Oppenheimer (2023)

Čtyři hvězdy zejména za Murphyho a v poslední třetině filmu skvělého Downeyho. Jinak se jedná o technicky precizní, ale ničím vyjímečný film. Někdo s reputací Nolana nemá problém sehnat hvězdy, které utáhnou sebenudnější film svým herectvím a když k tomu připojíme i vysoký rozpočet, tak se není čemu divit, že film má kvality jaké má.

The Childe (2023)

Celkem zklamání. Na korejskou tvorbu se jedná o nijak vizuálně ani charakterově poutavý film. Nehledě, že už docela na začátku začne být jasné o co jde a že tuto premisu již člověk x krát viděla mnohdy lépe zpracovanou. Zde se tvůrci ani nesnaží přijít s něčím zajímavým v jakémkoli ohledu.

Sly (2023)

Podobné dokumenty jsou sporné. A to z důvodu, že fanoušci Stallona o něm vědí první poslední a nic nového se nedozvědí a současná generace nejspíš ani neví, kdo to je/byl. Za mě jsem čekal více zákulisních informací z filmů a ne, že 1/3 stopáže se věnuje Rockymu, který je tak profláknutým filmem, že z logiky věci zkrátka nic nového řečené není.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

První díl byl komornější a zdál se mi lepší. Jediné, co tady občas vyčnívá nad průměr je temnější atmosféra a tu a tam nějaká slušná akce. Ale příběhově jsem nadšenej moc nebyl. Vizuál zůstal stejný a to je jedině dobře. Na styl animaci si člověk musí chvilku zvykat, ale ta nevšednost je to nejlepší na celém filmu.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzel je zkrátka Denzel a i kdyby hrál v sebevětší hlouposti i tak se podívám. Tady je ale velká škoda odklonu k něčemu "většímu" než konfliktu v jedné ulici jako v prvním a celkem i slušném druhém díle. Akce je zde málo a už není tak kreativní a zajímavá. Dokonce ani Denzelova postava už není tak tajemná a dává na obdiv to, čím bývala, ale lore nijak nerozšiřuje.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nějak mi uniká pointa hateu na tento film. Ano, byl možná drahý, ale je to na něm vidět a zápletka s AI je více než aktuální a v jistých aspektech i uvěřitelná. Tom předvádí svou klasiku a je znát, že v role Ethana Hunta mu sedí. Buďme rádi, že stále ještě někdo dokáže natočit velkorozpočtový akční-thriller bez přeplácaného CGI a zároveň na sobě nenosí barevnou pláštěnku.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Neřeším, že je film hloupý. Hloupých filmů je spousta, ale on není ani zábavný. Sice vizuálně nepůsobí jako produkce z Maďarska, ale to je asi tak to jediné kladné. Dokonce ani "nové" vyhaslé hvězdy z 80. a 90. tu nejsou. Andy Garcia a dokonce Megan Fox se nepočítají. Uwais a Jaa jedou na 1/4 plynu a Stallonovo rozloučení se sérií je spíše k smíchu, než cokoli jiného.

Pohřeb (2023)

Zbytečně dlouhé a hlavně nudné nudné. Charakter Jamieho Foxe je neskutečně otravný a ukazuje teatrálnost amerického soudního systému se vší parádou. Jediné, co stojí za zmínění je postava Mamouda Athieho. Svůj čas věnujte libovolnému soudnímu dramatu za posledních 30 let a buďte si jisti, že to bude lepší film.

The Covenant (2023)

Guy Ritchie má nepředvídatelnou formu. Naštěstí u tohoto snímku byl v kondici a natočil skvěle nasnímaný, zajímavá a hlavně zahraný film, mající dvě zcela odlišné roviny - akční a dramatickou. Překvapivě obě fungují skvěle, i když je řez napříč žánry velmi ostrý. Gyllenhaal a hlavně nesmírně uvěřitelný Dar Salim jsou ve svých úlohách perfektní.

Gran Turismo (2023)

Na úvod musím říci, že auta mě vůbec nezajímají a beru je jen jako prostředek k přemístění. Nezajímá mě tuning ani jakýkoli typ reálných závodů. Hry ze série Gran Turismo samozřejmě znám a všeobecný přehled v závodních titulech na konzole i PC mám taktéž. Ale naposledy jsem hrál před 20 roky NFS Underground 2. Proto jsem k filmu přistupoval spíš skepticky a po trailerech jsem si říkal, že to bude docela mizérie. A ono se z toho vyklubal vizuálně příjemný kousek s hlavním hrdinou, který je sympaticky obyčejný a uvěřitelný. Jistě, prokreslení těch pár postav se nedá srovnat s Rivaly, ale to nevadí. Zde je naopak pohodové tempo, příjemná kamera a občasné pomrknutí na majitele konzolí od Sony také potěší. Zkrátka, dejte tomuto snímku šanci a je více než pravděpodobné, že Vás mile překvapí. Za mě by se dalo říci, že je to nejzajímavější a nejpovedenější herní adaptace.

Časové pásmo bylo změněno