Waynův svět 2 (1993)

Prišlo mi to o kus menej debilné ako jednička, 2x som sa uchechtol - jedna hviezda, a keďže tam boli aj Aerosmith, čo sú hviezdy, tak to sčítam a dávam dve hviezdy. Ale nikomu to ináč moc neodporúčam.

Kouzelníci (2013)

Po tom, čo som videl fakt veľké kvantum komédii, je táto aj keď nie dobrá, stále lepšia ako mnohé iné. V celku príjemny komediálny príbeh s kúzlami. Iste, dalo sa z toho vyťažiť asi o dosť viac. Ale videl som tak 30 komédii, a táto si s ohľadom na to, aká je konkurencia, "priemer" nezasluhuje.

Desatero (2007)

Minule som sa pozeral ako sa mi robí v mikrovlnke popcorn. Bolo to približne 25x zábavnejšie ako tento film. Ako bonus som ho zohnal len s fakt, ale fakt otrasným dabingom. Ak chcete niekoho nasrať, odporučte mu tento film.

Deadpool (2016)

Tento film som bohužiaľ prehypoval a dočaž moje oakávania bolo snáď až nereálne. Ale splnil všetko, čo splniť mal: gore - YES; sprostý humor - YES; veľký budget - YES; búranie 16D - YES. Dúfam, že ďalšia štaca je Lobo. A toho skúsim neprehypovať.

Zoolander No. 2 (2016)

V pomerne veľkej záplave komédii, ktoré som videl poslednou dobou, táto čnie. Alebo nie. Záleží ako vám sedí tento typ humoru. Bohužiaľ, to nie je taká pecka, ako bola jednička. Taktiež mi už ale nie je x-násť a asi som čakal lepšiu nálož. V rámci intelgientných blbých komédii za mňa paráda.

Archer (2009) (seriál)

Tak politicky nekorektné, až ma bolí mozgové centrum, kde je etika a morálka. Paráda.

Spectre (2015)

Napriemerné množstvo WTF momentov, ktoré tak strašne vyčnievali, že mi pokazili výsledný dojem z filmu. Scéna s vrtuľníkom, kde pod Bondom boli tisíce ľudí a on mal na háku? Vyzdobená cesta v MI6 ústredí? Rozprávanie sa s myšou a náhodne nájdenie skrytej miestnosti? Vŕtanie do mozgu tadydadydá a Bond nič? Fajn akčňák, ale toto mi vážne vadilo. Strihovo, filmovo, akčne nemôžem ni vytknúť, ale toto mi to znechutilo :(.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Mám za sebou prvú sériu a je celkom zaujímavé, čo sa dá vykúzliť v stiesnených priestoroch väznice. Čo však oceňujem a obdivujem najviac, je zachytenie psychologickej stránky postáv. Skoro každé konanie z ich videnia sveta chápem. A ak má seriál fungovať aj ako prevencia "nechcite sa dostať do väzenia" tak to funguje na 101%. Pol hviezdy za Alex, ktorá je tak neskutočne psycho hot, až je to znervózňujúce.

Fúsi (2015)

Fúúúúú... si. Mám rád severské filmy. Sú ináč natočené, majú svoju, zväčša ponurú, atmosféru a jazyk je skvelý. Fúsi ma však nejak nebavil. Nebol dostatočne tragikomický, ani temný, ani svetlý, bol pre mňa len dlhý. Strih, réžia, kamera, herci, všetko v poriadku, ale tieto unylé filmy mi absolútne nesedia.

Sedm statečných (1960)

Odporúčam každému tento film v kine (samozrejme stačí aj veľká telka). Aj 55 rokov po uvedení má tento film čo ponúknuť. Je zručne natočený, je akčný, je milý, je vtipný a na to, že si ho pamätám z detských rokov ako relatívne pomalý tak teraz mi prišlo, že odsýpal veľmi veľmi rýchlo. Áno triky nie sú skoro žiadne, umieranie protivníkov komické, ale dohromady to drží ako poliate sekunďákom a bavilo ma to od začiatku až do konca.