Druhá míza (2015)

Al Pacino, jakkoliv je to skvělý herec, opravdu zpívat neumí, nicméně to se ve filmu podařilo celkem obstojně zamaskovat. Mě osobně to vůbec nevadilo a užil jsem si laskavý příjemný a nenáročný film. Myslím si, že z toho velkého počtu důchodců, jež se se svým věkem nehodlají smířit a pouštějí se do kdejakého projektu, patří Al v tomto snímku do toho nadprůměru.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Druhé Transformírky stihly klasické bolesti a neduhy drtivé většiny druhých dílů. Víc akce, víc výbuchu, větší boti, větší zbraně, "větší" ženské... mimochodem ty ženský na vysoké, tss, i kdyby jste prošli všechny univerzity na světě, nikde to takhle nevypadá a žádná se ani omylem nechová tak jako ve filmu. Možná na ňáké pornoškole nebo co? Bylo až ultratrapné jak každá buchta vypadala jako vystřižená z plejboje a okamžitě se chtěla muchlovat. Bože, taková utopie. Nicméně zpět k tématu, tedy když tvůrci všechny jednotlivosti prvního dílu jen zveličí, zákonitě nikdy to nemůže dopadnout lépe, ba ani stejně dobře jako v 1.díle. Samozřejmě Mike Bay je pro mě pouze "průmyslovým" režisérem, nikoli uměleckým tvůrcem, tudíž mě ani příliš zklamat nemohl. Jeho filmy jsou prostě jen vizuální oddech. A z tohoto pohledu se to koneckonců dalo shlédnout celkem v klidu.

Osm hrozných (2015)

Tak pan režisér mě opět nezklamal, což mě nijak nepřekvapilo. I když lze v tomto snímku cítit malinko recyklaci jeho předchozích snímků - Gauneři (stylizace "kdo je kdo") a Pulp Fiction (příběh viděn z různých úhlů pohledu), mě to vůbec nebylo proti mysli. Z objektivního hlediska jsou všechny parciální tvůrčí hlediska na velmi vysoké úrovni. Tedy kamera-westernová stylizace; zvuk-detaily i hudební Enniho podkres; herci-všichni na výbornou; scénář-excelentní divadelní drama s krvavou tečkou. Pokud bych měl subjektivně něco vytknout, tak mi příliš nesedla retrospektivní úchylárna S.L.Jackson a generálův syn, ale takový už prostě Tarantino je. Celkově se jedná o mistrovské westernovské drama scákané hektolitry krve, jež bude určitě stát za to zhlédnout i víckrát.

Skřítek (2005)

Jedná se rozhodně o originální a osvěžující příspěvek do univerza českých komedií, ovšem nedopadlo to lépe než na nějaký lepší průměr. Je to až s podivem vzhledem ke grotesknímu žánru, který nepotřebuje kdovíjaký promyšlený scénář. Stačilo více vtipných gagů, vypustit skřeta s modrýma šutrama a možná nezasazovat děj do masokombinátu, kde to už z principu moc veselé není.

Kobry a užovky (2015)

Konečně něco kvalitního a tuzemského a není to jen obvyklá "čr komedie". To se u nás jen tak nevidí a jak vidno jde to a existují u nás schopní herci i režisér. Hádci jsou naprosto suverénní a bez problémů přesvědčiví, Kryštof obzvlášť. Skvělé lehčí drama jež kazí pouze odfláknutá zvuková stránka filmu.

Ulovit miliardáře (2009)

Vorel si zkusil střihnout satiru s profilováním na méně obvyklou stylistiku za použití svojí špičkové kamery Red One 4K, jejíž vysoká kvalita je opravdu znát. Škoda jen, že už si tak pečlivě nevybírá protagonisty do svého filmu, jako tomu bylo například v Gymplu. Matonoha je prostě dobrej vždy, Mádl taky nikdy nezklame, Uhlíř jako přirozený omyl přírody nesmí chybět snad v žádné vorlovině. Trochu nechápu co vedlo k obsazení Ester, ale musím uznat že to docela zvládla. Proboha co ale mělo znamenat to představení od Sedlákové?! U ní si člověk nevystačí ani s definicí "herecké dřevo", neboť se nepohybuje ani v mantinelech jakéhokoliv herectví! Jedním slovem naprostá hrůza. Kdykoliv se objevila na scéně, film spadl na dno do žumpy českých telenovel. Paní či slečno Sedláková, udělejte pro mě něco. Za žádných okolností a definitivně už nikdy nehrajte v žádném filmu či seriálu! Pane Vorle, zapracujte trochu na výběru herců a mohlo by to být dobrý.

Vejška (2014)

Bylo to trochu jiny než gympl, což jsem očekával. Režisér Vorel má skutečně talent co se týče kamery, hudby a vůbec lidí se kterýma dělá na filmu. Chtělo by to jen malinko dotáhnout v podobě poutavějšího scénáře a nebál bych se to o pár minut protáhnout. Zklamal "ty vole to je psycho" zhulenec, kterej byl oproti gymplu snad vyměněnej za komparz.

Gympl (2007)

Solidní komedoška s dobrým obsazením. "Ty vole, to je psycho!"

Co je vám, doktore? (1984)

Neuvěřitelně nadčasové dílko. Zatímco v oněch dobách chtěli soudruzi obrábět přírodu k obrazu svému, nyní nám podobní soudruzi chtějí přikázat s kým máme žít v Evropě. Doba se mění, ale principy zůstávají.