenou klasiku a určitě mezi ty lepší. Vychytávky ala Q - opět nezklamal a je vidět, že se tvůrci snaží Bonda posunout vpřed díky nejmodernější technice, btw. takovou košili co měl na sobě Q jen tak někdo nemá.

Kmotr II (1974)

Historická freska pokračuje. De Niro zastiňuje vynikajícího Al Pacina a na dlouho zůstává nejlepším hercem, který dostal Oskara za VR. Dvě dějové rovnoběžky se mi velice zamlouvají, ta s mladým Vitem je ale lepší. Už začátek na Sicílii považuji za něco naprosto úžasného. Prostřihry ze současnosti do minulosti jsou pečlivě a naprosto precizně vytvořeny a divák vůbec neztrácí nit, ba právě naopak. Někdo tady ale chybí, charizmatický Marlon v jedničce jenom potvrdil jak vysokou úroveň jeho postava měla. Celkově o chloupek horší než jednička.

Dr. House (2004) (seriál)

One man show egoistického " parchanta " a moji velice oblíbené seriálové postavy.

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Top 12, z velké části přeživších padouchů nacistického Německa po roce 1945. I když to slovo " padouchů " je na určité výjimky zavádějící, jelikož u Karla Dönitze si tím zas tak nejsem jist. " Elita " - jedné z nejzlořečenějších zločineckých organizací na světě. Výborné, poučné, v dnešní době by tohle měli povinně sledovat studenti na střední škole. V kostce kdybych měl shrnout všech 12 dílů. 1. Hess - loutka, která se zbláznila 2. Dönitz - precizní prototyp pruského důstojníka, voják každým coulem. 3. Goebbels - magor, nebezpečně malý zakomplexovaný psychopat. 4. Göring - mocipán, celebrita, morfinista a pan Ego. Neschopný jakéhokoliv vedení. 5. Himmler - pure Evil, chovatel slepic :) 6. Speer - hodný " Nazi " - nejchytřejší z 12, který využil plně svých věznitelů v Norimberku. 7. Eichman - výborný úředník, zarytý antisemita a " smolař ". 8. Mengele - pure Evil no. 2, " šťastlivec ". 9. von Ribbentrop - výborný státník a arogantní hověz. 10. Von Schirach - nejslabší monočlánek z 12 - přesto výborný ideový tvůrce a zmetek v jednom. 11. Freisler - pure Evil no. 3 a 4 - démon v taláru - nekompromisní smrtka. 12. Bormann - šedá eminence - výkonný přesný sluha zla a zbabělec. Kdy se začne točit i o jiných totalitních režimech je prozatím ve hvězdách. Nadčasový seriál.