Vzpomínky (2006)

Tak nejak pecka. V záplave rôznych rovnakých filmov tento čnie. Vôbec neviem, ako som sa k nemu dostal, zrazu som ho mal v zozname filmov na videnie. Rozuzlenie dokonca prekvapivé, nikdy človek nevedel ako sa to celé vyvrbí. Fyzika a všetko, čo mohlo byť prudko stupídne v tomto filme také nebolo a nekazilo mi to filmový zážitok. Nechcem písať recenziu príliš podrobne, pretože by to mohlo skaziť zážitok, ale natočené to je skvele a ohromne ma to bavilo.

Buchty a klobásy (2016)

Čo toto zase bolo. Animák pre dospelých, ktorý je tak sprostý a tak ujetý, že to vadí aj mne, čo mám rád sprosté a ujeté veci. :( A to som sa tak tešil. Zase.

Jak jsem balil učitelku (1998)

ČoToKurvaPrebohaBolo? Je to skvelý film, len som nepochopil nasledovné: pointu, dej, zvraty, konanie postáv, motivácie a vlastne celý film. Tak nič. Tak dve.

Jason Bourne (2016)

Wow. Proste. Wow. Pôvodní Bournovia boli zábavní, vcelku nápaditý a dobre zostrihaní. Toto je jedno veľké WTF, kde hackovacie scény robil zjavne "technický odborník" z NCIS a to bol ten menší z problémov. Neskutočne debilný príbeh, ktorý ani nejak nechápem prečo sa odohral, kto bol s kým, za koho a pre koho a k tomu absolútne zmätené akčné scény, ktoré už v dnešnej dobre naozaj neobstoja. Nope. Nope na druhú. Počet hviezd je tak kus z milosti.

V hlavě (2015)

Po "hovoriacom všetkom" sa rozhodol Pixar otestovať svoje scenáristické schopnosti v téme dosť ťažkej a to "ako funguje po emocionálnej stránke človek". Čo je určite téma, pri ktorej by sa kde kdo zapotil, kde kdo zlyhal a to sa to ešte nesnažili zachytiť ako animák. Čo mohol byť strašný, ale strašný prúser. Ale nie je. Je to milé, je to vtipné a zároveň nie zbytočne cukrkandlové. Film má dokonca celkom milú pointu a na poli animákov je to obdivuhodný počin, ktorý pri Ice Age 59 vyčnieva ako Matterhorn v Maďarsku.

Johnny English se vrací (2011)

Fu. Fu! Jednička nebola bohviečo, ale toto... Toto je iný level trápnosti. Atkinsonove vtípky z Mr. Beana sú už ozaj vyčpelé ako rok otvorená mletá káva, dej je dementný, čo nemusí byť samozrejme zásadný problém u komédie. Ten je to, že je to otrasne nevtipné. Vtipy postavené na tom, že je Johnny debil sa omrzia asi pri otváracej scéne. To nás však čaká stále hodina a pol. Ušetrite svoj čas a pozerajte napríklad do zdi.

Divoši (2012)

Tento film som sa nejak odohodlával vidieť asi odkedy vyšiel a mal som z neho celkom strach. Oprávnene. Nie preto, že by bol zlý, ale preto, že je ťažký a temný. A bol. A to dosť. Pretože ak je niečo ozaj desivé, tak to nie je Freddy Kruger, ale šialenci medzi nami. Navyše sa Stoneovi celkom dobre podarilo zachytiť a vyformovať postavy tak, aby som ich činy v rámci ich psyché dávali zmysel. Herecké výkony a voľba hercov bola naviac skvelá.

Sebevražedný oddíl (2016)

Trailery vyzerali dosť farebne, tak som myslel, že to bude zaujímavý mix (vizuálne) ako bolo Sucker Punch. Bohužiaľ nebolo, bolo by to zaujímavé. Ale v tom netkvie zásadný problém. Okrem fakt nepochopiteľných momentov, napríklad rozdávanie customizovanej výzbroje (why?). Ale dokonca ani to nie je najväčší problém. Problém proste je, že tam sú postavy len aby tam nebolo prázdno na plátne. Každá postava mi bola v podstate jedno, väčšina z nich ani nemala žiadne superschopnosti, len to boli zmrdi, čo boli zaujímaví (čo je možno superschopnosť, byť magor...?). Bolo tam aj viacero podivných strihov, ktoré na seba ako keby nenadväzovali. A celkovo bol ten film nejaký nemastný, neslaný, nekonzistentný. Premhraná šanca, ale verím tomu, že to druhý krát vyjde lepšie. Musí. Pretože X-meni a Avengers sú už nejak vyčpelí a chcelo by to osvieženie komiksového rybníčku. Na štyri hviezdy to nie je, ale na tri zase tiež nie. Tri a pol sa nedá dať, tak dávam štyri.

Bony a klid (1987)

Tomuto môže dávať 3+ len masochista alebo pamätník. Odporúčam si ten film pozrieť ešte raz, pretože aj keď zápletka bola zaujímavá (a asi tak na 30, nie 90 minút) tak ten otrasný strih, postrynchróny, herecké výkony a neustále opakovanie hudobných motívov to zrážajú na podpriemernú inscenáciu. Radek John bol matlal zjavne vždy.