Letec (2004)

Di Caprio zaslouží absolutorium za brilantní herecký výkon. Zase po delší době věc na kterou se dá zajít do kina a nenudit se ani minutu stopáže filmu. Trochu mi neseděla Blanchett jako Hepburn, naopak Beckinsale jako Ava Gardner byla perfektní.

Sexbomba od vedle (2004)

Vysoké hodnocení v rámci žánru, jinak nadžánrový průměr. Dobrý scénář, dobří herci - teenagers playing teenagers, dobrá znalost adult video businessu, citlivý přístup režiséra, téměř žádné oplzlosti (což je na "teenage" komedii US provenience věc nevídaná) a závěrem, přátelé, ono to je vážně i vtipné. Kvalitní "entertainment", nic víc nic míň.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Ze Snatche jsem zvyklý na vybroušenou a vycizelovanou pointu, která v tomhle jeho předchůdci přece jenom trochu skřípala. Nebudu říkat kde, abych nespoileroval, ale milovníci Ritchieho nezaměnitelného stylu to stejně vědí.

Pánská jízda (2004)

Návrat pana Abrháma na filmové plátno přeměnili tvůrci tohoto dílka v absolutní fiasko s příchutí trapnosti.

Ti druzí (2001)

Poctivý horor, hodnocení u mě osciluje mezi 3 - 4, ale nakonec převážila nadžánrově 3. Kidmanová podává vynikající výkon, dům a mlha taky. Lekací scény prvotřídní. Velmi depresivní atmosféra prostupuje celý film a často bývá v zajímavém kontrastu s podkreslující hudbou.

Troja (2004)

Neodpustím si krátký komentář spíše jako reakci na jeden jev, který se projevuje ve většině ostatních komentářů. Různí uživatelé kritizují na tomto filmu různé věci, na jednom se však téměř všichni pisatelé shodli - příšerná hudba. Kdybych přišel na čsfd ještě před zhlédnutím fimu Troja a přečetl si komentáře a hodnocení, docela věřím tomu, že bych celý film nedělal nic jiného než se soustředil a analyzoval hudební doprovod filmu. Nestalo se tak, protože jsem před filmem, a možná díkybohu, nenakouknul na čsfd a nevsugeroval si do hlavy, že na tom filmu je něco špatnýho s hudbou. Díky této své, řekněme, ignoraci jsem jako již tradičně u dobrých a lepších snímků, žádnou hudbu nevnímal. Kdybyste mě zabili, a to jsem film viděl včera, zaboha si nevzpomenu na žádné přiskřiplé vokály o kterých píše Douglas, či další nepřístojnosti rozrušující ucho hudebního skladatele amatéra. Možná, kdyby ten film horší až špatný, možná, že pak bych se u toho nudil a začal se věnovat jeho hudebnímu rozboru, ale Troja prostě patří do kategorie lepších filmů. Není to nic jiného než kvalitně odvedený entertainment kalibru srovnatelného s Gladiátorem, možná o chlup horší, ale pořád poctivý, profesionální entertainment. A nevěřím tomu, že někdo apriori sám od sebe, bez inspirace nějakou další kritikou, odhalí v tomto filmu tak zásadně špatnou hudbu, že přehluší i relativně velmi atraktivní děj filmu.

Ducháček to zařídí (1938)

Mooc dobrý, jenom mě tam strašně iritoval ten pan doktorrrr. Před válkou bylo jen pár herců s civilním projevem, a tak byli Burian, Marvan, Nový, Plachta, Rašilov, Gollová, Baldová, Pištěk, Haas, Werich, Voskovec...a zbytek jim obvykle jen velmi trapně sekundoval. Zapoměl jsem na Trégla, Kohouta, Zitu Kabátovou, a Vojtu.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Slátanina, nasládlá lehce přikyslá skorozhovadilost...Pánové z Hollywoodu zcela zjevně viděli vynikající českou pohádku Dařbuján a Pandrhola, o tom jak smrtka v podání p. Lohnického putuje po světě a tradičně se s ní popasovali po svém tj. natočili to ve stylu, kdy automaticky očekávají, že v publiku budou sedět a taky sedí jen ti blbý a blbější. Co to bylo proboha za nesmyslnost?? Brad Pitt jako vlastně co???? Jako smrt??? Hopkins měl zemřít jako na co?? Vypadal docela zdravě. Smrt miluje Hopkinsovu dceru??? hahahaha...Byla to pohádka?? Byl to romantický film?? Byla to komedie???....Ne, byla to pořádně nevtipná, nepoetická fantasmagorie, která od začátku nevěděla jak vlastně dospět do hollywoodského happyendu, protože si už v úvodu a dál během filmu řezala pro tento proslavený konec všechny možné větve, takže se pouze zápasilo s tím, aby ten konec měl co možná nejméně trpkou pachuť trapnosti...a tak byl konec mimořádně trapný, jako byl mimořádně trapný i celý film. Kdyby skončil smrtí Pitta při dopravní nehodě, byl by sice býval velmi krátkometrážní a také o ničem, alespoň by však nebyla vznikla tato quintessence trapnosti.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jeden z několika vrcholů světové kinematografie. Životní možná nadživotní herecký výkon (ve své přirozenosti) Jacka Nicholsona, a životní role většiny dalších představitelů. Neuvěřitelně silný zážitek. Jsem šťasten, že jsem konečně zařadil tento film do své kolekce divx. V souvislosti s tímto filmem mě napadá jak někdo může hodnotit dětskou filmovou trilogii Pán prstenu tak jak jí hodnotí, protože v nadžánrovém hodnocení nesahá a ani nemůže sahat filmům tohoto kalibru ani po kotníky.