Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Lehce nekorektní Star Trek. Kapitán není tak úplně gentleman. První důstojník, je tak trochu děvkař a vědecká důstojnice je (nejen tak trochu) prostě k sežrání. Zapomeňte na Váhající střelce. Archer je samozřejmě také střelec. Ale úplně jiného kalibru.

Highlander (1986)

...a jsem nesmrtelný. Jo, jo, jo. Navzdory jednoduchosti a všem možným nedokonalostem se Horal prostě povedl. Popravdě z velké části zásluhou úžasné hudby Queen. Díky a navěky.

Tak už dost, Frede! (1991)

Tohle utržilo 13M USD. No ty vole, sokole. Což o to, námět je docela slibný. Jenže zpracování je k uzoufání. Aby měl člověk nejlepšího kamaráda, který mu totálně ničí život a jeho vtípky spočívají v ubližování ostatním (včetně nejlepší kamarádky) to je fuckt dost na palici. Ta jedna hvězdička je snad jen za zoufalou snahu všech zúčastněných marně napodobit Beetlejuice.

Spalovač mrtvol (1968)

Po letech jsem Spalovače znovu viděl. Je zbytečné psát komentář k filmu jako takovému. Stejně tak je zbytečné polemizovat o příčetnosti hlavní postavy. Jen by mě zajímalo duševní zdraví člověka, který tomuhle horroru dal nálepku "komedie". Kvůli několika výstupům V. Menšíka???

Podfu(c)k (2000)

Dobře udělaný, ale 1. komedie to určitě není, i když se chvilkami člověk pousměje 2. podruhé podfuck vidět nemusím

Láska nebeská (2003)

Šmankote tam je blbin. Jenže, je možné nedat pět hvězdiček filmu, u kterého chvíli brečíte smíchy a chvíli štěstím???

Viktor Frankenstein (2015)

Lehce šílený vědec pronásledovaný stejně šíleným policistou je docela dobrý základ. Bohužel postavička, kterou ušili pro vycházející (nebo snad už zapadající) hvězdičku Daniela Radcliffa je dokonale nepovedená mimo jiné právě díky hercově úsilí. Steampunkové kulisy filmu jsou naopak něčím úžasným a stojí za to se na film dívat jen kvůli koukání a moc se neobtěžovat dějem.

Belgica (2016)

Na film mě trochu neočekávaně vytáhla kamarádka a pak... jsem jen němě seděl. A ještě o něco později jsem ani nebyl schopný se s ní pořádně bavit. Ne skutečně nemám rád vnitřně rozervané hrdiny. Jenže tohle je něco jiného. Odpustím si kecy o hereckých výkonech, režii, či kameře. Je to dneska devět dní a den co den na tenhle film vzpomínám. Možná i proto, že člověk snadno (a rád) propadne šťastnému sebeuspokojení a potom bývá dopad do reality o to tvrdší. Na pět hvězdiček to asi není, ale na čtyři určitě. PS: Proč při čtení "oficiálních" obsahů od distributorů mám často pocit, že jsem viděl nějaký trochu jiný film???

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Fantazie někdy pokulhává za realitou. Tady vůbec nejde o to, že některé scény jsou hodně mimo. Vadilo vám to snad na Mission Impossible? Předvídatelnost? Fakt jste věděli, že Roy vymlátí všechny v letadle? Že mezi ústřední dvojicí něco začne jiskřit, bylo jasné všem od začátku. Dokonce i těm dvěma. Jenže se k tomu nějak museli dostat. Je to oddechovka a nečekejte tam "Zkoušku orchestru". Možná je to pro někoho fantasmagorie. Přesto realita může být ještě neuvěřitelnější.

Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek (2016)

Milé a děti, pro které je tenhle film určený, se baví skvěle. Slyšel jsem, že je to infantilní. No samozřejmě! Padesát odstínů šedi je prostě jiný žánr. ;-) Ano, jednu spoilerovou vadu na kráse to má, ale ještě popřemýšlím, jestli za ni tu jednu hvězdičku ubrat.