• Thriller

Prozacový národ (2001)

Smekám nad výkonem Christiny Ricci, ta holka dovede být až neuvěřitelně přesvědčivá a umí se do své role naprosto vžít....Žasla jsem a nechápala....byla jednoduše úžasná!!! Pro roli psychicky nevyrovnané mladé holky, věčně v depresích si vybrali vážně tu nejlepší, v té se opravdu blýskla. Nemluvě o spoustě dalších velice známých a u mě navíc oblíbených herců jakými byli Michelle Williams, Jonathan Rhys-Meyers a Jason Biggs kteří taky předvedli nadstandartní herecké výkony. Moc by mě zajímalo jaká je ta autobiografická knížka podle niž byl film natočen, tu musím sehnat :) 95%

Pan Nikdo (2009)

Originální, experimentální, náročné na přemýšlení a soustředění a právě proto naprosto úžasné !!! Nebudu se chvástat ale já jsem se do děje fakt nezamotala, celou dobu mě to moc bavilo, nadšení se stupňovalo a to nemluvím o tom jaký skvělý výkon podal úžasnej a krásnej Jared Leto. 95%

Zlí hoši (1983)

Mistrovský kousek Ricka Rosenthala, dle mého možná jeho vůbec nejlepší film. Drsné, násilné, syrové, nepřikrášlené a napínavé...Miluju filmy z nápravných zařízení a vězení a tenhle patří bez pochyby mezi mé nejoblíbenější. Navíc Sean Penn na svůj nízký věk předvedl grandiózní výkon a byl zatraceně sexy. Scéna s RC Colama patří mezi ty na které se nezapomíná, ta neměla chybu :) Konec sice až tak moc nepřekvapil ale byl výborný...95%

Dahmer (2002)

Tenhle film - tato sonda do hlouby duše jednoho z nejznámějších sériových vrahů má jen jedinou vadu a to tu že se jedná jen o malou část celého toho "příběhu" o Jeffrey Dahmerovi. Kdyby natočili film od dětství až po jeho smrt ve vězení byla bych naprosto nadšená a mohl by mít klidně 3h a nenudila bych se ani na chvilku. Intenzívně se zajímám o vše co se týká skutečnch sériových vrahů a Dahmer je bezpochyby jeden z těch kteří mě nejvíce fascinují. A rozhodně hluboce smekám nad hereckým výkonem Jeremyho Rennera. Působil nevině a zároveň sexy jako skutečný Dahmer (ačkoli byl Dahmer homosexuál, stovky žen mu psaly do vězení dopisy - šílely po něm) :)....Od té doby co jsem zhlédla tento film Rennera fakt zbožňuju... 80%

Avengers (2012)

S velkou úlevou můžu říct, že to daleko předčilo moje představy, bylo to skvělé!!! Měla jsem z tohoto filmu docela obavy - jsem ženská, už dávno ne teenager (kteří si myslím že jsou cílovou skupinou diváků tohohle filmu), navíc jsem nikdy moc filmům o superhrdinech neholdovala. Ještě v kině jsem měla dost smíšené pocity a říkala si "co tu dělám?" když jsem před začátkem filmu přemýšlela zda jsem vůbec v tom správném sále, protože věkový průměr ostatních diváků byl tak možná 10 let plus samozřejmě rodiče jako doprovod. Ale pak film začal a já už po pár minutách věděla že to bude něco a BYLO :) Spousta akce, skvělé efekty, žádné nudné okamžiky i navzdory dlouhé stopáži - skvěle jsem se bavila po celý film a spousta výborných herců v čele s geniálním Samuelem L. Jacksonem a překrásnou Scarlett. O sexy tvářičky a vypracované postavičky vážně nebyla nouze :) O vypracovaných rukou Jeremyho Rennera (kterého miluju už od dob co si zahrál Dahmera) a hlubokých očích Roberta Downeyho se mi asi bude ještě pár dní zdát :D Ale tak není mi 15 let abych byla z filmu totálně utržená jen proto že tam byla kupa sexy herců, takže přejděme i krátce ke kritice, ono toho zase tolik ke kritizování není...Jen stručné vysvětlení proč jsem filmu který mě vážně hodně bavil nakonec přecejen nedala plný počet. Párkrát jsem se zasmála, hlavně ironii Iron Mana a Hulkovi, ale čekala jsem tam těch vtipných momentů mnohem více, to mi tam fakt chybělo, celkově si myslím že se z filmu o superhrdinech a navíc s tak skvělými herci dalo vyždímat ještě mnohem více - minimálně více té zábavy a vtipu a to je důvod proč jsem byla spokojená a nadšená "pouze" z 80%.

Kletba (1987)

Tohle mě udělalo vážně radost a opět utvrdilo v tom že 80´s jsou prostě nejlepší :) Výborná atmosféra, super zápletka, dobře zvládnuté efekty, povedené masky a pěkně slizcí záporáci....no a ani ne v půlce filmu se to všechno pěkně rozjelo takže jsem se rozhodně nenudila. 75%

Simonova kočka (2008) (seriál)

Jakožto velká milovnice a chovatelka koček tleskám a smekám :-) Třeskutě vtipné, zábavné a líbí se mi i jednoduchá grafika a zvukový doprovod. Navíc velice trefně vystihnutý charakter koček - je vidět že autor s nimi žije a dobře je zná :-)

The Changeling (1980)

Určitě nadprůměrný duchařský snímek, s velmi zajímavou zápletkou a výborným hereckým výkonem hlavního hrdiny, ale bohužel musím vytknout až příliš pomalé, zdlouhavé a místy až nudící tempo...Jsem si téměř naprosto jistá že kdyby měl film kratší stopáž dala bych minimálně o hvězdičku více.

Jack Brooks: Zrůdobijec (2007)

Strašná krávotina... Začátek příšerně nudný, hlavní hrdina nesympatický jouda a celý film provází všudypřítomná imbecilita všech postav. Fakt mi to moc vtipné nepřišlo. Ty dvě hvězdy uděluju za docela vtipně udělané příšerky a Englunda zase v trošku jiném světle a podání než jsem byla zvyklá, už jsem ho viděla dělat všechno možné, ale blít ještě vážně ne :)

Texaský kat (2011)

Navnazena dvojicí výborných herců hlavních rolích jsem plna očekávání shlédla tuto krimi záležitost a ??? A pořádné zklamání. Většinu filmu jsem byla znuděná a zdeptaná nezáživností celého příběhu. Bylo to celé nějaké odfláknuté. Chtěla jsem dát jen jednu hvězdu, ale z úcty a vroucí lásky k Samu Worthingtonovi přihazuju ještě jednu.