Nekonečná cesta (2017)

Výstavba příběhu je na nízké úrovni, ale jsou zde scénky, které opravdu stojí za to. Poměrně dobrý konec a začátek, ale to mezi tím se prostě moc nepovedlo. Málo prostoru pro hlavní postavy vyjma Jussiho.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Připadalo mi to jako dva filmy v jednom. V první půlce existuje snaha o dodržování scénáře nějaké krimi a v druhé půlce jakoby to tvůrce vzdal a prostě z toho udělal nudnou popkornovku. Tento film je naprostý odpad, který nahoru posunuje jen první scénka a skvělý Clooney.

Dvojitý milenec (2017)

Nemám sice rád nelogické filmy, a toto byl trošku extrém, i tak se mi to ale líbilo. Bylo to velice zajímavé, děj originální, škoda toho rozuzlení, které pokazilo celkový dojem.

Prvotní strach (1996)

Po delší době jsem opět viděl vynikající film s překvapivým rozuzlením a jsem nadšen!

Pan Nikdo (2009)

Obrovský filmový zážitek. Komplexní film o životě plný nejrůznějších kamerových triků, které mě naprosto ohromily. Originální úvaha o životě a světě kolem nás, která nemá obdoby.

Avicii: True Stories (2017)

Kvalitní dokument. Tim byl fakt dobrej kluk, bohužel se minul povoláním. Těžký introvert, který přemáhal sám sebe na stagei, aby pobavil miliony fanoušků. Svoje špatné pocity blokoval před vystoupeními alkoholem, mezi lety 2008-2016 se účastnil více než 800 vystoupení, což se také dost podepsalo na jeho zdravotním stavu. Nezvládal svoje černé myšlenky a stres, navíc na něho byli nalepení lidé, kteří se snažili jen rýžovat. Byl to fakt velice milý a citlivý člověk. Svoji slávu ale bohužel neunesl. Byl jsem naprosto zaražen názory zejména starších lidí po jeho smrti, kteří říkali, že "umřel další feťácký DJ, který jen kradl a předělával tvorbu cizích interpretů". Je vidět, že tyto starší ročníky jsou naprosto mimo. Současní DJové jsou zároveň v drtivé většině případů i producenti, vytvářejí tedy novou hudbu od základů. Další komenty lidí se týkaly toho, že vůbec "tohoto feťáka neznali". Přitom (asi nevědomky) každý den poslouchají jeho nejznámnější skladby jako Wake me up, Hey Brother, Waiting for love nebo Without you v rádiu a museli je určitě slyšet. Předsudky české společnosti k DJům a celkově ke scéně "klubové hudby" jsou naprosto směšné. Všichni, kdo tuto hudbu poslouchají včetně těch, kdo ji tvoří, jsou automaticky považováni za feťáky, alkoholiky, posluchače "tuc tuc" muziky a podobně. Když ale do scény více proniknete, zjistíte, že to většinou vůbec není pravda a že hlavně DJové (producenti) jsou velice inteligentní lidé, kteří mnohdy vytvářejí hudebně velice kvalitní písničky. Tim mezi ně rozhodně patřil... Velká ztráta pro hudební svět. PS: Já osobně poslouchám tvrdší odnož elektronické taneční hudby zvanou Hardstyle, v životě jsem nebral drogy a dokonce ani nekouřil. A znám spoustu inteligentních a slušných lidí, kteří tuto hudbu poslouchají a rádi se při ní baví (jen takový příklad).

Anastázie (1986) (TV film)

Obrovské překvapení. 59 %? Další výsměch csfd. Film, který rozhodně stojí za zhlédnutí a který mě bavil nonstop celé tři hodiny. A to musím přiznat, že už se mi velice dlouho nestalo. Pro všechny fanoušky Christiana Balea musím varovat, že malý Christian zde hraje podřadnou roli a objeví se zde jen na pár minut, takže kdo to chce sledovat kvůli němu (jako jsem chtěl já), bude zřejmě zklamán. Já jsem ale nakonec zklamán nebyl, protože se mi dostalo vynikajícího zážitku a hlavně vynikajícího příběhu. Mohu doporučit všem, bohužel film je velice těžké v dnešní době sehnat, měl jsem velké štěstí, že se mi to povedlo. Soud s Anastázií trval několik desetiletí a já musím přiznat, že jestli je opravdu film natočen podle skutečných událostí a nekřiví realitu, jednoznačně věřím, že to byla skutečně Anastazia. Po filmu jsem se o tom snažil dohledat něco víc a zjistil jsem, že DNA testy mrtvol byly testovány až 7 let po její smrti v roce 1991. Chápu, že samotní komunisté si moc nechtěli přiznat tuto odpornou vraždu, je ale velice, velice podezřelé, že k vykopávkám došlo zrovna po její smrti, a to ještě tak dlouhou dobu po její smrti. Něco mi tu nehraje... Žijeme v prolhaném světě.

Nepřátelé (2017)

Uvažoval jsem mezi čtyřmi a pěti, kvůli konci jsem nakonec zvolil pět. Opravdu velice silné emocionální kafe, které jsem už dlouho během filmu nepil. Popsat to nejde, nutno vidět. Snad jen mohu dodat, že herecké výkony úžasné, stejně jako režie a hudba.

Nit z přízraků (2017)

Šíleně dekadentní film, ze kterého čiší deprese. Nikdy bych se na to nepodíval znovu.