Úžasňákovi 2 (2018)

Už to není ono. Za prvé je to prakticky kopie jedničky, s žádnými extra novými nápady (vyjma nápadů na poli efektů) a za druhé, až moc mi to začalo připomínat X-Meny, protože dějem to bylo prakticky totožné. Hlavní záporák neměl správné "zázemí" pro to, aby z něho šel pořádný strach a hlavně, opět se nevyřešil problém s Podkopávačem!

Rváčův deník (1995)

Naprosto špičkový výkon od DiCapria. Herecký koncert, který ovšem postrádá nějaký lepší děj nebo hlubší myšlenku.

Farmlands (2018)

Řešení: Evropa pro bílý a Afrika pro černý. To se mi zdá spravedlivé. Bílí jsou okupanti černé Afriky stejně jako černí okupanti bílé Evropy.

Věčný žid (1940)

Propagandistický snímek zřejmě od mistra Goebbelse. Celkem směšná propaganda s naprostým minimem faktů.

Apokalypsa Stalin (2015) (seriál)

Pokud byl někdo někdy v historii lidstva ztělesněním ďábla a pokud toto není jen propaganda Západu, tak to byl jednoznačně Pepa Džugašvili. Neuvěřitelné. Až se mi chce věřit tomu, že Hitler opravdu jel na Východ osvobodit svět... Dokument OK, hvězdu strhávám za zbytečnou nechronologičnost a hlavně za absenci informací o Stalinovi po druhé světové.

Deadpool 2 (2018)

Už to není ono, kouzlo je pryč. Je to nekompaktní..

Svět po Hitlerovi (2016) (TV film)

Druhý díl začíná být z půlky propagandistický materiál a mění se na pohádku o "dobrém Západu a ďábelském Východu". Do té doby to ušlo a dokument dokonce působil poměrně vyváženě a na pět hvězd. Škoda. Jinak fakta skvělá.

Hořký měsíc (1992)

Dokonalost... Pravděpodobně nejlepší film o lásce, jaký jsem kdy viděl. Pohltilo mě to od prvních minut, ale takovou jízdu jsem tedy nečekal. Maximální originalita. "We were just too greedy, baby."

Střihoruký Edward (1990)

Tak jestli toto byl jeden z nejlepších hereckých výkonů Deppa, tak už s jistotou mohu tvrdit, že to je nejpřeceňovanější herec v dějinách vesmíru. Nepředvedl kromě svých groteskních prázdných výrazů (které mi připomněly Jacka Sparrowa) vůbec, ale vůbec nic. Celý film je špatný, i když ho beru jako pohádku, tak musím říct, že to je stupidní pohádka. Žádný nápad zde není rozpracován do detailu, všechno naprosto povrchní, dokonce i hlavní rys filmu - vztah Deppa k té mladé blondýně. OK, kdybych film viděl v době jeho vzniku, možná hodnotím jinak, ale po svých filmových zkušenostech musím konstatovat, že toto je prostě prázdný, povrchní, nudný film, zajímavý snad jen svojí základní myšlenkou "muže, který má místo rukou nůžky". Pochválit ale musím také krásnou hudbu Dannyho Elfmana, která v mých očích zachraňuje snímek z odpadních příček. PS: Ten product placement na AVON, to snad byl jen nepovedený vtip, že?

Hitler (2016) (seriál)

Zaujatý dokument. Na druhou stranu strukturovaný tak, aby se diváci vždy dozvěděli jen část té pravdy, která se zrovna hodí autorům. Všechno bylo čisté zlo, všechno bylo špatně. Směs polopravd a mystifikací. Nic nového se zde nedozvíte, naopak, dokument vůbec nejde do detailů. Navíc není tolik o Hitlerovi jako o druhé světové a Německu.. PS: Snad všichni komentátoři očividně židovského původu (viz jména), což je poměrně absurdní.