Teorie chaosu (2008)

Nevím, na čí straně je chyba. Čekal jsem slušně hodnocenou komedii. A byla z toho.... Teorie chaosu. Spíš rodinné drama. Ale komedie?

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tomu dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film, na kterém se asi moc chyb nenajde. Jenže se v něm (kromě exotických scenérií) nenajde ani moc pozitiv. Perfektní technické zpracování je při takovém rozpočtu povinnost a ne zásluha. Prostě: film slušně pobaví a konec. Pokud někdy dospěju k závěru, že se aspoň na kousek mrknu ještě jednou, čtvrtou hvězdičku přidám.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Je to skutečně hrozivá šitka. Dokonce i ve srovnání s Hubbardovou předlohou. A to už je co říct. Jenže mimozemšťanka svádějící vyplazováním jazyka mě prostě odrovnala ;-))))

Duchové Marsu (2001)

Dvě hvězdy... Proč? Námět, který sice není z nejnovějších, ale jisté kouzlo a atmosféru to mělo. Po půl hvězdičce za Natašu a mého oblíbence Stathama. Na druhou stranu se tenhle film objevil na seznamu vřele doporučovaných kousků pro mého kamaráda Ondru, který je milovníkem béčkových hororů.

The Hire: Star (2001)

Nutno dodat, že k výrazným kladům patří i přiměřená délka :-)))

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Vzpomínám, jak se vyprávělo, že film byl nadabovaný a připravený k uvedení do kin. Pak na schvalovacím promítání jakási dáma povstala a prohlásila, že to do kina nesmí jít, protože "taková demonstrace americké moci je pro našeho diváka nevhodná". Nevím, jak moc je tahle historka pravdivá. Ale když jsem o něco později mohl Tajemnou záři shlédnout, musel jsem jí tak trochu dát zapravdu. Scéna, kdy palubu Nimitze opouští jedno letadlo za druhým je přímo hrozivá. A o to lepší :-)

Powaqqatsi (1988)

Jako náladovka na pozadí vynikající. Nicméně bych si vůbec netroufal tenhle experimentální výtvor nazývat filmem. Připravte se na desítky dechberoucích scén (možná spíš scenerií) doprovázených stejně zvláštní hudbou. A to je tak všechno.

Zkus mě rozesmát (2011)

Na rozdíl od jiných "Sandlerovek" zase ne tak moc fekální, takže se dá koukat. Vzhledem k tomu, že se jedná o remake starého filmu kaktusový květ, tak zase žádná moc sláva. Nicméně pořád je to kousíček nad průměrem.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Tak ti teda nevím Karlí. Na film jsem se podle popisu docela těšil. Jenže toho nevkusu, který mnozí obdivují je tam prostě až příliš. Pokud je někdo milovník béčkových úleťáren, tak tohle je áčková úleťárna. Normálně by to byla "docela slušná zábava za tři" Ale za nadšené oprcávání nadržených bábinek prostě něco musí jít dolů.