Snowboarďáci (2004)

Rozhodně to nebylo tak špatné, jako jsem čekal. Naopak, místy jsem se celkem i dobře bavil. Film, který myslím naprosto plní očekávání cílové skupiny.

Den mrtvých (1985)

Třetí díl Romerovy zombie série je vážně úpadek. Nebýt poslední čtvrthodinky a několika málo "vypečených" scén v průběhu, zřejmě bych se při hodnocení nebál použít odpad. Přežít první hodinu chce velkou dávku trpělivosti, protože celou dobu se téměř nic neděje. Postavy se jenom hádají a dohadují, bohužel však drtivá většina "herců" vůbec neumí hrát, takže jim ani slovo nevěříte. Navíc to jsou postavy tak nevěrohodné (psychopatický velitel, šílený doktor apod.), že se jim musíte smát. Namísto souznění s hrdiny přemýšlíte, jestli ten herec má nalepovací knír - asi opravdu měl. Ale poslední dvacetiminutovka je opravdu GORE a zachraňuje tak zbytek filmu. Kdyby si Romero navíc odpustil ten nechutný happy end, zřejmě by byl můj výsledný dojem daleko lepší. Jediné, co musím pochválit, jsou efekty Toma Saviniho, jež jsou tak dobré, že by obstály i dnes.

Hadi v letadle (2006)

4 hvězdičky, ale pouze v rámci žánru!!!

Bubba Ho-tep (2002)

Úlet: Přestárlý Elvis Presley, vydávající se za svého dvojníka, bojuje v domově důchodců po boku paranoidního černocha, myslícího si, že je John F. Kennedy, proti mumii v klobouku a mokasínách, vysávající duše senilním důchodcům. No nevím, na někoho to může být až moc velké sousto. Každopádně velké sólo pro Bruce Campella, jenž tu sype jednu hlášku za druhou a je očividně ve formě.

Mechanik (2004)

Hutná, extrémně temná atmosféra a dechberoucí výkon Christiana Balea činí z toho filmu vysoký nadprůměr. Chybí mu jen promyšlenější scénář.

Silent Hill (2006)

Kdybych byl s předlohou obeznámen více než povrchně, zřejmě by to bylo za plný počet.

Kurýr (2002)

Prostinká, bezduchá a vlastně ani ne moc zábavná oddychovka, která může být správnou volbou jen tehdy, chce-li člověk úplně vypnout mozkové závity. Jinými slovy: nic jsem nečekal - nic jsem nedostal.

King Kong (2005)

No, je to takový... BAREVNÝ.

28 dní poté (2002)

Škoda toho konce. Možná existuje nějaký Director's cut, kde není závěr tak zprasený. Pak by to bylo za 5.