Svět podle Putina (2017) (seriál)

Nic nového jsem se z rozhovorů prakticky nedozvěděl, ale jsem moc rád, že něco takového vzniklo. Není se čemu divit, že u toho byl zrovna "truthseeker" Oliver Stone, který má za sebou už několik seriálů a filmů zaměřených proti americké tyranii a snaze o světovládu. Trochu mi zde chyběly nějaké "zajímavější" otázky (třeba i nějaké konspirační a ty o klimatu), hlavními tématy jsou zde hlavně Ukrajina a postoj k USA. Doporučuji hlavně pro lidi, kteří jen hltají americká média, aby si trochu poupravili pohled na tohoto velkého politika.

Paterson (2016)

Jarmusch je nějaký příbuzný Terrence Malicka? Komedie to určitě není a zvykem dramatu je, že má nějaký děj a zápletku, což se tady říct nedá. Takže opět jeden z filmů ze sektoru "filmové poezie", nebál bych se tento žánr oficiálně zavést..

Zakladatel (2016)

Bravurně zvládnutý film po všech stránkách s mírně odlišným konceptem než nám předhazuje dnešní holywoodský mainstream. Mě to velice bavilo.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Obrovské překvapení, pro mě nejlepší Piráti. Dokonce i dějově a příběhově to bylo, na rozdíl od předešlých dílů, velice kvalitní. Navíc úžasné efekty.

Adamova jablka (2005)

Těšil jsem se na nějakou úvahu o nacismu a místo toho přišla tato úchylárná. Film absolutně o ničem, ani jednou jsem se nezasmál, děj a příběh bez poselství, zkrátka opět prodrbaná hodina a půl mého života.

Správci osudu (2011)

Těšil jsem se, že uvidím Chairmana, ale nestalo se tak, nemohu dát čtyři hvězdy.. :) Paralela na dnešní společnost, kde je chod světa také řízen pouze pár lidmi, pokus o napodobení tématiky Matrixu namontovaný na milostný příběh s osudovou láskou. Myšlenka určitě zajímavá, ale děj příliš pohádkový a idealistický, bez jakýchkoliv zvratů, které by stály za zmínku. Nějaký dechberoucí výrok, který by mě donutil se zamyslet nad životem, zde také nepadl, což je škoda a musím přiznat, že jsem ho tak trochu očekával. Promarněný potenciál.

S láskou, Rosie (2014)

Příliš mnoho zvratů a příliš překombinované, až moc pohádkové a rádobydokonalé. Místy také trapné a směšné. Velká škoda, potenciál tam byl..

Kontrast (2017)

Velice povedený amatérský hudební film. Precizní režie, kamera, střih, efekty. Koncept "nepopsaného listu", na který postupně dopadají autorem rozlišené černé barvy, reprezentující negativní lidské vlastnosti, a bílé, zastupující ty pozitivní, se mi velice zamlouvala, opravdu velmi zajímavý nápad. Celkově bych popsal snímek slovem "milý". Příjemná podívaná se sympatickým Markem, jehož hlas se na mě působí taktéž příjemně. Neřadím se mezi posluchače tohoto stylu hudby, obzvláště kvůli častým stupidním textům. Zde ale text rozhodně nepůsobil rušivě, naopak. Místy dokonce poučně. :)

Rogue One: Star Wars Story (2016) odpad!

Sedmkrát žvejkaná žvejkačka se jde žvejkat po osmé a stává se to, co se dalo očekávat - už je to bez chuti. Teda jedna chuť této žvejkačce byla dodána - chuť politické a rasové korektnosti. Snad nejvíc multi-kulti film v dějinách, najdete tu v hlavních rolích muže, ženu, černocha, bělocha, žluťáka, snad i křesťana, muslima, šintoistu, hinduistu a kdo ví ještě koho.. Možná ještě Aboridžínec a Eskymák zde chyběli. Výsměch a ostuda pro celou slavnou ságu. Kardinální nuda korunovaná nespočtem wtf scének s rádobyvtipným robotem a počítačově vytvořenou postavou vrchního představitele impéria. Kouzlo Star Wars se naprosto vytratilo a s ním i typická atmosféra, vše uspěchané, bez gracie Star Wars vlastní, postavu Vadera zde snad hrál nějaký puberťák, ta jeho chůze mi připomínala chůzi hladového kluka spěchajícího do pizzerky. Celkově vše zdegenerované, zkrátka ostuda.