Kryštůfek Robin (2018)

Bohužel na medvídka Pů jsem dost alergický, ale jako film pro rodinu a děti celkem ušel, takový čistý průměr 3*

Šampióni (2018)

I když jsem se trochu filmu děsil, nakonec jsem přeci jen byl mile překvapen. Solidní sportovní komedie, která má zajímavý a vtipný příběh 3*

Pomsta (2019)

nostalgická vzpomínka na začátek devadesátých let, akční film plný blbých hlášek a přehršle bitek, jinak nic - proto 2*

Poslední semestr (2018)

Perfektní komediální drama, které sráží nelogický závěr proto 3*

Najednou jsme rodina (2018)

Sorry jako, ale na tuhle vlnu nejedu, sentimentální s....a proto 2*

Švéd v žigulíku (2017)

Jo vzít práci v Rusku, to je jako rozběhnout se hlavou proti zdi. Dokument krásně vystihuje ruskou duši, každý kdo přijde z venku je agent, nabourávač starých pořádků a ničitel ruské tradice. Samotný dokument zbytečně srážely dlouhé a prázdné záběry, režisér si je mohl odpustit, možná by pak dokument měl větší spád, takhle spíše chvilkama uspával. 3*

Shazam! (2019)

Tak tenhle hrdina je takový klon všeho, vůbec se mi nelíbí, dětský hrdina v dospělém těle - fajn, ale prodávaný takhle debilně, nene, tohle fakt ne. 2*

Žena na válečné stezce (2018)

Ten film je tak problematický, až je dobrý. Na jednu stranu tu chybí nějaké hlubší vysvětlení o co vlastně Halle jde, na druhou její ekologický boj trochu potírá fakt, že u ní doma to zrovna moc ekologicky nevypadá. A to klišé, že každý eko člověk cvičí, medituje a bůh ví co je opravdu trapný. Těch negativ má tento film opravdu dost, ale skvělá kamera, netradiční hudební doprovod a skvělé herecké obsazení potírá vše. 3-4*

Souboj s rodinou (2019)

Není to zrovna nic originálního, ale dobře se na to kouká, pokud zrovna potřebujete zabít čas. I když Dwayne Johnson tu není hlavním aktérem příběhu, ostatní (hlavní) herci působí mile a do filmu zapadají. Člověk tu narazí i na dost odkazů na scénky z populárních filmů (např. Lásku nebeskou), sympatické 3*, více nedám

Mary Poppins se vrací (2018)

Můžete napěchovat muzikál hvězdami, ale když nefunguje chemie, scénař, tak s tím nic neuděláte. Tak krásný a přesto prázdný film jsem delší čas neviděl (nebo možná jo:-)). Mary tu prochází filmem jako ledová královna, objeví se, jen když to režisér potřebuje. A hlavně Julie Andrews je v původní Mary lidštější, přijatelnější, herečtější a bůhví co ještě. Obecně herecké obsazení se nepovedlo, stejně jako knírek Bena. Z muzikálu šlo vytěžit více, stejně jako z hereckých hvězd, proto 2*. Škoda, jakáto škoda :-(