Lásky čas (2013)

Pre mna jeden z tych smutno-krasnych filmov. Soundtrack supeeeeeeeeer :)!!!!!!!! Pyzamova scena moja oblubena a potom na zaver, ked sa ide postarat o deticky necha svoju polovicku spat a predtym ju nezne pobozka..... P.S. US rodicom: a uz vobec nemam oralny sex s Vasou dcerou :)

Jupiter vychází (2015)

Asi som videl iny ffilm ako ostatny - mne sa zdal "celistvy" - to ze tam boli namoceny watchowski som sa dozvedel zo zaverecnych pismenok. Pravda je ze som postrehol zname lokacie, masky a par referencii inspirovanych z inych diel ale mi to nejak zvlast nevadilo - skor tu ostatnym vadi ze WW neprisli nejakou "briliantnou" mozgo odrvonajucou new-age a vsetky zahrnujucou filozofickymi mysticizmom, kde si mozu existencie povedat jaaaaa som to vedel Zhrniem to jak Joye Tribiani zhodnotil pudding od Rachel: Mila super, Vesmi super, new-generation Nike boty super,vyprava super, triky a prevedenie super, Sean super (Shefieldska obdoba Jean Reno), obrovske kukadla Jupiter supeeer, celkove zlepenie v ramci pribehu super Sranda je ze v tom filme zaznela veta ci si ludstvo fakt mysli ze sme jedinecny a predurceny k niecomu - tak v tom filme bola prezentovana jedna z moznosti a sa zda viacerym to je proti srsti :) ale povedzme si na rovinu - zavisi to na moralnej integrite "technologicky silnejsieho" co sa stane s tym druhym...

Na hraně zítřka (2014)

Podla mna zatim jedno z najlepsich sci-fi v ktorom hral Mr. Cruise. Film je taka military sci-fi verzia mojho oblubeneho filmu Groundhog Day. Tom neni extremne dokonaly, co konecne pridava trosku sympatickosti a Emily, zo svojimi kukadlami a krasne formovanou bojovou postavou je uzasna :-). "nedokonalost" Cruisa nuti jeho postavu pouzivat aj humor, co je osvezujuce, ale kto by nebol "vtipny" po preziti tej samej situacie snad po tisickrat - ja bych vzlykal smiechy od nemohucnosti :D Konecne dobre poctive sci-fi. Co sa mi pacilo, ze to nebolo rozvlacne dejovo - ale bolo to o jednom dni tak ako v Groundhog Day. Bolo by mile vidiet nieco podobne udelane na base universa Back To Future - sci-fi ale skor na logiku/thriller/komedie.

Godzilla (2014)

Po zhliadnuti som musel prehodnotit Pacific Rim na * a Godzi dostava *** :-) Pre Godzilamaniakov to bol asi raj, ja som videl len dve Godzily, ani jednu japonsku len tuto a tu Emerichovu - kde perlil len Jean Reno - inak to bol brak, To tento snimok bol ovela lepsi podla mna, ale nie som godzilomaniak takze da sa to pozriet - ale keby to nebolo v Imaxu tak sa na to vygodzilujem. Godz.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Dalsia Marvelovka do zbierky. Celkovo zapada do kolekcie a doplna obrazek. Redford tam priniesol prvok konspiracny a musim dodat,ze ma prekvapil, ze do komixovky siel - je to format :-) Ale spravil to tak redfordovsky takze to bolo fajn ho vidiet. Celkovo zaujimave a take temne - Captainovska verze temnoty Thora "2". Som zvedavy, ci sa tieto odalosti nebudu dalej rozoberat v serialu s.h.i.e.l.d. - bolo by to dobre. Black Widow klasika :-) Takze, kto ma rad tento frencajz tak je to nutne pozriet - a naladit sa na dalsie moviez ktore pridu - count down na StarLorda ;-) Ooga Chaka - Ooga- Uga - Uga Chaka ......Lips as sweet as candy, Its taste is on my mind, Girl, you got me thirsty, For another cup o' MARVEL....

Památkáři (2014)

Tesil som sa na tento film, pretoze George zvycajne nesklame - osadentsvo filmu bolo jedinecne a jednotlive zabery fungovaly na branicu,ale ako celok neviem, neviem ...ako by im dosla nafta na pobrezi Normandie. Bolo to mile, ale v ziadnom pripade vynimocne.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

IMAX rulez!!! co dodat Hobbit bol pekny film. Aj ked utlu knizku rozdelili na 3 mega filmy. Mozno dobre spavili,aspon nic neunikne a dodaju nejake veci navyse. Jizda to bola pekelna a svet v Hobbitovy sa mi paci via nez v LOTR. A Elfovia vytasili zas atomovku v podobe Tauriel jj. Tesim sa na zaverecny dil.

Enderova hra (2013)

Enderova Hra (knizka) je jedna z mojich naj v sci-fi zanru. Sklbuje dobry napad, detsky svet (ako traja patraci), predstavivost, takticke myslenie a kopec veci na zamyslenie - ale hlavne tam, aj ked knizka neni extremne tlusta, je tam priestor na vyvoj postavy. Bohuzial toto vo filme nenastalo a preto jak Ender sa stane velitelom je velky kvantovy skok a bum - a zrazu je to vojensky genius a tomu tak to neni - byt Genium je len predpoklad k tomu, ze pod dobrou taktovkou mate dobry predpoklad sa nim stat a Ender sa musel v knizke hodne ucit, aj ked ako vysledok kazdeho jeho cinu bol uspech, ale cesta k nemu bola vysiata "ucenim" sa :-) VERDIKT: Vizualne to bol pekny film, Harrison Ford dostal asi najlepsi priestor na svoju kniznu predlohu vs. Ender. Mali z toho spravit mini serial uff.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Dvojka sa mi pacila viac nez jednicka. Knizky som necital, tak neviem posudit jak vierohodne to premietli na platno. Vo filmoch mi zatim chyba trosku historie - preco Panam a co sa stalo pred 75mi rokmi atd...Jennifer bola asi najlepsia uplne v zaverecne scenke - ked jej ukazovali tvar - ako sa tam meni vyraz jej oci z bolesti na zlostnu odhodlanost...ma presvedcila :-) Film inak spade do kategorie "star wars" - bud ste fanusikom alebo nie.

Thor: Temný svět (2013)

Moje ocakavania splnilo. A moc ma potesilo, ze zakomponovali viac humornych spotov a dovolim si tvrdit tento dil dospel do krasy....je temnejsi, inak povedane, smrti sa nevyhnu niektore postavy....a ten zaver :-) co povedat, very promising jj Thor,ako vzdy bol skvely, lietal s MC Hammerom, napinal svaly, otvoril srdce a siel za jej hlasom....bon voyage nam vsetkym svetom Marvel.