Be Here Now (2015)

Neskutečně silný člověk, dávám mu veškerý svůj respekt. Ovšem způsob, jak natáčel svoji vlastní smrt, se mi zdá opravdu zvláštním.. Divím se, že s rodinou dokázali vydržet přítomnost kamer.

Favoritka (2018)

Oplzlá úchylárna.

Venom (2018)

Zdá se mi, že akční filmy už nemají budoucnost. Už tam není žádný nevyužitý potenciál, pořád je to to samé dokola. Tady je ten děj navíc extrémně stupidní, a to i na poměry akčních filmů, což už je co říct. Hardy žádný extra výkon. Jinak je docela fajn, že nám každý druhý holywoodský film poslední roky připomíná, jak je planeta úplně v loji, že je (ústy tohoto filmu) "přelidněná, ničí nás klimatické změny a po další generaci už bude neobyvatelná". Ale ve filmech to ničemu moc nepomůže..

Masaryk (2016)

Jakožto českému vlastenci mi pár slz ukáplo, takže pět hvězd za mě povinnost. Vynikající atmosféra, hudba, kamera, režie, Roden, Kaiser i závěr filmu. Nenašel jsem zde nic, co by mě nutilo snížit hodnocení z 5 hvězd - navíc, pokud je opravdu film tak historicky přesný, jak zde mnoho lidí píše.

Po strništi bos (2017)

Chybí tomu duše. Nedokáže to vyvolat v člověkovi emoce jako jiné, povedenější Svěrákovy filmy. Scény jsou příliš krátké a plytké, důraz byl kladen zejména na vyzobrazení života na venkově během druhé světové války. Divák se během filmu nemá šanci vcítit do postav, protože na to zkrátka není čas, scény jsou sekavé, nenavazují dobře na sebe. Dějová linka se odehrává několik let, divák to ale nepozná. Samotný děj prakticky neexistuje, jedná se spíše o takové obrázky ze života na venkově. Věřil jsem, že se vše zachrání na nějakém zajímavém rozuzlení s postavou Kaisera, ale přišlo zklamání. Velkým plusem je výkon Součka juniora a Kaisera, ostatním se nedostalo dostatek prostoru a byli svazování nepovedeným scénářem, který je zřejmě tím největším nedostatkem filmu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Film fajn, ale všechny hvězdy jdou Queenům a Malekovi, který sice tolik podobný Freddiemu není, ale zahrál ho naprosto neskutečně.

A Plastic Ocean (2016)

Kapitalismus a demokracie jsou sice prospěšné pro určitou část lidské populace, jsou ovšem zároveň rakovinou pro tuto planetu. Budoucnost tkví v regulacích a minimalismu.

Hon za ledem (2012)

Lidstvo končí a my řešíme nesmysly jako HDP. Naše degenerace nás zahubí. A dobře nám tak.

Válka o písek (2013)

Další apokalyptický dokument podtrhující to, co už tušíme skoro všichni - že jsme totálně v haj*lu.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Divím se, že z toho máte všichni depresi, jsou daleko horší dokumenty na téma likvidace planety člověkem. Tento se mi líbil, měl spád, spousta zajímavých informací, o kterých jsem dříve nevěděl. Jsme jedna z posledních generací, dámy a pánové.