Mlčení (1963)

Gád Nows, že Bergman je môj obľúbenec ale toto je asi najhorší film, ktorý som od neho videl. Myslel som, že som to nepochopil a je to teda moja chyba ale z miestnych komentárov vysvitlo, že nie je.

Proboha! (2008)

..."vyberal si jednoduchých ľudí, ktorí nevedeli argumentovať". To je jeden z komentárov na odpad. Vážení a milí ak dovŕšim vek dospelosti a som svojprávny, tak ak niečo tvrdím, mal by som vedieť aj vysvetliť prečo. Tu nejde o to vybrať si vysoko intelektuálneho veriaceho a diskutovať s ním. Tu ide v prvom rade o to zobraziť ako robí náboženstvo z ľudí blbé stádo, ktoré sa drží dogiem bez toho, aby premýšľalo.

Avengers (2012)

Z tých 143 minút sa tam niečo deje zrejme 20, počas ktorých som sa bol sprchovať.

Policejní dohled (1987)

Jedna z tých lepších policajných akčných krimi-komédií, ktorých sa v 80-tych rokoch natočilo pár stoviek. Lepší priemer v žánri z toho ale nerobí žiaden filmový klenot a ku koncu stráca dych.

Osvícení (1980)

Podľa môjho názoru dosť rozporuplný film pri ktorého hodnotení pendlujem medzi dokonalosťou a odpadom. Od Kubricka som videl zatiaľ len Vesmírnu odyseu a ten jeho uťahaný rukopis mi veľmi sympatický nie je, Tu v ňom ale aspoň do istej mieri dokážem nájsť zmysel. Boha ale to decko bolo také nesympatické a keď asi 3 minúty opakovalo "redrum", tak som myslel, že to vypnem a za to by si u mňa ten odpad film naozaj vyslúžil.

Naděje a sláva (1987)

Filmov o II. svetovej už bolo natočených veľa no stále sa nájdu ešte príjemné prekvapenia. Bolo to len o tom ako to bolo, nikto ma citovo nevydieral a nesnažil sa mi vtĺcť do hlavy žiadne múdra. Len sme sa prešli (vcelku zábavne) detstvom jedného chlapca v ťažkej dobe. Obecná škola po britsky.

I Love You Phillip Morris (2009)

Nepáči sa mi tento životný štýl a nemám pri tom na mysli homosexuálny vzťah.

Co dál, doktore? (1972)

Jeden z filmov môjho detstva o ktorých som si myslel, že sa odohrali iba v mojej hlave. Bola to vtedy viac romantika ako komédia ale aj teraz po rokoch vo mne (ne)vzťah Stíva (alebo ak chcete Howarda) a tej s veľa menami vyvolal zvláštne napätie. Barbra Streisand je mi kvôli svojmu stareckému hlasu dosť nesympatická ale ako herečka bola ešte celkom znesiteľná. Milujem ulice San Francisca a scénu na streche hotela.