Nahoru, dolů (2000)

Bylo hloupé si myslet že Gwyneth Paltrow sama utáhne celý film. Ben Afflek byl na pár facek. Natasha Henstrige vlastně ani nedostala moc šanci na nějaký větší herecký projev. Celkem nesympatické romantické drama založené na hloupém dilematu.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Existuje li peklo, byl bych raději tam, než znovu sledovat jakýkoliv Troškův počin. Pokračování Babovřesek a Kameňáků ( čert ví kolik jich ještě bude ), již nikdy nechci vidět a nikdy ani nebudu pokoušet své nervové procesory abych zjistil jak velká kopa hnoje to bude.

Birdman (2014)

Filmu jsem moc nerozumněl a ani mě moc nebavil. Lidi se zřejmně bojí vystupovat z řady a proto hodnotí všechny ty " divné " filmy stejně jako většina aby nebyly nějak odlišní. Já tomu klidně hodím 1 hvězdu a je mi jedno kdo mě zase nablije do pošty že mám čumět na Kačery a ne na artové skvosty světové kinematografie. Polibte mi ......

Čarovný les (2014)

Nejsem hloupý, takže chápu význam slova muzikál. Co jsem ale nečeka, tak to že se bude zpívat celý film, kdy zpěv bude přerušen jen na pár vteřin normálního mluveného slova aby ihned začalo znovu pozpěvování. Nerozumím tomu pro koho je tato naivní pohádka určená. Dospělému určitě ne, protože to neocení, a pro děti to taky není, protože je to muzikál v doslovném slova smyslu. Charaktery jsou jasně dané - dobrí & zlí, hloupí & chytří - takže vše je hned jasné. Kdyby to nebyl muzikál a nedělal to Disney, tak to mohlo být určitě zajímavé. Zkombinovat několik pohádek mohlo dopadnout dobře, ale nedopadlo. Celou dobu jsem jen kroutil očima. Dalším problémem muzikálového formátu, je ten, že pokud se předabuje, ztratí originalitu která utrpí v dialozích. V Češtině to musí být ještě otravnější. ~~~~ Trapné klišé scény jsou tady doslova nahuštěny na sebe, takže je to další hřebík do pomyslné rakve ( scéna kdy dva princové zpívají u řeky je něco strašného, stejně jako princův zpěvný proslov k poddaným ) Nejde mi dát víc jak 1 hvězdu a to spíše z milosti a kvůli hereckým výkonům.

Billy Elliot (2000)

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, protože jsem si myslel, že bude o ničem... Nějaký kluk co se dal na balet... co to může být? No... Mýlil jsem se. Je to další z těch anglických filmů, které hrají na city. A takové mám rád. Právě kombinace komedie a emocí bývá u filmů to nejlepší. Nejvíc se mi líbí výběr herců, obzvláště Garyho Lewise - na jednu stranu jako otce drsňáka a na druhou stranu otce, který se i přes počáteční nedůvěru a odpor snaží přes všechny překážky splnit sen svého syna, který se nakonec propracuje až na vrchol. Taky Julie Waltersová zde exceluje. Ta role jí padla. Musím se přiznat, že je to jeden z mála filmů, u kterého jsem byl naměkko.

Paddington (2014)

Nepamatuju si kdy jsem se naposledy tak nasmál. Asi nejlepší komedie co jsem viděl za posledních 10 let. Nicole Kidman, mě moc nezaujala. Výborná podívaná pro celou rodinu.

Uneseni (2002) (seriál)

Uneseni - nezapomenutelný sci-fi seriál. Když to dávali před pár lety na čétéčku, těšil jsem se na každý díl. Také to byla nej.... věc, kterou jsem znal. Myslím, že je to dost dobrý seriál i když nepracuje se žádným originálním nápadem. Nejvíc se mi vybavuje ten díl s Dakotou a ufounama, kteří tu měli moc pěknou podobu. Steven Spielberg prostě umí všechno a mě to moc bavilo. Rozhodně je to velmi pěkný a napínavý seriál. Už dlouho jsem to neviděl, ale bylo to strhující a hodně hodně napínavé. Mělo to strhující tempo, výborný scénář, skvělé obsazení a mě mrazilo v zádech. Nezapomenutelý sci-fi kult, další geniální dílo z produkce Stevena Spielberga.

Babylon A.D. (2008)

Na Babylon A.D jsem se velmi těšil hlavně kvůli poutajícímu názvu a slušnému hereckému obsazení. Také díky tomu, že se Vin Diesel opět po xXx zavítal do České republiky, ale bohužel to české prostředí filmu nevylepšilo ani o kousek. Měl jsem z toho jen dobrý dojem, to je vše, co se týká natáčení v ČR. Vidět Diesela na obalu v brýlích, které nosí vojáci, ale nebylo dostatečným důvodem, proč se na film nepodívat, ale film je stejně dobrý z vnějšku i z vnitřku. Zkrátka vypadá jako blbost a taky to je blbost. Vin Diesel je buď tajný agent, voják nebo bouchač jako ve Fast and Furious, obávám se, že za nějaký čas skončí úplně jako Steven Seagal. Co nám tady ukázal nového? No nic, protože akční scény z něj dělaly zase nejlepšího z nejlepších, opět předváděl neuvěřitelné kaskadérské kousky, postřílel dvacet lidí a sám nevyfásnul ani škrábnutí, a boj beze zbraně se tu taky objevil, i když se do něj dostal rádoby omylem. Nic proti, ale radši jsem měl vidět film s dabingem, protože ten jeho hlas… Příběh je při nejmenším neoriginální. Odehrává se v budoucnosti a to ho neuvěřitelně oslabuje. Je zajímavé, že na jedné straně tu máme postkatastrofickou Asii, která mi ale udělala radost, a v New Yorku jsou kilometrové budovy s reklamami a všechny možné vymoženosti, o kterých se nám teď ani nesnilo. Jestli si mám představit budoucnost, tak takovouhle určitě ne. Jinak jako předmět příběhu, přenášení nějaké dívky, by mohlo být lepší, kdybychom se o ní alespoň něco dozvěděli. Z části umí předvídat budoucnost, zastaví letící raketu a mi ani nevíme, jak to udělala. A celou dobu se to nedozvíme. Jestli zde má nastoupit naše představivost, tak to ať mi radši tvůrci vlezou na záda. Těšil jsem se na Gerarda Depardieu, že ho uvidím vedle Diesela. Vypadal velmi vtipně, ale jeho účast mi ani při nejmenším nestačila. 5 minut je fakt málo. Na jeho místě mohl být kdokoliv. Vyskytlo se tu víc známých herců, ale Diesel je tu zkrátka číslo jedna. Ubírám 60% za neuvěřitelnou přímočarost a předvídatelnost.

Twister (1996)

Živelná pohroma ve stylu tornáda je úchvatná.. Efekty se vážně povedly... možná by tam mohlo být trochu více ničení, aby se nad tím lidé zamysleli a měli větší radost ze života, že někteří lidé to, co oni mají, vůbec namají kvůli živelné pohromě.. a hlavně si toho co mají vážili... Mě to nějak moc nezaujalo, bo to není film mého gusta.. Ale i tak je to skvělý film..

Sopka (1997)

Hezké efekty. To je asi jediné, co můžu napsat hezkého o tomhle " skvostu ". Proč vždy, když se objeví nějaký bezva námět na katastrofický film, se přiřítí parta amíků a zabijou to tunou klišé a nelogičností. A pak to nazvou velkofilm. Fuj...