Grindhouse: Auto zabiják (2007)

cca 90% filmového času je promrháno dialogy dvou skupinek neskutečně dementních slepic, přičemž náplň jejich rozhovorů mě "bavily" asi jako seriály na Nově či Primě. Ten malý zbyteček stopáže s Gore Drive akcí to prostě nemůže zachránit, nicméně jen za to dávám *.

A.I. Umělá inteligence (2001)

"Pohár " Science fiction naplněný poctvě po okraj. Má vše co má tento žánr mít: Myšlenku, jen lehounce poodhalenou atmosféru blízké budoucnosti, vzdálenou budoucnost s "návštěvníky " a spoustu prostoru pro přemýšlení. Troufám si říct, že tento snímek bude v čase zrát jako víno.

Thor (2011)

Severské božstvo mi bylo vždycky tak trochu nesympatické. Konkrétně mám na mysli klasický Tolkienův trpasličí odkaz. Nicméně Branagh, alias Dr.Frankenstein, to podal zcela jinak, ale přitom dodržel všechny důležité znaky a jména. U některých scén jsem si vzpomněl i na Poiréovy Návštěvníky. Příjemná akční zábava.

Temný rytíř (2008)

Výborná akce pod taktovkou Nolena. Sqelý Bale, zajímavý Two-Face Eckhart, tradičně kvalitní Oldman a Freeman a neuvěřitelný Ledger. Odešel mlád, ale s ctností hereckého mistra. R.I.P.

Transformers 3 (2011)

A máme tu další díl strojně akční podívané. Skutečné dějiny naroubované na fikci, hm vcelku dobrý. Tím ale veškerá pozitiva končí. Neskutečně natáhlé, nespojitost a nekonzistence scén a spousta nesmyslů tak evidentních, že se i průměrný předškolák musí chytat za hlavu. Kristova noho, Bayi, ty seš ale neuvěřitelnej kus břídila. Možná bys mohl začít spíše léčit tu rakovinu než "bavit" lidi?!

Zkus mě rozesmát (2011)

Sandler není vůbec špatnej a Jenny Aniston je stále výborná a okouzlující, ale ten přesně střiženej tuctovej příběh s (ne)poučitelným sukničkářem a "správnou" a "špatnou" holkou je alespoň pro mě již naprosto vybledlý a vyhaslý. Navrhuju tento vzor a jím podobné náměty zmačkat a vyhodit a pokusit se pro příští USA-Romantiku příběh pro změnu VYMYSLET. Ale i navzdory tomu sem se bavil a několikrát i za břicho popadal.

Horší už to nebude (2006)

Příjemné odpočinkové shlédnutí. Will Ferrell když chce, umí jít i do vážnějších rolí a pořád je to zábava.

Machete (2010)

Přemýšlel jsem zda dát 3* nebo 4*, ale nakonec dávám 4*. Přece jen Trejo je neherec, ale snaží se a to oceňuju. Sice má míň textu než Arnold v Terminátorech, ale o tom to není. Je to o surové řeznické zábavě a já.....já se bavil.

Šéfové na zabití (2011)

Zábavnost sledování počínání tří hlavních postav - nespokojených zaměstnanců - mi připadla téměř nulová. Větší idioty, aby člověk pohledal, hlavně Charlie Day je v demenci zřejmě mistr. Ovšem při konfrontaci se svými šéfy to bylo o něco zajímavější. Šéfka J. Aniston byla opravdu výborná a "expert" Motherfuckazz Jones příjemným spestřením. Absolutně nechápu proč se Colin Farrell pouští do takových postav. Musí mu být nad slunce jasné, že si tím degraduje svoji hereckou prestiž a exkluzivitu. Snad to bylo jen klopýtnutí.

Město žen (2009) (seriál)

Další sitcom z klasické "škatule" určený ženskému publiku. Neurazí a nepřekvapí. PS: Courtney is still hot, thats for sure.