The Huadu Chronicles: Blade of the Rose (2004)

Jediné co na tomto filmu zaujalo je fight Donnie Yen vs Jackie Chan. Ač jsem fanda Asijksé kinematografie, tohle bylo už i na mě moc a nazachránila to ani plejáda zajímavých herců.

Skrytá identita (2006)

Máme tu plejádu skvělých herců, máme tu skvělého režiséra. Přesto je pro mne původní film (Volavka) lepší, hlavně v atmosféře. A pokud zhlédnete celou trilogii (která je chronologicky docela složitá), tak mi dáte nejspíš za pravdu. Mimochodem, ve Volavce též hraje plejáda skvělých herců.

Van Helsing (2004)

Ve své době skvělý film, ale i po letech má stále co nabídnout. Je to sice pohádka, ale dobře se na ní kouká a čas plynule utíká bez zbytečných průtahů.

Total Recall (2012)

Ač je to s podivem, tak původní verze se mi zdá lepší. Ano - je tu dobré herecké obsazení, zajímavý vizuál, ale něco tomu prostě chybí.

Hrdinové války (2007)

První půlka je vyloženě válečný velkofilm, který plynule přejde v drama muže, který je sám proti všem. Myslím, že toto není film, který se na první zhlédnutí zalíbí, ale při opakovaném zhlédnutí je lepší a lepší. Na co jsou asiaté experti je práce s postavami - za každého umírajícího vojáka je člověku smutno. Nevím, jak ostatní, ale já nemám problém se sžít a orientovat v charakterech.

Mai wei (2011)

S většinou negativních komentů nemohu souhlasit. Kdo se jen trochu orientuje v asijské kinematografii nebo i kinematografii obecně, tak musí uznat, že i když ho tento snímek nezaujal, je to řemeslně povedený kousek. Proti příběhu nic nemám, naopak nenávist hlavních hrdinů měnící se v přátelství je velice pěkně zpracována. A jestli je tam nějaká politická propaganda - komu to vadí mě ne. Pro mne jeden z nejlepších válečných filmů vůbec.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Nejslabší díl série - naivní příběh bez nápadu a hlavně taneční scény jsou opravdu tragické, čemuž dopomáhá nezdařilý soundtrack. Vlastně nemohu říci, že se mi na tomto filmu vůbec něco líbilo. Ani závěrečné cameo tanečníků z minulých dílu film nezachránilo.