Ninja (2009)

Achjo. Ja som sa tak tešil na Scotta Adkinsa.... A bohužiaľ zbytočne, pretože bojové scény nie sú nijak spektakulárne ani úžasné a dlhé. Scenár niekto napísal počas desiaty a obšľahol každé béčko ever. Plusové body za pár nápaditých bojových scén a smrtí.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

"Tak co, už máš dost starouši?" "Jo.." *bang* Neviem celkom presne, či sa mi tento film páčil, alebo nepáčil, pretože som z neho zmätený. Podobne ako z Fúsiho. Je to za 2* a za 4* zároveň, ale mal som z toho asi lepší pocit, než horší, takže 4*.

Bratři z donucení (2008)

Why, why, why oh why.... Toto bolo v nejakom zozname, ako top komédia. Editor bol asi ožratý. Dementná komédia, ale nie dostatočne dementná, aby bola aspoň "vtipná" ako "Blbý a blbší". Toto bolo fakt bolestivé dopozerať.

Duna (1984)

Pozreté na základe odporúčania. Bohužiaľ tento film je neskutočne nudný, nedáva moc dobre zmysel a stratiť sa v ňom bolo o dosť jednoduchšie než by som si prial. Jediné čo hodnotím pozitívme je výprava, scénografia a masky. Vizuálne je to impozantné, ale neskutočne nudné.

Galaxy Quest (1999)

Vidím Tim Allen, Sigourney Weaver... A hovorím si, Tim Allen snáď nikdy nehral v ničom dobrom. Och ja bláhový! Výborná sci-fi paródia, ktorá je vo všetkých smeroch tak akurát. Nerozumiem ako mi toto mohlo tak dlho unikať.

Nič nekrváca večne (2003)

Film od ktorého človek nič neočakáva, lebo už podľa popisu a obrázkov sa to ani nedá. No a potom len čumí a smeje sa, čo sa dá za "nula nula prdlačky" natočiť a že na podarený film netreba nutne milióny, ale skvelý nápad. Mimoradne som sa bavil a dúfam, že sa ešte niekedy niečoho takto brilantného za pár korún od slovneskej produkcie dočkám. 4*, bonusová za rozpočeta že je to študentský film.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Keď preskočíme, že trailer na tento film je jeden veľký odrb, pretože vôbec nenaznačuje pravdivý obsah deja, tak tento film má neskutočný problém. Sú filmy, ktoré koniec zachráni, spraví mindfuck a vylepší z neho zážitok "o niekoľko hviezd". A potom sú filmy, ktoré koniec totálne zničí a dodrbe. Toto je ten druhý prípad. Bez toho záveru +2*.

Westworld (2016) (seriál)

Perfektné. Scenáristi sa museli zapotiť aby toto dali dohromady. Jedinou nevýhodou je možno až príliš rozvláčny dej, ale nejak to nevadí. Zbožňujem ako piano v saloone hrá klavírne verzie nových pesničiek (Paint It Black, Something I Can Never Have). Záverečný diel je fantastický mindfuck a Hopkins vyzerá zlovestne aj keď povie len Good day. Toto chcete vidieť.

Westworld (1973)

Nie, ďakujem, radšej knih.. Seriál. Seriál som myslel.

Ranař (2011)

Že sa mi bude páčiť film, kde hlavný predstaviteľ je Stifller z prcičiek by som neočakával. O to menej, že film je o tom ako dáva rôznym hokejistom na búdku (a sám na ňu dostáva). Napriek tomu sa režisérovi, scenáristovi, ale aj predstaviteľovi podarilo aby som si tento film užil.. a dokonca zistil, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Fajn hokejový film ktorý si tento šport berie na paškál z o dosť iného uhlu, než sme zvyknutí. A je to dobre.