Elysium (2013)

Spousta fajn detailů podle scénáře, který nemá smysl. ** je skoro moc. Škoda.

Andromeda (2000) (seriál)

Docela smutné, když dáte filmu jednu hvězdičku a skoro tím zvedáte průměr. Jenže víc to fakt nejde. Dokoukal jsem teď Star Trek Enterprise a sáhnul po krabici Andromeda. Jenže to znamenalo mít možnost porovnat řemeslně skvěle udělaný seriál s něčím, co by se dalo označit za ochotnickou show.

Dave (1993)

Tenhle filmíček mě zase znovu přesvědčil, proč dcera raději hodnotí na IMDB. Tři hvězdičky jsou málo, ale na čtyři to přece jenom o fous není. Langella jako hlavní zmetek je skutečně na zabití. Jen kdyby tam nebyly ty dojemné scény s péčí o bezdomovce a shánění práce pro všechny. Happyendy a dojáky mám docela rád, jenže sem mi to už nějak nesedlo. Prostě tu chybělo "něco" co ze slušného filmu dělá skutečně dobrý film. Nejspíš se konečně budu muset podívat na Draft Day, abych se ujistil, že Reitman nemá zenit dávno za sebou.

Jump street 21 (2012)

Hodněkrát jsem se zasmál. I když možná úplně jinde než zamýšleli autoři. Jedno je jisté. Na rozdíl od Spencer - Hillovek si Tatum - Hillovku nejspíš znovu nepustím.

Jupiter vychází (2015)

Je tu sice všechno, co by ve filmu být mělo, jenže... Jenže je to pospojované a okořeněné hodně zvláštně. Checklist byl opět odškrtán s dokonalou pečlivostí. Někde bylo splněno na víc než na sto procent. Když v jednom filmu spása přichází na poslední zlomek sekundy snad desetkrát, tak je to prostě moc. Wačovští prý byli osloveni se zadáním vytvořit novou frančízu. Vesmír planet osévaných a pěstovaných na kšeft je celkem neobvyklý. Možná to bylo důvodem, proč leccos není vysvětleno... Navzdory perfektnímu technickému zpracování (i když i tam jsou slabší místa) přemýšlím, jestli tři hvězdičky nejsou moc. Škoda. Těšil jsem se na úžasnou Space Operu. Snad příště.

Strážci Galaxie (2014)

Prostě je to zábava. Konečně trochu legrace po přívalech superhrdinů, kteří by se určitě sami sežrali obdivem k sobě samým. Že tam je sem tam nějaké to klišé a nelogičnost? No bóže. Pohromadě to drží a těch pár chvil, kdy film ztrácel tempo, přišlo docela vhod, protože byl čas se nadechnout.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Tak blbý až je to krásný. Prostě právě to, co se od takového filmu čeká. Tak trochu Muž z Acapulca ovšem bez vtipu a Belmondova charisma. Sice jsem usnul dvacet minut před koncem, ale snad mi kvůli tomu nikdo registraci nezruší :-)

Holka s prknem (2011)

Přesně to, co se píše: romantická komedie. Sice se smíchy zrovna nepotrháte, ale odpočinout se u toho dá. A pokud někdo podle názvu touží ukájet svoje nekrofilní pudy - bad luck. Tohle je o něčem jiném.

Enderova hra (2013)

Od tohohle filmu jsem po zklamání z Johna Cartera raději nečekal vůbec nic. A myslím, že od něj nic nečekala ani distribuce, soudě podle neexistence jakékoli reklamy. Reklama prodává - bohužel. V kině nás sedělo patnáct a z toho nás deset, kteří se na Endera chystali už hodně dlouho. Ty necelé dvě hodiny uteklo tak rychle, že jsme se ani nestačili mockrát nadechnout. Nejspíš se půjdeme podívat znovu.

Gravitace (2013)

Skvělý a nezaškatulkovatelný film. Jenom nechápu, proč "distributoři" popisují svoje filmy trochu jinak, než to doopravdy je.