Štamgast (1987)

Undergroundový trhák o té nejspodnější spodině, jakou si jen dokážete představit. Za celý film jsem spočetl, že bylo prolito cca 16 litrů whisky, 25 litrů piva, 10 litrů vodky a litr neidentifikovatelného lomcováka.

Božský Bruce (2003)

Jeden z nejJimovatějších počinů, scéna s "dabováním" Carella mě vždycky dostane. Z takovým scénářem může Jim udělat prakticky cokoliv. Role všemohoucího ho totiž teprve pořádně oprostila od všech dosavadních mantinelů z předchozích snímků. A že s tím naložil jaksepatří!

Dvojníci (1984)

Přestože má velice rád filmy s B+H, tenhle řadím spíše do skupiny těch slabších. Rozhodně mají mnohem lepší perly.

Terminator Salvation (2009)

Je to evidentně silně inspirováno předchozími ději a rozhodně se dá mluvit o rozšíření termoságy. Stylově je to sice o něčem jiném, ale to mi vůbec nevadilo, spíš bych řekl, že se jedná o příjemné osvěžení. Příliš okaté a mnohdy až křečovité odkazy na dvojku spíše na škodu. V podstatě jediný závažnější problém je prkenný Bale, který se hodí spíše na focení do katalogů než do filmu, nicméně dalo se to s ním vydržet už jen proto, že byl naštěstí pouštěn před kameru jen na relativně krátké scény. Worthington sqelý.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jeden z nejsympatičtějších seriálů všech dob. Neuvěřitelně zábavné, často velmi originální a inovativní a celkově laskavé milé a příjemné. Není co vytknout.

Superpolda (1980)

I když bez Buda, celkem se to dá. Horší je přemíra infantility a naivnosti některých scén.

Nebeské dítě (1985)

Sympatická odpočinková záležitost na jedno odpoledne. Duch osumdesátek...

Evropa tančila valčík (1989)

Poměrně dosti přesné vyobrazení vrcholných představitelů Velké Války. Bohužel děj je poslepovaný a nedrží příliš pohromadě, aby se dalo hovořit o nějaké souvislejší filmové dějové lince. Přesto nechá zajímavě nahlédnout k pracovním stolům tehdejších evropských lídrů.

Velké oči (2014)

Zajímavé biografické dílko pro mě do té doby nepříliš známé umělkyně. Waltz zase skvěle "tančí" po celou dobu. Jeho neskutečně hravý herecký projev je tím co mě přilákalo k filmu a dostál mu i tady.