Život je krásný (1946)

Něco tak nádherného už jsem dlouho neviděl. Nemám slov, prostě špička! A ten úžasný pocit na konci... Kéž by takové filmy vznikaly i v dnešní době!

Zastavte vymírání (2015)

Zastavte přemnožení lidí a zastavíte vymírání. Ale v dokumentu na to nikdo nemá koule, aby to řekl na plnou hubu.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Tohle byl prostě pohřeb Star Wars. Trapné situace, "wtf" scénky, přehnané množství rádobyvtipných momentů, které stejně všechny byly na stejné brdo, popření základních pilířů a principů, na kterých SW stálo, zesměšňování legendárních hlavních postav. Zkrátka laciná zábava. K tomu navíc špatně vybraní nesympatičtí herci bez charismatu a příběh s tolika zvraty, že se v tom snad nikdo nemůže orientovat. To, že jsme nic nového neviděli a byl to jen slepenec scének z tradiční SW trilogie, snad ani není třeba zdůrazňovat, to každý viděl. Jak může fanoušek SW dát tomuto 5 hvězd, to fakt nepochopím. Ze Sci-fi na úrovni se stala ubohá klišoidní fraška. No, a samozřejmě opět v hlavních rolích se musí vystřídat všechny lidské rasy, aby to bylo agitačně v pořádku. Tento film je věrný obraz americké zdegenerované společnosti. Jednu hvězdičku za Daisy, která to drží těsně nad dnem svojí krásou. PS: Po přečtení a vyhodnocení komentářů a hodnocení ostatních uživatelů, z nichž nemálo hodnotí čtyřmi hvězdy jen proto, že film je (snad jen zatím) červený, ale v komentu vyjadřují svoje zklamání, to musím prostě vykompenzovat a dát filmu zasluhující odpad.

Lenin: Cesta k moci (2015)

Kvalitní dokument podaný zajímavou formou, kdy se události zakreslují do dobové mapy. Dokument je díky tomu velice přehledný a člověk si konečně udělá kompletní obrázek o socialistické revoluci.

Tichá bolest (1990)

Vynikající film po všech stránkách, fantastický Hrušínský. Dnes už něco takové v Česku vzniknout bohužel asi nemůže... A je to škoda!

Ucho (1970)

Už od začátku vidíte, že to je naprosto precizně natočený film. Obsahově úžasně popisuje komunismus i komplikovaný vztah mezi mužem a ženou.

Absolvent (1967)

Vynikající Hoffman... Stydím se, že jsem tento kultovní film viděl až teď, špičková komedie.

Lví král (1994)

Asi jsem na to už starý, ale nenašel jsem zde ani jednu scénu, která by mě okouzlila natolik, abych hodnotil lépe. Příběh nuda a nebudu lépe hodnotit jen kvůli tomu, že to je legendární film.

Selský rozum (2017) odpad!

Amatérská agitka, jednostranně zaměřená, chaotická a bez důkazů. Matrix AB byl lepší.

O myších a lidech (1992)

Pokud by měl člověk hodnotit pouze filmové zpravování knihy, hodnotil by vysoko.. Ale když uvažujeme také o příběhu, který by možná vymyslel sám duševně zaostalý člověk, tak prostě pět hvězd dát nemůžu.