Klub poslední naděje (2013)

Dobré, za pozretie stojí, ale bohužiaľ to vytvára len slabé väzby na diváka. Výsledkom je zaujímavý film, zaujímavý príbeh (taká jednohubka), avšak bez nejakého veľkého zásahu, ktorý by vzbudil taký ten vyslovene žiaduci, zúčastnený pocit. Bez neho to je len štekanie chorého psa uviazaného na vodítku. Človek ho zaregistruje, no bezstarostne prejde okolo neho. Nasadenie cítiť bolo, no ostalo niekde v priestore medzi obrazovkou a mojim vnímaním.

Úsvit planety opic (2014)

Po vizuálnej stránke nie je čo vytknúť, z hľadiska spracovania tiež len máločo. Pri porovnaní so Zrodením sa už nejaké veci nájdu. Rozdiely v kvalite deja, hĺbke (a opodstatnení niektorých) postáv, či scén. Ale na mieste je otázka: Dalo sa od pokračovania očakávať niečo iné? V tomto svetle opičí úsvit nemôže obstáť až tak zle. K podobnému konfliktu by vo vykreslenom post-apo svete určite došlo. Diplomatického a predvídateľného vykľučkovania tvorcov z totálneho masakru, na ktorý mal film slušne našliapnuté je škoda. Opice, ktoré sú v postavení, aby udeľovali ľuďom milosť, sú predsalen úsmevný prvok (sú to predsa opice!!) ...Na druhú stranu verím, že záverečným "skončime boj, ale vojna pokračuje," sme dostali prísľub k pokračovaniu, ktoré bude skutočne veľké, pretože Úsvit planéty opíc je viac ako slušné preklenutie prvotnými konfliktmi k vyhrotenej a doslovnej Planéte opíc.

Kopáči (2012) (seriál) odpad!

V skratke: orgazmické vzdychanie nad každým kúskom kovu, na ktorý "kopáči" zázračne narazia. Je horor to pozerať a počúvať. Náučná hodnota je priamo úmerná neznesiteľnému prejavu hlavných aktérov.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Na Pacific Rim som mal od uvedenia trailerov biedny názor. Ale ono sa blýskalo, lietalo, kričalo a vybuchovalo to, nejaký ten dej, nejaký ten problém, nejaké tie riešenia, nejaké dobré chvíle takisto... Asi to nikoho nenadchne, ale minimálne po vizuálnej stránke nemôže uraziť. A pri ceste autobusom Praha-Reims to dokonca môže viesť k trojhviezdovému hodnoteniu :D

Mighty Boosh (2004) (seriál)

1.séria má aj napriek (alebo práve preto) svojej podivne úsmevnej trapnosti blízko k dokonalosti. 2.séria bola utrpenie s humorom tak suchým, že už to vlastne humor nebol. No a na tretiu sériu si po tej druhej momentálne netrúfam.

Památkáři (2014)

Napriek zámeru a zaujímavej téme príbehu, bolo okolo filmu mnoho povyku pre nič. Herecká smotánka a ani neopozeraný námet nezachráni film vlečúci sa od ničoho k ničomu (navyše zmäteným a rozháraným spôsobom). Kus práce sa uprieť nedá, no pozerali sme to traja a nikto to nezvládol až do konca. To myslím tiež o niečom svedčí.

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Dosť naivný seriál, ktorý ale niečim (ťažko povedať čím) dokáže po pár dieloch upútať. Charakteristická je priamočiarosť a šablónovitý dej, no nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. Avšak: animácia pokrivkáva, dialógy taktiež a hlášky sú občas príliš na silu. Skutočne strašná je ale úvodná znelka, ktorá mi v originálnom aj českom znení vždy prevarí krv.

47 róninů (2013)

Reeves medzi japončíkmi chvíľami pôsobil ako Seagal - od všetkých bol vyšší a bojoval lepšie, ako všetci. Chvíľami však aj 47 róninov pôsobilo podobne Béčkovo, ako Seagalove filmy. Pozeralo sa na to celkom fajn, no celý čas som sa nemohol zbaviť pocitu, že príbeh je v skutočnosti taký bohatý a že toľko vecí by sa mohlo ukrývať za hranicou záberu a že mytológia, prostredie a postavy ponúkajú toľko materiálu, že by v pohode vydali aj na 2 filmy, možno dokonca na veľkú fantasy trilógiu a celku by to len prospelo. Nie som si už tak istý tým, či by to Keanu uhral - nebol to žiadny Matrix nabušený hereckou kvalitou. Ale napriek nahusteniu udalostí jednej na druhú, našlo sa aj trochu zbytočnej vaty na úkor lepšieho vykreslenia celého toho Japonska plného mágie, odvážnych bojovníkov a tajomstiev. Je to podarené, no nie je to strela do čierneho. Pozretie ale rozhodne nezamrzí.

Sci-fi mi zachránilo život (2006) (seriál)

Obsahuje zaujímavé detaily zo zákulisia Hviezdnej brány, ale bohužiaľ aj mnoho ironických a sarkastických pripomienok, ktoré pôsobia dehonestujúco, i keď má ísť o vtipné poznámky rozprávačov - klasický, odľahčený štýl Discovery, akurát dotiahnutý k maximálnej otravnosti.

David Attenborough's Natural History Museum Alive (2014) (TV film)

Veľa nového vám pravdepodobne táto dokumentárna jednohubka nepovie, ale utečie ako voda a v duchu Noci v múzeu ponúkne pár úsmevných scénok. David Attenborough sa tu v roli roztopašného deda jaší s podarenými živými exponátmi a diváka svojim starnúcim krokom sprevádza maličkým zlomkom vystavovaných zaujímavostí. Veľmi príjemná, oddychová záležitosť.