Miracle Mile (1988)

Keď mi kamarát pustil tento film, tak som si myslel, že si robí srandu. Vyzeralo to ako jeden z tých filmov, ktorý tak zlý, až je nechcene vtipný a trochu dobrý. A do istej miery toto spĺňa. Ale tento film je o dosť viacej, pretože zápletka aj vykreslenie postáv je naozaj zaujímavé, postavy z 80ok mierne karikované, ale nie príliš. Je to low budget a je to cítiť. Na nejakej podivnej úrovni však tento mix funguje prekvapivo dobre a ja som sa pri tomto filme bavil viac ako pri San Andreas a mnohých iných vyskorozpočtových filmoch.

12 let v řetězech (2013)

2 hodiny bičovania, alebo The Passion of the Christ v černošskej verzii. Myslím, že dominantnou tohoto filmu boli samonosné scény týrania, aby to prekrylo nedostatok deju. Nejak zvlášť ma to nebavilo.

Hitman: Agent 47 (2015)

Keby niekto zobral cutscént z Hitmana, zlepil dohromady titulkami tak je to väčší zážitok, než toto. Snáď sa dočkám tretieho rebootu, ktorý bude natočený s niekým kto sa vie biť, ovláda bojovú choreografiu, s režisérom, čo vie režírovať a scenáristom, čo vie písať. Som rád, že som to nevidel v kine, ako som pôvodne chcel, zúril by som.

Anomalisa (2015)

Fu. Neviem. Dal by som tomu 2*, alebo 4*. Nakoniec som sa rozhodol 4*. Ale stále neviem, či je ten film dobrý. Alebo zlý. Je to niečo divné, rozvláčne, ku koncu aj nejasné a zamotané. Zároveň dobré. A zlé. A neviem. Tak 4. Alebo 2.

Kandidát (2013)

Na tento film som skoro zabudol, kým mi ho nepripomenul kamarát v diskusii o (ne)podarených traileroch (ako príklad dobrého traileru teda). Bol som mimoriadne prekvapený ako veľmi ma ten film bavil. Je skvele natočený, zvuk ma nejak zásadne neštval, skvelá hudobná kulisa, kamera, strih... A navyše aj dej. Viem, že niektorým nedával zmysel, ale mne to do seba celkom zapadlo a film som si tak užil, že prípadné logické nedostatky som si neuvedomil. Za mňa rozhodne jeden z naj filmov z ex-Československa poslednej doby.

Maléry pana Šikuly (1999)

Nejak neviem. Námet zaujímavý, niektoré nápady zaujímavé, pár scén skvelých.... Ale dohromady to pôsobilo hrozne nemastne, neslane. Nejak mi bol osud všetkých dosť egal. Škoda, referencie som na tom mal lepšie.

Let (2012)

Veľmi kvalitne natočený film, so skvelými hereckými výkonmi. Jediné, čo ho zrážalo na kolená, bola dosť jasná predvídateľnosť niektorých scén. Verím však, že podanie psychického stavu ťažkého alkoholika bolo zvládnuté dobre, hlavne to, ako veľmi si to daná osoba neuvedomuje. Určite jeden z filmov, ktoré námetom len tak nezapadnú.

Mr. Brooks (2007)

Príjemne prekvapenie pri filme u ktorého som ani nevedel, že existuje. Costnera a Demi Moore som si užil, pretože som ich vo filme nevidel pekne dlho. William Hurt ako fakt nechutná postava, celkom solídna aj keď miestami predvídateľná zápletka. Myslím, že tento film si aspoň trochu zapamätám v záplave generických blbostí. 80%.

Pastýř (2008)

Van Damme. Adkins. Spojenie starého a nového. Môže to dopadnúť blbo? A ako... Teda, oproti potenciálu, ktorý tento film sľuboval. Škoda, dej nudný a pomerne predvídateľný. Režisér, ktorý má za sebou Undisputed, to takto odflákne? Strašná škoda. Fakt som chcel, aby tento film bol dobrý. Ale nie je.

Rocker (2008)

Milé, vcelku vtipné, dobre zahrané a s fajn rock and roll hudbou. Bradley Cooper ako rocker je skvelý, škoda, že tam hrá asi tak tretie husle. Za mňa (s ohľadom na to, že som toto stiahol v balíku asi 50 komédií) je to slušná komédia, ktorá dobre odsýpa. 3,5* sa tu dať nedá, takže za tematiku, príbeh a obsadenie zaokrúhľujem na 4*.