Desperado (1995)

S odstupem času a po již několikátém shlédnutí tohoto snímku jsem musel hodnocení malinko zkorigovat. Romantické scény se Šelmou a Tondou, kterých je obsaženo až nadmíru, lezou malinko do zábavy filmu a místy jsou tak otravné, že je prostě už rovnou přeskakuju. A jako obvykle Rodriguezovo ulítnutí, jehož se dopouští většinou v závěrech svých akčních "pohádek", je zde přítomno jako vždy. Nicméně akce zůstává sqele zábavná i dnes a černohumorný hláškující Joaquim "Bucho" je prostě naprosto nářezový.

Zabíjení (1956)

Více než solidní čórkařská gangsterka pro pamětníky od Staníka. Příběh byl z pera Whitea celkem dobře vymyšlen, až na ten konec. Je těžko uvěřitelné, že hlava celého plánu si promyslela každičký detail zlodějiny, ale na to jak s lupem odletět podcenila přímo školácky.

Střela (1996)

Mělo to dobrej náběh, kterej pozvolna vadnul až úplně uhynul. Tvůrce dal do ruky hlavní postavě příliš filozofickou rovinu, na což se Mickey moc nehodí a neladilo to ani do filmu. Čekal jsem obvyklej nářez z prostředí undregroundu, podobně jako tomu bylo u Štamgasta, ale dostal jsem jen lehkej nadprůměr.

Věznice (2000)

Vězeňské téma, jedno z mých velmi oblíbených. Atmosféra Animal Factory je v pořádku, řekl bych ve standartním rámu filmů s touto tématikou, avšak Buscemi nikterak netlačil na dramatickou pilu tak, jak by bylo zvykem. Film je až neuvěřitelně střízlivý a lidský a přitom děj táhne a nepustí až do závěru, zejména díky výkonu úžasného Willa Dafoa a další protagonistů, jež dohromady dává velmi zajímavou partu kriminálníků.

Četník ve výslužbě (1970)

Takový retrospektivní recyklát celkem o ničem, nemá to tu šťávu jako předchozí 3 díly.

Blázni ze stadiónu (1972)

Tahle bažantí taškařice mi moc neříká. Nevadí mi infantilní humor, ale tady mě to až na pár výjimek moc nepobavilo.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Další díl, který si drží téměř stejnou kvalitu jako ten první. Avšak v některých scénách, zejména v těch posledních jde trochu vidět, že Rodriguez neudržel soudnost a malinko uletěl. To se mu stává poměrně často, což je škoda. Jinak s přimhouřením zlatého oka je to pořád ok.

Sin City - město hříchu (2005)

Noir comix pro dospělé, tuhle stylizaci můžu. Viděl jsem jak klasickou verzi tak i delší režisérskou a v podstatě se dá říct, že těch 20 minut navíc bylo spíš na škodu. Celkově jde o snímek, který sází téměř všechno na dodržení formy dle předlohy, takže komu styl nesedne film si vůbec neužije. Herecký guláš byl více než dobře umíchán a všemu vévodí roztomilý Mickey Rourke. Celkově tu máme co dočinění z artovým násilím a to sakra dobrým.

Gangy New Yorku (2002)

Film stojí na reprodukci dějin, jež jsou pro drtivou většinu Evropanů nepříliš známé, tudíž historický přínos nemá u nás takovou váhu jakou patrně měl a má v zámoří (a co teprve pro New Yorčany že?). Dramatičnost scén, potažmo celého děje je v obvyklých mantinelech a sem tam místy i dost násilně a krkolomně pojatá, jinými slovy nikdo z toho nepadne na zadek, ale funguje to. Poslední přívlastek, kterým je film produkcí charakterizován, tedy krimi, tak ten bych vypustil úplně. Ve výsledku to tedy vychází na průměrný film, je tu však jedno obrovské positivum, které je nepřehlédnutelné, a sice dechberoucí herecký výkon Daniela Day-Lewise, který snímek neuvěřitelně vyzdvihuje.

Maléry pana účetního 2 (1983)

Ani zdaleka se nepřiblížil prvnímu sqelému dílu. Ve výsledku jen pár průměrných gagů, jinak absurdní a zoufalá slátanina.