Batman začíná (2005)

Batmanovský námět, který již zřejmě dosáhl své dospělé finální stylizace. Nolan umí vytvořit dílo z tak letité batmanovské historie, ale přitom zcela nově a úplně jinak. Kdyby tak dostal chuť pustit se do remake Total Recall nebo další trilogie Terminátorů.

Počátek (2010)

Bezesporu dobrej dějovej matroš, který ovšem není poněkud dotažen. Nolan měl dobrej nápad, není ale myšlenkově doladěn a chybí hodně záplat. A tak díry ve scénáři zalepil líbivým režijním umem. Inu Nolan je mizerný spisovatel, ale schopný režisér.

Nesmiřitelní (1992)

Čekal jsem Clint-like western a dostalo se mi drama s detailní psychologií postav. Hlavní pointa rozhodně není na konci filmu, nýbrž v karmách jednotlivých postav. Ono totiž pro střelce, ať už v dobách amerického "západu", či v dnešní době, to není jen o "trefa mezi oči a hotovo". Ve skutečnosti je to mnohem složitější a dopady na svědomí jedince jsou často velmi zásadní až osudové. Eastwood nezklamal jak za kamerou tak před kamerou. Hackman s Freemanem se do postav oblékli skvěle, což taky nepřekvapí. Excelent!

Minority Report (2002)

Kvalitní vize futura, se kterou se však nestotožňuji, neb na podobnou přetechnizovanou budoucnost prostě nevěřím. To ale neubírá nic na velice poutavém sledování Future-Krimi s jak jinak než "sladkým Stývnovým" happyendem. Ale to mi taky nevadí, Spielbergovy filmy mám prostě rád a jsem už u nich zvyklý na "dobrý " konec. Inspirace Demolition Manem je nevyvratitelná.

Mr. Bean - Pan Bean znovu jede (1991) (epizoda)

Můj nejoblíbenější díl. Beanův defiblirátor a chlap ve vlaku se smíchem ala kachna.

Trhák (1980)

Nesmrtelné hlášky Čepka a Smoljaka. Jedna z nejlepších českých muzikálovo - filmových parodií. "Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil! Neumětelové! Nýmandi! Nuly!" "Tak to budeme točit. Všichni byli nadšení, tohle byl produkční."

V Bruggách (2008)

Vyladěná ponurá atmosféra historického městečka, všudypřítomné napětí, neotřelá zápletka, nečekané zvraty děje, promyšlené vtipné dialogy, černý humor, nápadité obsazení postav včetně mého oblíbence Farrella. Prostě a jednoduše: Film dle mého gusta!

Na vlásku (2010)

Klasická roztomilá disneyovka ve velice podařeném grafickém kabátku. Na rozdíl od většiny ostatních animáků se nesnaží rozesmívat každičkou scénkou. Humorných gagů zde není přehršel a přesto je děj velice zábavný. Nejedná se o žádnou parodii na filmy a pohádky ála Shrek, ale o čistokrevnou rodinnou pohádku, která určitě zaujme dítka i rodiče.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Segal, nejznámější tvůrce akčních hovadin, ve svém nejlepším počinu. Film je plný nezapomenutelných hlášek, hlavně těch z hospody. Forsythe si roli vyšinutého vyjetého bose evidentně užívá. Rozhodně stojí za více shlédnutí.

Zvíře (1977)

Dle mého názoru nejúsměvnější z Belmondových komedií. Spousta nesmrtelných hlášek, vtipných dialogů, scének a vesele potrhlé hudby. Mohu řící jen tolik: Viděl jsem mnohokrát, ještě mnohokrát uvidím a rád. "Filemóne, můj mandlově hnědý oblek a k tomu tu růžovou košili."