Útěk z MS-1 (2012)

Na tomto filme ma srala jediná vec a to niekedy strihy, ktoré pôsobili, ako keby niekto vycvakol 5 minút filmu a tým pádom kontinuita filmu dostávala mierne na držku. Mierne dosť. Našťastie film sa vôbec neberie vážne a hláškujúci Guy Pearce je jedna z naj vecí, ktoré som videl za dosť dlhú dobu. Scenáristu by mali prizvať k novému Deadpoolovi, lebo niektoré hlody boli jednoducho fantastické. Akčné béčko, ktoré má mierne áčkovú výpravu a na nič sa nehrá. Nádhera.

Doupě (2014)

Pomníček Paula Walkera mohol byť teda o dosť lepší a impozantnejší. No, ale nebol. Jediný dôvod prečo má tento film 3* je, že je tak blbý, až je nechcene vtipný. Rozhodne nepodarený remake francúzskeho originálu Banlieue 13, ktorý o to čo stál zrejme menej, bol o to lepší.

Noční zvířata (2016)

Fuuuu. Jeden z najlepších filmov roku. Pozeral som sa teraz ku koncu roku na filmy roku 2016 a dosť málokde sa vyskytuje tento. Myslím si, že je to veľká chyba. O málokotrom filme som sa rozprával tak dlho ako o tomto. Veľká časť filmu je metaforická s viacero výkladmi, ktoré môžu byť všetky správne (a sú si podobné, líšia sa v detailoch). Nepochopiteľnosť deja zrazu do seba zapadne a pozeráte sa na majstrovské dielo. Tento film je proste skvelý.

Centrální inteligence (2016)

Pohodová popcornovka s Rockom a pár svetlými momentami. Zapadne v záplave iných komédii. Pozitívne je, že Hartovo škriekanie bolo dobre časované a nie príliš časté, čo činilo film znesiteľným. Jedna z rozumnejších komédii posledných rokov.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Toto bol tak. Neskutočne. Nudné. Ploché postavy. Stupídny príbeh. Zmätok v deju. Nulová motivácia. Nudné bitky. Keby to bolo zdarma na YouTube ako webizóda, tak poviem ok, ale takto. Otras. Najväčšie sklamanie tohoto roku a to som od tohto filmu nič nečakal. A dostal som ešte menej.

Doktor Strange (2016)

Film, ktorý ma prekvapil na niekoľkých frontách. V podstate som si ani nebol istý, že na to chcem ísť, pretože who the fuck is Doctor Strange, že. Film bol pre mňa podobným prekvapením, ako Strážcovia galaxie pred pár rokmi. Konečne kúsok ináč natočený komiksový kúsok, ktorý nie je temný a je postavený aj na niečom inom, než tom ako sú všetci pacienti pre psychiatra. Psychadelické scény nádherne bizarné, bojové scény výborné (a oceňujem, že si Hollywood začal viac všímať Scotta Adkinsa) a vtipy vtipné. Bavil som sa od začiatku do konca. A samozrejme výborný Cumberbatch. Pre mňa film roku a to napriek Deadpoolovi, ktorého som si prehypovaním skazil sám.

Čínská čtvrť (1974)

Film som videl hneď po unylom Blade Runnerovi. Nič som o ňom nevedel a dostal som sa k nemu cez hru L.A. Noir, ktorá ma odkázala k L.A. Confidential a aj Chinatownu. Skvelý film, ktorý sa neustále mení. Už chápete dejovú linku a twist.. je iná.. a iná... Výborne zahrané, skvelé dobové reálie a príjemny noir film, ktorý je svetlý.

Blade Runner (1982)

Zaujímavé, ako sa človeku menia chute a preferencie s vekom. Blade Runner mal u mňa 5*, ale po dnešnom pozretí final cutu musím povedať, že je to únavná, zdĺhavá a v x-veciach nudné sci-fi. Triky, nápady, vizuál, všetko fajn. Ale zabíja to obsah. Presnejšie ooooobbbbssaaaaaaaah, lebo dej BR sa dá povedať tak za minútku a pol, spolu s pikoškami z natáčania.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Film ktorý začnal ako rozvleklý, nie celkom dobre uchopiteľný príbeh sa od druhej polky nečakane preklopil a začal ma neuveriteľne baviť. Veľmi zaujímavé spracovanie "výroby" filmu Mary Poppins v podaní Disneyho a neznesiteľnej autorky knižnej predlohy. Ktorej dôvody neznesiteľného chovania sú od istej doby uchopiteľne a všetko začne dávať zmysel.