Na špatné straně (2018)

Vždy jsem si myslel, že filmy Woodyho Allena jsou ukecané, až nyní jsem zjistil, že až tak ne. Tahle skoro tříhodinová jízda je tolika slov plna, že by je člověk mohl hráběma rozhazovat :-) Z počátku jsem z filmu byl dost rozpačitý, ale pak vždy přišel moment, kdy jsem nevěřícně koukal, a lidi umírali a já si říkal - jak to vlastně bude končit? Těmi slovy totiž působil film až nepatřičně (i aktéři), ale pak přišla živelná spoušť a já začal být u/spokojen. Mel Gibson po delší době ukázal, že umí hrát a snad - po těch jeho mentálních bouřích - se vrátí k tomu, co umí - k hraní a režiji. 4*

Alfa (2018)

Bože, to byl prostuduchý výlet do doby ledové. Všichni tak krásní, vyumělkovaní, načančaní a korektní. Děj jak rodinná pohádka nebo myšlenkové soft/porno pro náctileté. 1-2*

Bohemian Rhapsody (2018)

Ten film má jednu naprostou výhodu a tou je Rami Malek. Bez něj by film byl čistý průměr. Ale na druhou stranu si myslím, že je to nejpřeceňovanější film roku 2018, zase taková pecka to nebyla, proto 3-4, bez Rami Meleka 2-3*

Trojí hranice (2019)

Klasický průměrný akčňák se spoustou keců a morálních rozhodnutí 2-3*

Bez jištění na El Capitan (2018)

Jimmy Chin je naprosto skvělej režisér dokumentárních filmů o lezení, je škoda, že Alex mu nedal svobodu (což na druhou stranu chápu, pokud člověk riskuje, tak nechce být rozptylován) za kamerou, tak jako dostal v úchvatném dokumentu Meru. Alex dokázal neuvěřitelnou věc, za kterou si šel, i když spoustu lidí kolem něj asi zranil. 3-4*

Favoritka (2018)

Originální film s úžasným vzletem a pak dlouhým nudným nic. Škoda, že se režisér utopil sám v sobě a zabil druhou půlku filmu. 2-3*

Aquaman (2018)

Příjemné překvapení od DC, trochu jsem se toho bál, ale kravina to úplně nebyla. Jason Momoa se tam suprově hodil 3* Že by restart DC?

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Druhá série je obrovské zklamání. Zbytečně natahované, ukecané a o ničem. Byl jsem rád, že jsem se dodíval, na třetí sérii - pokud bude - se už dívat nebudu. Podle mě se už s ničím originálním nepřijde. 3*

Jan Palach (2018)

Příšerně křečovité, herci jsou jak loutky. Bez atmosféry. Nuda.