Pozemšťané (2005)

Chtějí autoři v někom vzbuzovat pocit viny za jiné? Pak jsou oni hned na začátku. Dokument snažící se hrát na city ve světě, který není a nemůže být dokonalý. Kolik diváků ohodnotilo ***** proto, že si zobrazené násilnosti užívali?

Sebevražedný oddíl (2016)

Kamarád kdysi řekl: "Počítače jsou skvělé, protože nám pomáhají s prací, kterou bychom bez nich neměli." A přesně tohle je Sebevražedný oddíl.

Kopyto (1981)

Normálně, když jedna postava postřelí druhou, je to docela trága. Když to ovšem předvedou Pierre Richard a Gérard Depardieu, můžete se potrhat smíchy.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Filmy je nutné hodnotit v kontextu. To jsem si tady musel opakovat. A možná by to bylo i za víc hvězdiček. Jenže... Autoři jsou dost velcí profici, takže spousta věcí se odpustit nedá. Navíc hlavnímu hrdinovi toho "zvedače nálady" prostě nevěřím. Možná, že autor scénáře chtěl naznačit nějaké jeho vnitřní kouzlo, takže na každého platilo to "You are awesome" v drobných variacích. Pro mě by bylo skutečnější, kdyby na každého zkusil něco jiného. On si je vlastně získával mazáním medu okolo huby!

Raz, dva, tři (1961)

Bezva konverzační komedie. člověk se baví a chvílemi i zasměje. A to je tak všechno. Bohužel je dost vidět, že předlohou byla původní divadelní hra. Když tuhle dost dobrou komedii srovnám s našimi starými veselohrami natočenými podle divadelních her, tak se skutečně nemáme za co stydět. Poslední dobou začínám být nějak kritický. Filmům, které jsem dřív s nadšením sledoval teď dávám lehce nadprůměrných ***.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Další případ, kdy lze jednou hvězdičkou vylepšit hodnocení. Jenže žena k tomu napsala knížku. :-( Utěšuje mě jen to, že všichni říkají, že je mnohem lepší než film.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Ty vole, troufnul sis na mýho taťku. A wo tom to je. Verbale, proč jsi prvního Reachera skousnul a druhým si utřel prdel? Jo, je to vlastně furt totéž. Jenže furt je to fajn film k pivu. I když tři a půl, tak je to za ****

Horší už to nebude (2006)

Za čtyři. Navzdory tomu, že casting byl krapet zmrvenej. Navzdory tomu, že Jylenhulehenová je ztetovaná a někdo se pořád pokouší tvrdit, že je to sexy. Navzdory tomu, že jsem se na to koukal slušně přiwožralej. Navzdory tomu, že...

Trainspotting (1996)

Filmy, u kterých člověk blije víc mít nemůžou. Dost dobře vím, co to znamená chlastat extraligu. K odrazení od drog filmy naštěstí nepotřebuju. Kdyby to bylo o pár pátků později, tak bych si tipnul, že na tohle přes crowdfunding přispěl snad i ten nejposlednější drogový dealer na světě.

Atlas mraků (2012)

Někdo se v přeskakování mezi příběhy neztratí, někdo ano. Mně se to druhé nestalo spíš náhodou. Určitě jsem ale nevysledoval vzájemné souvislosti a už vůbec mě Wačovky nevzaly(i?). Sice za tři, ale za tu strašlivou délku by si tenhle film zasloužil ještě půl bodíku ubrat. Howgh!