The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Výborná show, kterou už nějakou dobu sleduju. Samozřejmě si vybírám dle hostů. Graham dokáže většinou velmi vkusně namíchat trojici hostů, kdy se minimálně dva z nich lépe znají a často tak "pustí" konverzaci jen mezi nimi. Atmosféra intervia je velmi neformální a hodně profilovaná k zábavě. Velké mínus je akorát za hudební hosty, kteří jsou z železnou pravidelností ty naprosto největší sračkoidní katastrofy z hudebně průmyslové branže. Jednou tam měl dokonce i tu fousatou buznu v ženských šatech, z čehož bylo dost nekomfortně i zrovna přítomným hostům, zejména však Bearu Gryllsovi.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

O něco slabší pokračování, ale co čekat od absurdně iracionálního humoru Willa Ferrella, ono se to někdy povede, někdy né a taky to někdy sedne a jindy zase vůbec, že? Ostatně první díl nebyla zrovna legrace k popukání, takže jsem žádné zázraky nečekal. V podstatě se jedná o značně nafouklý recyklát prvního dílu, který ale "funguje" více méně stejně. Začínám si více všímat Carella, který má v sobě neskutečný komediální potenciál ba přímo talent. Sqelá scéna: Kolize dodávky.

Četník se žení (1968)

Výborný díl četníků, který tak luxusně obohatila Claude Gensac se svým neuvěřitelným šarmem a ženskostí. Funes si nemohl vybrat k sobě lepší partnerku než právě Claude, která s ním sehrála celkem 10 filmů.

Vesmírní kovbojové (2000)

Odlehčená odpočinková vesmírná záležitost s důchodci. O nic jiného nejde a stačí to bohatě na zabití nudného rodinného nedělního odpoledne.

Marťan (2015)

Stručně, věcně a jasně, asi takhle: Promyšlený scénář, chytrá komunikace a jiné chytré pochody např. inventivní cestování ve vesmíru. Děj táhne sqele a trosečníkovi se fandí jedna radost. Prostě na první pohled se zdá, že je všechno jak má být. Bohužel Houstne máme tu jeden zásadní problém. Ptám se: Kde se do háje poděla psychika lidí?? Ve snímku tohohle typu, tedy "vesmír a astronauti" je trestuhodné vyobrazit postavy tak plytce. Žádné pochybnosti, pocit beznaděje, špatná rozhodnutí. Nic! Všechno je absolutně jasné, víme přesně co má kdo, kdy, kde udělat a jak. Tohle je podle mě velká škoda a nevyužití potenciálu na max. V konfrontaci vychází Interstellar s přehledem jako absolutní vítěz. Za mě tedy srážka 20% za výše uvedené. Jinak celkem dobrý.

Terminator Genisys (2015)

V žádném případě to nevidím tak zle jako někteří jiní, kteří zřejmě naivně očekávali atmosferický epos Cameronova stylu z T1 a T2. Já jsem tyhle představy neměl, dokonce jsem k filmu přistupoval značně skepticky. Možná že nejen díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Scénář byl zajímavě napsán, hlavně proboha neřešte logické vady, je třeba si uvědomit, že cestování v čase je absolutně nereálný proces a tudíž nesmysl sám o sobě. Líbily se mi zvraty, konfrontace a neuvěřitelná setkání některých postav a dokonce změny polarit některých charakterů. Emilia jako Sarah dobrá trefa, Jason Clarke jako John Connor taktéž trefa, Arnold jako Arnold to je jasný - bez komentáře, Jai Courtney jako Kyle Reese těžce mimo, zbytek bylo jen křoví více méně podprůměrných až dřevěných kvalit. Mě z toho prostě vyšla dobrá zábava a jsem rád za to, že to dopadlo jak to dopadlo, neb etalon překonat nelze.

Četník v New Yorku (1965)

Slabší díl. Nejvýraznější scéna je samozřejmě: "Máj flaurs ár bjútifúl !" - "Vaše květiny jsou hnůj!!"

Četník ze Saint Tropez (1964)

První a nejlepší, přirozeně. Scénu s losováním mám nejradši: "....udělala bác! Co jste říkal?" - "Nic šéfe?!" - "Já myslel, že jste něco říkal. Teď nevím kde jsem přestal, jo udělala bác!" - "Ale to je švindl šéfe?!".

Dům za všechny peníze (1986)

Zas tak vtipné mi to nepřišlo, Shelley Long je neskutečny herecky dřevo a Hanks byl v mládí ucho. Pár vtipných groteskních gagů, toť vše.

Blbec k večeři (1998)

Bylo to celkem dobrý, ale zase tolik mě to nepobavilo. hmm