• Thriller

Zulu (2013)

No tedy..super film, velice zajímavé prostředí, zápletka i provedení. Samozřejmě film stojí a padá s výkonem hlavních hrdinů, kde jsem su užíval výkon zejména Foresta Whitakera, který je dle mého názoru jedním z nejlepších herců současnosti. Bravo! Ale i Orlando Legolas podal na něj extra dobrý výkon a zahrál to skvěle..pro mne tedy komplexně super film.

Na život a na smrt (2013)

To jsem byl ale natesenej..bohuzel to Peter prepisknul a to poradne. Pritom ten namet pri lepsim zpracovani mohl dat na velice slusny,valecny film. .Dle skutecne udalosti sice hlavni dejova line zrejme byla, ale finalni zpracovani filmu bylo mimo v duchu prilisne US Army propagandy a protiteroristicke politiky ( zrejme sponzorovano i nekterym z tajnych fondu..)My jsme juesej, kdo je tady vic?:-) Ale k filmu - vubec mi nevadilo obsazeni, jako nekterym zde. Efekty a vyprava byly extra dobre, nektere bojove momenty braly dech, dokonce i myslenka zaverecne zachrany protitalibanskym kmenem byla vytecna, kdyby to cele bylo trochu jinak zpracovano s ohledem na zdravy rozum..i kdyz v zadne valce se o zdravem rozumu neda hovorit..

Sama v prázdnotě (2012)

Nebylo to spatne, tradicni namet s lehce netradicnim zpracovani.Prvni pulka filmu byla sice trochu nudna, kdy se Ruby snazila pomoci manzelovi a jezdila ho navstevovat a krome vztahu s matkou a sestrou se neresilo nic a dost se to tahlo...pak bylo odvolaci rizeni, kdy po ctyrech letech vyslo najevo, ze manzilek v lochu z chtice fiknul bacharku a film ziskal trochu spad. Ruby se nastvala a hned tu noc dala ridici autobusu, kterej ji balil a kterymu doposud odolavala..Pomsta se zdarila, prislo vysvobozeni a zbytek je pak balancovani ve smyslu moralnich a citovych vycitek, ztraceneho casu apod. Dokonce to autori ani nezazdili nejakym prisernym zaverem, takze to celkem uslo..

Auto Moto Revue (1971) (pořad)

Starší verze byla dobrá, verze roku 2014 je bidna..Ani bych nevyčítal snahu napodobit TG, vlastně proč ne, ale proboha proc ten příšerný komentář a volba moderátorů...nikomu neberu pět vrutů, ale tohle je úplně jiný hřiště Aleši. .pro mne je daleko lepší Autosalon na konkurenční TV. .škoda.

Kouzelníci (2013)

Myslim, ze v tomhle filmu neni treba hledat cokoliv hlubsiho. Je to proste blbina, ktera ma pobavit a na mne to zafungovalo na 100%. Perfektni obsazeni spolu s humorem a triky, velice povedenou hudbou, ktera suprove ladila s dejem a temer dokonaly Jim Carrey (parodujici at uz kohokoliv) pro mne ve finale znamena velice povedenou komedii, u ktere jsem se bavil.

Láska a basket (2000)

Mám celkem rád filmy ze sportovního prostředí, tohle mne ale zklamalo, přestože hodnocení je zde celkem vysoké. Momenty, kdy v poslední vteřině hlavni hrdina zaboduje a zachrání zápas jsou trochu laciné, zde navíc hodně předvídatelne a tim na moji nervovou soustavu nefungující. Těch několik uspokojivýCh scén bohužel nezachrání chabý děj a vztahove eskapády filmu ani na černošské obsazení i celkem sympatické tváře..no a závěrečný zápas o srdce mezi hlavními představiteli posílá film u mne o další hvězdu níž. .

Predátor (1987)

Damy a panove, tak jsem vcera presne po 23letech videl tuhle pecku a neskutecne jsem si to uzil. Naposledy to jeste byla vehaeska v ceckove kvalite, dabovana jednim borcem... Neubranil jsem se nostalgii...No nic, film klasika mezi akcnimi filmy osmdesatych let a i po takove dobe klobouk dolu, PECKA!

RoboCop (1987)

Prekvapive povedeny film. Prvni pule pro mne byla zrala na ctyri hvezdy-slusne rozvijejici se dej, vse pekne zapadalo a velice dobre efekty. Pak se to ale nejak zastavilo, chybela mi vetsi akce, vetsi nasazeni robotiho fizla, vic zlocincu apod.To zamereni na Omnicorp mne lehce nudilo. Jinak ale slusne.

Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994) odpad!

Bohuzel resp.bohudik jsem nejdrive cetl knihu od Pavla Fryborta, kterou si sousedi dokolecka pujcovali jeste za komaru a dalo se cekat, ze z filmu budu zklamany, jako tomu byva obvykle, kdyz nejdriv ctu a pak koukam na film (ted mne napada snad krome Kmotra, kde film byl minimalne stejne dobry, jako Puzzuv roman..)..tady bohuzel nelze najit nic povedeneho (snad jen role Standy Trisky v roli reznika), navic obsadit do hlavni role Zounara muze opravdu jenom vul...

Život je pohoda (2013)

Povedeny filmek o babe, ktera mela cely film stale stejne nemozny vyraz, o silenych detech, ktere bych nechtel ani za sousedy, o synovi, ktery se v padesati drzi maminy sukne a jedinou starosti je dojit si pro podporu a jehoz jedinym kamosem je cerny Guinness v mistni putice...jednoduchy a pritom usmevny scenar ve spojitosti s neokoukanymi tvaremi s irskym nadechem mne ale rozhodne pobavil a pekne jsem si to uzil, vcetne myslenky neudrzet tajemstvi,majici za naskedek tisicovku rodin hrabajicich se po skladkach v hovnech mezi odpadky v prochcanych matracich s cilem zbohatnout..