G.O.R.A. - vesmírné manévry (2004)

To se teda klukům tureckejm povedlo. Určitě se tam dá najít hafo scifátek. Já ale za každým Arifovým slovem cítím Sexmisi.

Znak Neptuna (1973)

Jako kluk jsem na Znaku Neptuna byl snad pětkrát. Miluju moře a tohle jsem prostě žral. Co na tom, že dneska jsou všechny triky tak trochu out of date. Vždyť je to skoro čtyřicet let staré. A já tím pádem ještě starší :-(((. Škoda, že i na DVD je jen v zóně 1.

Zlatý kompas (2007)

Krásná pohádka. Je tam poetika, dobrodružství (a spousta holywoodských klišátek). Původně jsem přemýšlel jestli čtyři nebo tři body. Pak mi došlo, že to není film pro dospěláky. Nanejvýš tak pro "young-adults" ale spíš pro děti. Právě proto čtyři body. PS: jdu dohnat vzdělání a první tři knížky o Lyře si přečtu.

Mocný vládce Oz (2013)

Ano - velmi slušně odvedená práce. A to je všechno. Kdybych nedostal volňásky a ty čtyři vstupenky pro rodinu musel zaplatit, asi mě to bude pěkně štvát :-(.

Jurské komando (2008)

Nikdy mě nenapadlo, že přidáním jedné hvězdičky můžu zvýšit hodnocení filmu :-). Tady bylo špatně snad všechno. Ale něco mě zaujalo natolik, že jsem u tohohle filmu vydržel minimálně dvacet minut. Scénář ani triky to zaručeně nebyly. herecké výkony taky ne. (To se týká i dabingu.) Snad některé záběry kamery a pár dobrých nápadů. Jenže to bylo pořád málo. Takže z milosti: * Na druhou stranu mi tenhle film docela zvednul sebevědomí. po několika minutách jsem si říkal: "To je tak blbě udělaný, že to snad musí být Asylum." A bylo!!!!!! Hurá!!!!! Tohle studio je dokladem, že na kvalitě produktu vůbec nezáleží. Hlavně když se prodá.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Tichý oceán je moje láska. Snad právě proto jsem těžce nesl těch několik chybiček ve skoro dokonalém dokumentu. Asi si budu muset pořídit originální verzi, abych se utvrdil v tom, že šlo jen o překladatelskou neobratnost a ne faktické nedostatky. Navíc zamrzí, když některé záběry uvidíte celkem zbytečně ve víc dílech.

Síť (1995)

Podobně, jako tady už někdo napsal - na Sandru ujíždím, takže za tři.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Co na tom, že tu už všechno bylo. Proto se přece na takovéhle filmy koukáme :-). Jenže to by "Útěk" nesměli natočit u Disneyho. Až na výjimky, tohle studio povoře na co sáhne. Kdyby zůstali u starých dobrých animáků, tak je to velká služba lidstvu.

VALL-I (2008)

250. nejoblíbenější film a 85%??? No potěš koště!!! Plno roztomilých fórků. Dobré technické zpracování. OK. A co dál? PS: Chápu proč A. Stanton tak po...ral Johna Cartera :-(.