Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Krásné zakončení jedné z nejlepších sérií Marvelu. Na jedné straně strašně dojemné, vážné a depresivní a na druhé klasicky vtipné a akční. Musím říct, že film je místy velmi smutný. V kině kolem mně kde kdo brečel. Tady Gunn dokazuje, že to prostě s postavami umí, všichni mě bavili a jsem hodně zvědav, jak to bude dál. Velká spokojenost.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Nejedná se o nejlepší film mcu, možná ani o nejlepší díl trilogie, ale rozhodně se jedná o nejvíc sci-fi film MCU a film s jedním z nejlépe zpracovaných záporáků. Kang si krade každý záběr, každou scénu pro sebe. Majors je Kang budící maximální respekt, působí epicky mocně a hrdinové proti němu nemají šanci. Je to doslova boj nejsilnějšího padoucha s nejslabším hrdinou. Další věc, kterou prostě musím vypíchnout, je návrat k mravencům. Svět Kvantové říše připomíná Pandoru a zároveň máte pocit, že koukáte na nějakou pseudo verzi Star Wars prequelové trilogie. To jsou ale všechny klady. Film jako takový je zbytečný a jediné, co má velký vliv do budoucna, jsou potitulkové scény. Film je doslova celý před zeleným plátnem, filmaři si vyhráli jak jen mohli i když mohli více, ne že zrovna toto by mi nějak vadilo, jen jsem čekal asi víc. Humoru výrazně ubylo i když tu pořád je, Některé postavy působí zbytečně. V poslední řadě MODOK, to teda bylo něco hroznýho. Proč museli tohle zpracovat a nevymysleli raději něco nového, ten sráží film trochu dolů. Sumasumárum zlatý střední průměr, který má dva velké plusy, návrat k mravencům a hlavně záporák.

Trol (2022)

Absolutně neškodná variace na starou Godzilu od Emmericha. Skoro až dokonalá kopírka, ale zde to bylo moc fajn s odérem severské produkce i když ke konci už to smrdělo Holým údem. Musím se přiznat, že stejně jako v Burtonově Zile i zde jsem fandil trolovi. Příjemná jednohubka ničím vyčnívající...

Avatar: The Way of Water (2022)

No jako vizuálně hezký, akce super ale to je tak všechno. Příběh je snad ještě tupější než první díl, jenže první díl byl zjevení. Jako tohle připravoval James 13let? Po tomhle fakt nechápu ty kecy ktere má na Marvel. Je tu stejně logických blbostí jako kdekoliv jinde...důraz na rodinu super. Žádná revoluce se tu ale ovšem nekoná a nejhorší je, že film nemá žádné zapamatovatelné okamžiky.

Black Adam (2022)

No, rozhodně se nejedná o revoluci v DC, jak proklamoval Rock. Je to plné nesmyslných zpomalovaček ala Snyder, plné digi výbuchů ala Snyder, plné drsných rádoby drsných hlášek ala Snyder, nabušené akce, co je tak to jediné, co udržuje pozornost a díky tomu film nenudí. Občas je tam ale humor, který film, který se tváří strašně vážně a drsně sráží. Rozhodně lepší než ty nesmysly, které DC vypotilo v minulosti, ale žádná sláva rozhodně. No a co se týká vizuálu, tady jsme se vrátili místy do Mumie s králem Škorpionem.

Na nože: Glass Onion (2022)

Jako jo, je to výborně natočený ale celý ten dej mi přijde zbytečně překombinovaný, jednička byla mnohem lepší. Zde je výborná filmařská práce, herci a vše super, ale prostě mě to tak neposadilo na prdel jak první díl

Když draka bolí hlava (2018) odpad!

A pak, že dno české kinematografie umí točit jen hošan Troška

Bullet Train (2022)

Ze začátku mě to nebavilo, styl vyprávění mi neseděl, ale pak to nabrali neuvěřitelné grády a stala se z toho jedna z nejzábavnějších akčních jízd. Výborné. Pitt zde vyniká a ukazuje, že je skvělý herec. Každá postava má své místo a je velmi zábavná. Spokojenost.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Za mě fajn ale takové zbytečné...mohli si s tím víc vyhrát...nijak mě to neposadilo na zadek ale je to prostě roztomilé průměrné fajn zbytečné nic

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Řeknu vám, že tohle je jednoznačně jeden z nejlepších filmů MCu, nejvíc emotivní, nejvíc vážný, dá se říct že je totálně bez humoru, případně je ho tam naprosté minimum, skvěle napsané postavy, výborný padouch a úžasně zpracovaný scény pod vodou. Podvodní scény fantastické, rozhodně není na místě srovnání s Aquamanem, zde je to vše tak nějak realističtější, hmatatelnější, opravdu máte pocit, že je to pod vodou a nepůsobí to tak digitálně pohádkově nasvíceně jako v Aquamanovi, zde je hlubina opravdu temná, nasvícena pouze z letmých světel tlumených vodou, není to tak jasně barevné a zřetelné jako v Aquamanovi i postavy samotné jsou naprosto odlišné, Namor v žádném případě není Aquamanem, jsou to naprosto odlišné charaktery. Motivace Namora naprosto logická, je jasné jedním z nejlepších padouchlů MCU...všechny postavy měly dostatečný prostor a žádná nepůsobila zbytečně, žádná nebyla protivná, nejvíce bych vypíchl Shuri, Ramondu a Namora. každý se vypořádává se smrtí Tchalli po svém a Shuri společně s Ramondou budí ty největší emoce v MCu a Namor je naprosto okouzlující, působí skutečně jako bájná mýtická bytost která je navíc pro své lidi bohem a neustále to z něj vyzařuje, tohle jsem nikdy necítil z postav jako Thor nebo Loki.  Letitia tady dokazuje že prostě film utáhne, překvapila a zvládla to výborně. Ohledně Riri, není zde na sílu, spíš plní stejnou úlohu jako America v DS 2, kromě svého digitálního obleku, byla jinak velmi fajn postavou která rozhodně neotravujes. Normálně je mi jedno ale zde je také asi nejlepší hudba z celého MCu. Nebojím se říct, že je to nejvíc dospělý film MCu, rozhodně nečekejte trapnost Thora 4. Po She Hulk, Thor 4, Doctor Strange 2 je toto konečně návrat na vrchol.  Akce je zde diametrálně lepší než v předchozím díle.   Prosím víc filmů MCU takových jako Black Panther 2.   Jen jedna potitulka