Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Průměrný seriál, který ale od dnešních vyblizů má své kouzlo. Počáteční díly měly vysokou úroveń a i svoje poslání, potom už to klesalo dolů a nezachránil to Carradine ani vynikající hudba Jeffa Danny. V dnešní době už to celkově působí velice úsměvně, ale na svou dobu v devadesátých letech, kdy to vysílala Čt 1 kolem 6 večer to byl nejvyšší standart tehdejší televizní zábavy a já jsem si nenechal ujít jediný díl.

Krvavý sport (1988)

Výborná hudba a Bolo Yeung zdobí tenhle béčkový skvost. Nejlepší film s Van Dammem, který svými svaly a hlavně parádní prací nohou dokáže porážet všechny své soupeře. Hodně dobrý film, ze kterého posléze čerpají další jako Mortal Kombat, Lví srdce, Warrior a mohl bych pokračovat dále. Tenhle je ale první, výborní soupeři během turnaje, kteří nezapadnou do davu jako pouzí komparzisti tak jako ve Warriorovi, kde si ani za boha nevzpomenu už na soupeře Hardyho. Paul Hertzog toho na triku nemá mnoho, ale přes nezkušenost jeho soundtrack je nadmíru podařený a plně odpovídá době vzniku. Bolo je kapitola sama pro sebe, tenhle kulturistický ďábel a hora svalů patří mezi nejlepší filmové záporáky vůbec, smekám. Jednoho času s ním byl rozhovor, kde se ho ptali zda je smířený se svou rolí padouchů. Jeho odpověď byla. Kdybych byl běloch z New Yorku, tak patřím mezi akční hrdiny jako Arnold nebo Sylvestr.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Parádní, tak lze jedním slovem shrnout celý film. Robert Shaw, alias Grant - člen a zabiják SPECTRE je fantastický, jeho chladnokrevnost je víc než působivá - pro mě padouch no. 1 v bondovkách. A co se týče filmu, ten se rozbíhá pozvolna, Instanbul je perfetně zvolené místo, děj plný intrik a zvratů - netypicky, hlavním cílem není ovládnutí světa, někomu se pomstít nebo ukrást kupu peněž. Tady jde o vyvolání konfliktu, už jen kvůli této odlišnosti je v celé řadě bondovek tenhle kus vyjímečný. Druhá bond girl - Bianchi - je sice hezká, ale. Mnohem více je zastiňuje baba Jaga - Romanovová - když vidím nůž v botě u ní a u Jokera v Dark Knightovi tak nevím kdo má lepší styl kopu :)). Jízda vlakem je už jenom pomslnou šlehačkou na celém skvostu, fantastický souboj, syrový, realistický, tvrdý - i Bourne by měl co dělat. Závěrem pár slov ke Connerymu - standartní elegantní výkon, kterému napomohl výborný kufřík ala Q, dokonalý oblek a jeho házení kloboukem. Celkově obrovská spokojenost hlavně díky Martinovi a bitce v kupé. Jedna z nejlepších Bondovek vůbec.

Prci, prci, prcičky (1999)

Klasika pro pubescentní publikum. S chutí jsem si tady přečetl několik komentářů od (pseudo) lidí co se tváří jako největší intelektuálové, kteří by tento film nejraději spálili a vymazali z pevných disků a raději by si s Einsteinem povídali o relativitě. Vcelku milá komedie o dospívání, sexu a co k tomu patří, tak to vidím já. Je tady sice humor, který není zrovna košér, ale doba se mění a Stiflerovy hlášky přetrvávají. Vykuř mi ho krásko! :) K více hvězdičkám by bylo u mě zapotřebí lepší příběh, ale parádní Eugene Levy coby "starostlivý" tatík, který nemá chybu. Biggsovy taneční kreace, které jsou z hlediska předehry absolutně bezkonkurenční :P a hlavně Mena Suvari tenhle film neskutečným způsobem obohacují. Málem bych zapoměl na přírodní úkaz jménem Stifler, jestli nevěříte znám pár úplně stejných jedinců. Co závěrem - ten kdo se nechce dívat nemusí, když se to někomu nelíbí ať si prdel políbí.

Sandokan se vrací (1977) (TV film)

Hodně velká nostalgie, Kabir Bedi společně s Adolfem Celim a Philipphem Leroyem podávají vynikající výkon. Výborná hudba od De Angelisů a skvělé exteriéry povyšují celý film. Tygr Bedi ve své životní roli, uhrančivý pohled vousáče je nezapomenutelný. Určitě jde hodně vytknout, slabé bojové scény, nijak zvlášt extra příběh - objektivně by to bylo ***, ale když slyším řev Tygra, tak si nemůžu pomoct.

Speciální jednotka (2011)

Hrozná bída. Příběh je celkově absolutně nesmyslný už ve své podstatě. Kdyby se jelo podle pravdivých událostí, tak vždy pro francouzské občany ve svrabu jde C.R.A.P. neboli G.P.C. francouzské cizinecké legie. To jen tak na okraj, tahle filmová banda žoldáků je spíše pro smích, ale budiž nenáročný divák je nadšen a hltá s nadšením přestřelky mezi Talibanem. Usáma s fusama co má fešné AK nesmí chybět. No kolem a kolem už nikdy více tenhle blaf.

Dr. No (1962)

První díl nejdelší a kultovní série o agentovi s dvěmi nulami. Základní kostra je dána, padouch toužící ovládnout svět, krásná Ursula, martini - vodka, Money - Penny, fantastická auta, chybi vychytávky ala Q a hlavně chybí pořádná akce. Přes to všechno výkon Conneryho vše vynahrazuje. Atmosféra na Jamajce je parádní - ve své době Bond bojoval proti Sword and Sandals a Leonovi více než zdařile. Bondofil nejsem a nikdy nebudu, ale rád s Connerym strávím takřka dvě hoďky. Iana Flemingu díky.

Bounty (1984)

Není to zas bůhvijak fantastický film, ale ze všedního průměru ho dostávají dvě věci. Tou první je naprosto fantastický velitel " koncentračního tábora ", teda velitel lodi Bounty - neskutečný a naprosto dokonalý Hopkins, který svým hereckým pojetím kapitánu Blightovi jak ho všeobecně známe dává úplně jiný rozměr. A tou druhou věcí, která tenhle film pozvedá výš je perfektní Vangelisova hudba, klobouk dolů mistře.

Orel Deváté legie (2011)

Hnus, jedině snad prvních 20-25 minut za něco stojí. Hrozné do jakých podprůměrů se dneska investují prachy. Tulení pra-lidé tomuhle paskvilu nasadili takovou laťku, že je zbytečné dál něco vypisovat. No a ke konci?! Tatum i Bell by si klidně mohli v budoucnu zahrát společně v nějakém gay pornu. Jdu blejt velebnosti.

Elitní zabijáci (2011)

První hodinka se mi velice zamlouvá, ale pak. Asi třikrát jsem si mysel že už je konec a ono nic. Purcell hodně potěšil a překvapil, De Niro moc prostoru nedostal což je škoda. Statham má už hlavu jako koleno, ale na herectví mu to moc nepřidává. Celkově slabší tři hlavně za tu nudu v poslední půlhodině a sračkoidózní konec.